Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

Jakiś konglomerat styli. Bazel z daytony, koperta tochę ebelowa, niestety komplikacja "regatowa" na tarczy stylistycznie daleka od mojego ideału. Jednym zdniem, wszystko gdzieś podpatrzone i nieudolnie wepchnięte do jednego projektu. :mellow:

chyba ktos slabo widzi, daytona ma bezel z tachymetrem, a tu jest kompas-róża wiatrów, poza tym jest to jeden z niewielu regatowych zegarków z mechanizmem automatycznym, pozdrawiam.

Jeżeli na podstawie takich zdjęć jesteś w stanie stwierdzić autentyczność zegarka, to zwyczajnie bajerujesz!

I vice versa. Ty na podstawie tego zdjęcia stwierdzasz nieautentyczność, opierając się tylko na odcieniu tarczy. W żółtym oświetleniu, każda biała powierzchnia będzie żółta. Ponadto automatyka balansu bieli jest zawodna. Na przykład światło od monitorów lcd lubi ogłupiać automatykę balansu bieli, która w srajfonach i tak nie jest najlepsza

76169427.jpg

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

chyba ktos slabo widzi, daytona ma bezel z tachymetrem, a tu jest kompas-róża wiatrów, poza tym jest to jeden z niewielu regatowych zegarków z mechanizmem automatycznym, pozdrawiam.

Jest sporo zegarków automatycznych regatowych. Ma je np Alpina, Omega, Bvlgari a nawet LV :) Chyba też Panerai ale nie jestem pewien... No i pewnie sporo innych producentów :)

Guest Andrzej100

jestem praktykiem i miałem już wiekszość z tych modeli ( samych IWC około 15 ) , ostatnio rozpoznalem bardzo dobrze zrobioną podróbkę 7dniowego na ręku u klienta w sklepie z zegarkami , w którym akurat byłem - a nawet sprzedawcy nie rozpoznali :)

więc nie bajeruję wbrew Twemu twierdzeniu ..

Czy wobec tego Tissot Seastar II z mechanizmem ETA 2836-2 na poniższym zdjęciu jest oryginalny?

seastariia.jpg

Edited by Andrzej100

Jakiś konglomerat styli. Bazel z daytony, koperta tochę ebelowa, niestety komplikacja "regatowa" na tarczy stylistycznie daleka od mojego ideału. Jednym zdniem, wszystko gdzieś podpatrzone i nieudolnie wepchnięte do jednego projektu. :mellow:

musze przeprosic, pomylilem zdjecia i zamiescilem nie to ktore zamierzalem, poprawie sie, ten bezel nigdy nie powinien znalezc sie w skiperze, Gratuluje spostrzegawczosci, jeszcze raz przepraszam

Oooo, fajnie :) Szkoda, że zdjęcie nieco niezbyt wyraźne

musze przeprosic, pomylilem zdjecia i zamiescilem nie to ktore zamierzalem, poprawie sie, ten bezel nigdy nie powinien znalezc sie w skiperze, Gratuluje spostrzegawczosci, jeszcze raz przepraszam

ręka drzala mi z emocji, przepraszam :huh:

Gratulacje, wszystkie mają taki sam przebieg? ;)

zegarek nie jest mój, przymierzalem go tylko w Od Czasu Do Czasu :-) to na razie egzemplarz demonstracyjny, nie na sprzedaż. nr seryjny 2 :rolleyes:

Co do samego watcha, to bardzo fajny casual/sportowy. Tarcza graficznie bardzo fajna i klimatyczna, ale pozostawila na mnie wrazenie nieco tanio wykonanej. Niemniej z chęcią bym go nosił. Bardzo fajny pasek, gruby, miękki i dobrze wykonany rally. Ogolnie bardzo na plus :)

pzdr

Darek

Wysłane za pomocą Tapatalk

Edited by darmar41

Dzień jak codzień :rolleyes:

yzanuqed.jpg

syna2uju.jpg

Śmigane za pomocą Tapatalk 2

Edited by Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

F58A9910-E536-454D-AABD-8D89C9A87C65-6986-0000091EE0159C8F.jpg

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

A mnie się dziś nie chce świeżego zdjęcia robić. Jeszcze Andrzej pomyśli, że noszę podróbkę...;)

img0674xi.jpg

Pozdrawiam,

Wasyl
Mam różne zegarki

fajna omega

co to za pasek jest ?

Dzięki. Pasek to krokodyl od Kaina

post-39382-0-23006000-1354006202_thumb.jpg

Edited by dabbo

y3yqu7e5.jpg

Wysłane za pomocą Tapatalk

fajny "warszau" nawet na onecie albo wp ostatnio je pokazywali :P

A mnie się dziś nie chce świeżego zdjęcia robić. Jeszcze Andrzej pomyśli, że noszę podróbkę... ;)

img0674xi.jpg

Pozdrawiam,

Super klasa oldschoolu !

A mnie się dziś nie chce świeżego zdjęcia robić. Jeszcze Andrzej pomyśli, że noszę podróbkę... ;)

img0674xi.jpg

Pozdrawiam,

Podróba.

Data się nie zgadza :)