Funky_Koval 24793 #3701 Posted December 23, 2024 (edited) 4 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a): Co kto woli. Z tego co czytam, to zwolennicy małych zegarków podkreślają głównie ich względy praktyczne. Jest mały, a więc wygodny, a do tego pilot, czyli wystarczająco dobrze czytelny. Trudno się z tym nie zgodzić, oczywiście, że im mniejszy, tym wygodniejszy, 100% racji. Jeszcze wygodniej jest nie nosić żadnego zegarka, czas można z łatwością sprawdzić w komórce, wyświetlaczu w samochodzie, zegarze biurowym lub w tanim, lekkim kwarcu. Ja nie neguję, że można cenić wygodę małego zegarka, ale wygoda to tylko jedno z kryteriów, którymi się kieruję. W zegarku szukam czegoś więcej niż walorów czysto użytkowych. Pomijając w tej dyskusji kwestie techniczne, w zegarku musi mi się podobać jego wygląd, jest to warunek konieczny. A tutaj większy rozmiar ma znaczenie, oczywiście do pewnych granic, które wyznacza wielkość nadgarstka i indywidualne preferencje, a także styl zegarka (elegant, a pilot lub diver to nie to samo). W tej chwili jedynym zegarkiem, w którym mogę mieć jakieś zastrzeżenia co do wygody, jest Panerai Luminor 44mm, ale i tak są to zastrzeżenia umiarkowane, a sam zegarek (styl, dizajn, paskolubność) bezapelacyjnie się broni. O wszystkich pozostałych mogę powiedzieć, że są wygodne, również wspomniany przez @Perpetuum Mobile Laco Leipzig. Tam jest miękki pasek 20mm, co powoduje, że dobrze się go nosi. Oczywiście gdyby miał 36mm, byłby jeszcze wygodniejszy, ale dla mnie osobiście ta dodatkowa wygoda zdecydowanie przegrałaby z prezencją wersji 42mm. Nie zwracam też uwagi na bieżące trendy, które co kilka lat mogą się zmieniać o 180 stopni (na zmianę moda na duże/małe zegarki). Szczerze mówiąc nie wiem co to jest moda, zważywszy, że pewne ikony, jak np. Moonwatch praktycznie się nie zmieniają rozmiarowo, a to całkiem spory zegarek 42mm i jakoś nikt z tego powodu nie narzeka Masz dobre argumenty z prezencją, stylem i odpornością na modowe fluktuacje rozmiaru. Twój Leipzig jest zarąbisty, brałem go pod uwagę. Ale właśnie zależy czego kto szuka. Ja chciałem pilota EDC a nie jako "kolejny" zegarek. A jako EDC wygrał Stuttgart (Laco Pro Pilot): - rozmiar 37mm - automat (Laco ma tylko zakręcaną koronkę w tym modelu a to mi do manuala nie pasuje) - lepsza wodoszczelność - bransoleta - cena Jednak muszę zaznaczyć, że manualny naciag, skórzany pasek oraz postarzana koperta robią w Lipzigu robotę. Jako właśnie kolejny, prawilny pilot zakładany na lotniczą kurtkę to byłby własnie ten model. A teraz Panowie wybaczą, właśnie zatankowali mój trójpłatowiec, muszę lecieć (sic!) Edited December 23, 2024 by Funky_Koval 0 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
Perpetuum Mobile 74161 #3702 Posted January 10, 2025 15 Share this post Link to post Share on other sites
rafalmosty 162978 #3704 Posted January 17, 2025 Tydzień niemiecki trwa😉 19 Share this post Link to post Share on other sites
Calisia1 3644 #3706 Posted January 18, 2025 Czas na zmiany...,, czarny gad";) 10 ,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.." Share this post Link to post Share on other sites
o.m.e.g.a 529 #3707 Posted January 19, 2025 Czy na kopertach Stowa typu Bronze pojawia sie patyna czy tez kolor sie nie zmienia? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Saper223 839 #3708 Posted January 19, 2025 Ja przynajmniej nie zauważyłem żadnych zmian jeśli chodzi o większą patynę. Może jest to spowodowane że bardzo rzadko go noszę. Natomiast przy koronce na krawędzi koperty widać delikatne wytarcia od nakręcania koronką. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Perpetuum Mobile 74161 #3709 Posted January 19, 2025 Czy na kopertach Stowa typu Bronze pojawia sie patyna czy tez kolor sie nie zmienia?Praktycznie nic się nie zmienia. Jest patyna „prosto z fabryki” i jaka była na początku taka jest po kilku latach. I jest dość specyficzna. Taka równiutka i jednakowa. Zupełnie inaczej niż w moich innych brąziakach. 2 Share this post Link to post Share on other sites
AK&AK 53439 #3711 Posted January 23, 2025 Warszawa, ul. Mysia 3, 17-18 maja, będzie m.in. stoisko firmowe Stowy. Szczegóły tutaj: https://aurochronos.pl/aurochronos-2025/ 4 Małżeństwo i zegarki. Share this post Link to post Share on other sites
Perpetuum Mobile 74161 #3712 Posted February 7, 2025 10 Share this post Link to post Share on other sites
traczu 8497 #3713 Posted March 5, 2025 Klasyczny pilot 9 Share this post Link to post Share on other sites
Perpetuum Mobile 74161 #3715 Posted March 12, 2025 7 Share this post Link to post Share on other sites
Dirty Harry 3358 #3716 Posted March 18, 2025 Trzy tygodnie temu Stowa pokazała nowy, tegoroczny model - Flieger Original. Ma średnicę 42 mm i jest największym pilotem w aktualnej, a chyba i w ogóle we współczesnej ofercie marki. Mnie się podoba Reszta wymiarów: L2L 52,3 mm, grubość 13,5 mm, pasek w uchach 22 mm. W środku zdobiony "anitas" z centralnym sekundnikiem, do tego WR100, szafir z obu stron i sakramencka cena >3000 ojro. 7 Omega Planet Ocean XL Gen1 2500D | Laco Stuttgart Pro 43 mm | Steinhart Ocean One Vintage Military 42 mm | Tag Heuer Carrera Drive Timer | Tissot Chemin des Tourelles Gen2 42 mm Share this post Link to post Share on other sites
Perpetuum Mobile 74161 #3718 Posted March 27, 2025 8 Share this post Link to post Share on other sites
ladek22 2646 #3720 Posted April 5, 2025 Zegarek STOWA można licytować w aukcjach dla Krzysia tutaj: 0 Przemek Share this post Link to post Share on other sites
Perpetuum Mobile 74161 #3722 Posted April 17, 2025 11 Share this post Link to post Share on other sites
PULSTON 212 #3723 Posted April 18, 2025 Seatime Carbon, po przeglądzie serwisowym i spa. 7 Share this post Link to post Share on other sites