Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leo13

Numery seryjne i rok produkcji niektorych marek

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem właśnie odpowiedź że Swatchgroup, że produkcja jest z grudnia 2015.

Teraz tylko zweryfikować sam zegarek, qrde tylko nie wiem czy w Bielsku z Sferze będą w stanie mi to potwierdzić

Edytowane przez szymbr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję listy numerów seryjnych wg daty produkcji - chronografy marki Hanhart. 

Edytowane przez Michał_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Chciałbym potwierdzić czy dobrze szacuje wiek mojego Zenitha, wg tabeli załączonej kilka stron wcześniej wychodzi że jest to 1906 rok produkcji - chociaż brakuje mi jednej cyfry...  :huh:

 

https://zapodaj.net/60c6cc19a15c4.jpg.html

 

ok już doczytałem że to nieoficjalna tabelka

 

swoją drogą zenith życzy sobie 120 CHF za jakieś dane serwisowe... i nie dają gwarancji że coś znajdą  :mellow:

Edytowane przez kot_spaslak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Może ktoś pomoże w datowaniu IWC cal 89 nr 1181664 ?

1949 r.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejna prośba o datowanie tym razem damska kieszonka Patek Philippe o nr 116211 ?  Według tabelek znalezionych wcześniej wychodzi że w latach 1900-1905 to 110.000-125.000 więc pewnie coś 1903 r. Ale może się mylę ? :)

Edytowane przez śniegol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna prośba o datowanie tym razem damska kieszonka Patek Philippe o nr 116211 ?  Według tabelek znalezionych wcześniej wychodzi że w latach 1900-1905 to 110.000-125.000 więc pewnie coś 1903 r. Ale może się mylę ? :)

Nie mylisz się.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Omega Geneve cal. 635

ref. 38504776

Czy ktoś powie mi dokladnie który to rok ? Czy napewno 1974 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokażesz go? Czy tylko ja nic nie widzę?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynalazłem u zegarmistrza w skrzynce z trupkami stoper Breitling o numerze na deklu 725642.

Jakie datowanie wg Was?

 

post-63011-0-46605700-1483997490_thumb.jpg

 

post-63011-0-84716700-1483997505_thumb.jpg

 

post-63011-0-16883700-1483997539_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś pomoże rozszyfrować ta omege juz się zorientowałem ze są to lata 1929-34 ale w reszcie się gubię. Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli w złym miejscu zamieściłem post to proszę o wyrozumiałość dopiero się odnajduje na forum.

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/175-pytania-o-stary-zegarek/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42864-jak-zadac-tutaj-pytanie-zeby-uzyskac-konkretna-odpowiedz/

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może dotarł do informacji jak we współczesnych JLC ustalić rok produkcji mając do dyspozycji zegarek i dokumenty? ( poza mailem do producenta )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może dotarł do informacji jak we współczesnych JLC ustalić rok produkcji mając do dyspozycji zegarek i dokumenty? ( poza mailem do producenta )

Tyle wynalazłem....

 

"Each Jaeger-LeCoultre timepiece has two similar but different model numbers!

The "Catalog Number" is what's shown on the web site and in other public materials

The "Case Number" is what is actually engraved on the back of your watch

 

 

These numbers are confusingly similar, leading many buyers to be concerned that they got a different model than they paid for, that theirs is an outdated model, or that theirs is a fake since the numbers don't match. That's the bad part.

 

The good part is that Jaeger-LeCoultre has been pretty good about using consistent numbering and encoding useful information in these numbers, if only you know where to look!

 

Here's the decoder:

 

Jaeger-LeCoultre catalog numbers are in three parts, "xxx-cs-dd"

"xxx" is the watch case model from the catalog (note that this is usually different from the similar number engraved on the case!)

"c" tells you what material the case is made from (using the same code as the case number)

"s" tells you about the bracelet or strap and buckle

"dd" probably encodes the dial and crystal configuration, but it's not very consistent or clear

 

Jaeger-LeCoultre case numbers are also in three parts, "xxx-c-mm"

"xxx" is the internal watch case number (different from the catalog case number)

"c" is the case material code

"mm" is the movement or calibre code

 

 

This is all extremely confusing but marvelously helpful. For example, every Jaeger-LeCoultre watch with "8" as fourth digit has a stainless steel case, and if your Reverso has a "54" as the final number on the case (like mine!), it's using their Calibre 854.

 

I put together a wiki page to document the many and various case numbers, and I've been populating it with the current catalog. But it's got a long way to go...."

 

http://redirect.viglink.com/?format=go&jsonp=vglnk_149402487611112&key=af42453c9de5ccbf9d1df47b302ef433&libId=j2cfr3ne0100ykg8000MAkaeck76o&loc=http%3A%2F%2Fforums.watchuseek.com%2Ff419%2Fregarding-jaeger-lecoultre-case-catalog-numbers-969851.html&v=1&out=http%3A%2F%2Fwww.watch-wiki.net%2Findex.php%3Ftitle%3DJaeger-LeCoultre_models&ref=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2F&title=Regarding%20Jaeger-LeCoultre%20Case%20and%20Catalog%20Numbers&txt=Jaeger-LeCoultre%20models%20-%20Watch%20Wiki%2C%20The%20Best%20Watches%20And%20Watch%20Brands


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - to też mam ale szukam jakiejś listy ( jak w Rolexie czy PAMie ) która przekłada ten kod na daty - chciałbym znać konkretny rok produkcji danego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowni Koledzy, czy ktoś posiada numery kieszonek Henry Moser & Cie. Nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma i podrzuci - będę wdzięczny

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowni Koledzy, czy ktoś posiada numery kieszonek Henry Moser & Cie. Nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma i podrzuci - będę wdzięczny

dzięki i pozdrawiam

Próbowałem się dowiedzieć u źródła, czyli obecnej reaktywowanej firmy H. Moser & Cie. Oto fragment odpowiedzi jaką dostałem na mejla:

 

In view of the very often changing and very international history of H. Moser & Cie., we are still looking for the old archive books in order to be able to match serial- with reference numbers. Unfortunately to this day, we have not been able to relocate the old archives and we therefore cannot match your reference number with any documents.

 

Czyli na ten moment nie jeśli gdzieś są, to nie wiadomo gdzie :-(

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.