Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość nyggi

Dzien Dobry. Skromnie ale serdecznie witam sie...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nyggi

Witam sie i pozdrawiam wszystkich dostrzegajacych piekno starego zegarka. Skromnie, poniewaz po wczorajszym zalogowaniu po raz pierwszy oraz spedzeniu wieczoru na lekturze strony doszedlem do wniosku, ze lepiej nic nie pisac bi sie tylko osmiesze... Moge powiedziec, ze na temat starych narecznych zegarkow wiem tylko tyle... ze sa piekne a klasyka nigdy nie wyjdzie aniz mody ani z gustu ludzi, ktorzy potrafia ja docenic.

A krotko o mnie... Od ok 3 miesiecy ZARAZILEM sie wrecz checia posiadania pieknych, nobliwych i "zyjacych" zegarkow na reke... Z Allegro mam juz stycznosc od dosc dawna, ale dopiero od tego krotkiego okresu siedze i szukam staroci, ktore dla mnie maja sluzyc jako codzienne i niezawodne "narzedzie"... no i kupuje i licytuje, choc nie stac mnie na wiele... (na Allegro nick ten sam :-)). N arazie niska pulka ale sie ucze... czytam wnikliwie, poznaje co ma wartosc i na co zwracac uwage.... Na razie w mojej skromniej kolekcji jest niska polka, mam juz sliczna Doxe Antimagnetiquw z lat '50, idealnego Lucza z 23-kamiennym mechanizmem DeLux, pieknego Pallasa oraz ruska Pabiede 24H z regulowana tarcza ze strefami czasowymi oraz prostokatnego Poljota z rzymskimi cyframi... no i tyle... teraz poluje na Glasshutta i na jakiego Atlantica Worldmastera a... Po wczorajszym wieczirze wydaje mi sie to smieszne co moge pokazac... ale jestem z tego dumny!!! :-))) Czas pokaze co dalej... Na razie witam i przylaczam sie z pelnym sercem do Klubu jako prawdziwy milosnik PIEKNA.

 

A przy okazji juz mam pierwsze pytanie - na poczatek chyba adekwatne do dlugosci mojego czlonkostwa - czy moge liczyc na adresy niedrogich, solidnych zegarMISTRZOW zajmujacych sie starymi zegarkami narecznymi, wlacznie z renowacja? Bede bardzo wdzieczny za pomoc i wskazanie adresow oraz Milosnikow, na ktorych moglbym sie powolac...

 

Dziekuje, jezeli ktokolwiek dotrwal do konca moich wypocin... I dziekuje wszystkim, ktorzy powitaja mnie i odpowiedza cokolwiek oraz pomoga w moich poszukiwaniach. Jezeli dla takich laikow jak ja jest temat, ktory na wstepie powinienem zglebic i przyjrzec sie jakims modelom z najnizszej polki Piramidy (dostepnych dla mnie) rowniez dziekuje i licze na takowe rady i wskazowki!

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a ponizszy cytat

 

"Po wczorajszym wieczirze wydaje mi sie to smieszne co moge pokazac... ale jestem z tego dumny!!! )) "

 

jest jak najbardziej godny pochwały - nie pięniadze wydane na zegarek się liczą ale pasja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy! Pamiętaj, że nieważne czy masz zegarki z góry, czy z dołu piramidy prestiżu, ważna jest pasja i zaangażowanie w swoje hobby :D .


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Reszta jak wyżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :D

...i tak jak wyżej, najważniejsze to co masz w sercu, nie w portfelu- co zresztą nie tyczy się tylko zegarków :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nyggi

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi i mile slowa. Jest mi bardzo przyjemnie... tym bardziej ze wlasnie zalozylem nowy pasek do mojego ostatniego zakupu i ciesze sie jak dziecko, jakos dziwnie co 2 minuty sprawdzam godzine ;-)

 

Dzieki i przypominam sie tez w sprawie mojej prosby o zegarmistrzow w Warszawie. Jezeli ktos ma dobry namiar - bede wdzieczny.

 

Pozdrawiam serdecznie

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego kolegę i nie mogę dodać nic więcej niż pozostali.

Pasja sama w sobie jest wartością, niezależnie od obiektu zainteresowania :)

Niestety zegarmistrzów z Wawy nie znam... Jestem scyzoryk :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

na tym forum świetne jest to, że uczysz się dostrzegać piękno nie tylko w topowych modelach znanych firm, ale i w staruszkach, na które kiedyś byś nawet nie spojrzał :D


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nyggi

No i wlasnie z tym Co napisal Klaudiusz zgadzam sie w 100%

To nieprawdopodobne zjawisko, ktorego czescia jest tez stwierdzenie Scyzoryka (:-)): "Pasja sama w sobie jest wartością, niezależnie od obiektu zainteresowania", ktora to pasja potrafi z zegarka za przyslowiowe 5 zlociszy uczynic obiekt dumy i pozadania ;-)

Zgadzam sie, ze teraz patrze na staruszki z zachwytem i zaczynam przypominac sobie wszystkie zegarki mojego ojca i szukam podobienstwa z tym co mam teraz :-) i co ciekawe, dopiero teraz widze ich piekno.

 

Jescze raz dziekuje wszytkim za mile slowa.

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

Miło mi powitac Warszawiaka w Klubie 8)

Nyggi, możesz mi wierzyc - dla niektorych Twoja kolekcja jest i tak imponująca ilościowo :D

 

co do zegarmistrzów to na forum było o tym sporo (opcja szukaj)

 

Zawsze mozesz też isc tu http://www.ornament.waw.pl/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.