Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Recommended Posts

Mam pomarańczowego Carbona od Hirscha. Czeka na niego od dawna :). Klamra motylkowa Orienta również.

Będzie na przyszłoroczny urlop jak znalazł :).

Widziałeś złotą wersję tego zegarka, czy raczej podobnego? Są tylko trzy wersje - czarna, biała/srebrna i granatowa. Kupiłem granatową, bo tylko taka wersja była dostępna na ebayu - ostatnia sztuka we Włoszech. Zegarek jest jeszcze dostępny we wszystkich wersjach ale na stronach japońskich (znaczki japońskie bez tłumaczenia) oraz ruskich (też bez tłumaczenia). Białą wersję widziałem na zdjeciach i wygląda bardzo ciekawie, wygląda na szlif słoneczkowy, więc też jes warta rozważenia.

http://www.roachman.com/orient/automatic/CEV0C001.html

Mi tym razem chodziło o zegarek ciemny, a ten granacik wydał mi się ciekawszy niż czerń. Zwaracam jeszcze uwagę na rozmiar, bo zegarek ma tylko 38 mm, dla mnie rozmiar idealny, ale wiem, że wieszosć forumowiczów kręci nosen na średnicę poniżej 40 mm :)

Dzięki za wyjaśnienia. :) Ja, oczywiście, pomyliłem modele <shame>  :wub:  - myślałem o tym tutaj:

113ee49d9a005056b75a2f.jpg

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Dzisiaj przyjechał pepsi, lubię mako za tą błyszczącą tarczę :)

Fajny. Przerabiałem temat i pomimo mojej umiarkowanej miłości do diverów dał radę :).

Panowie czy ktoś ma albo miał dla porównania Orienta Bambino czarnego i Orient star EL05002B. Chodzi mi o to czy warto dopłacać różnicę, bo z wyglądu oba modela są dosyć podobne, Star ma wskaźnik rezerwy,szafir i to by było na tyle ,przynajmniej ze zdjęć. Zastanawiam się też czy grubość 13mm do średnicy  39 mm nie będzie zbyt duża.

By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Fajny. Przerabiałem temat i pomimo mojej umiarkowanej miłości do diverów dał radę :).

A ja właśnie tylko diver'y mam ;) Dzięki :)

Panowie czy ktoś ma albo miał dla porównania Orienta Bambino czarnego i Orient star EL05002B. Chodzi mi o to czy warto dopłacać różnicę, bo z wyglądu oba modela są dosyć podobne, Star ma wskaźnik rezerwy,szafir i to by było na tyle ,przynajmniej ze zdjęć. Zastanawiam się też czy grubość 13mm do średnicy  39 mm nie będzie zbyt duża.

Szafiru to raczej nie ma, ma za to stop sekundę i dokręcanie. Co do grubości to kwestia osobistych preferencji. Dla mnie wysokość Bambino jest w sam raz pod mankiet, nie chciał bym grubszego. OS ma szkło "domed", więc może trochę większa grubość nie będzie przeszkadzać. 

Edit. WR 50 OS vs WR30 Bambino

Edited by Albi

Na żywca znam tylko Bambino, w wersji na pasku.Jest OK. Nie ma przeszklonego dekla i zdobionego mechanizmu (jak mniemam ;)

Edited by Albi

Szare Bambino jest bardzo fajne. Zwłaszcza na brązowym pasku :).

idź na kompromis - Curator. szafir, wskaźnik naciągu i 50m ;) cena niewiele wyższa niż Bambino.

Dzięki ale nie podoba mi się płaskie szkło curatora. Jeszcze jedno pytanie, gdzie najlepiej kupić orient stara,a dokładnie który sklep przesyła jakąś europejską pocztą, ponieważ mieszkam w zasięgu wer Zabrze i nawet nędzne Seiko za 100 USD zostało ovatowane

By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Tu jest http://www.orientuhren.de/product_info.php?products_id=630&osCsid=i3fa7ugp9fr6csljr0l0i3p964. Chyba i tak sporo taniej wyjdzie z Singapuru po opodatkowaniu :/

Cześć,

czy ktoś zamawiał zestaw do modowania? jak to wygląda - kupujesz u nich nurasa i modowanie i oni przesyłają już zmodowanego? Bardzo ładne są nurki orienta..... a z superluminovą jeszcze lepsze ;)

Cześć,

czy ktoś zamawiał zestaw do modowania? jak to wygląda - kupujesz u nich nurasa i modowanie i oni przesyłają już zmodowanego? Bardzo ładne są nurki orienta..... a z superluminovą jeszcze lepsze ;)

Poszukaj wideo recenzji. Tylko nie pamiętam czy na tym forum, czy na YT. Konkluzja taka, że szafir tak, ale reszta nie koniecznie .

Edit 

Edited by Albi

No i dojechał. Tu już na pomarańczowym Carbonie.

post-81882-0-30399100-1444303511_thumb.jpg

Sorki za jakość fotki, ale robione sokowirówką.

Edited by seb71

No i dojechał. Tu już na pomarańczowym Carbonie.

attachicon.gifDSC_0375.jpg

Sorki za jakość fotki, ale robione sokowirówką.

Gratki, świetnie się prezentuje :) Chyba też wrócę do big mako :) 

Dzięki Panowie. Kiełkuje myśl o kolejnym w zupełnie innej kolorystyce :).