Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

czym będzie się różnił ten rocznicowy Lotnik od zwykłego Lotnika? i czy będą rocznicowe wersje innych modeli

Rocznicowy lotnik będzie miał naciąg ręczny / być może unitas z centralną sekundą, ale jeszcze nie wiadomo/, 42-44mm średnicy.

Ma również wyjść pod koniec roku /choć wątpię, że się wyrobią na ten termin/ limitowana Antea, ale nic o niej nie wiem, oraz mała antea automatic 37mm.

Poza tym nie będzie chyba żadnych nowości.

 

eye lip pisząc o tej limitowanej ANTEI i końcu roku, masz na myśli ten rok (byłoby świetnie - mogę poczekać) czy przyszły rok (zdecydowanie nie wybiegam tak daleko w przyszłość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli ten rok.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast czytałem że lotnik ma mieć 41 mm średnicy i rozstaw 22 czyli będzie to koperta MO. Na szczególy trzeba zaczekać.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego Schauer robi koperty w tych Anteach? To jest cholera stop aluminium i plasteliny albo jakaś Wooda??

 

Nie, na szczęście nic nie odpadło ani się nie wygięło (odpukać w color=#000000), ale to przesada żeby głupia koszula, sweter czy spojrzenie było w stanie porysować polerowaną powierzchnię koperty :/ Widać to oczywiście najlepiej od góry na brzegach oraz po lewej stronie, na bocznej ściance na wysokości dekla, tam gdzie mankiety rękawów sprawdzają swoje niszczycielskie działanie ocierając się swoją krawędzią o zegarek.

Szafir jak to szafir, ani śladu na nim, ale na kopercie znajdują się miliony rysek wyglądających jak babie lato. Bardzo stresująco to wygląda. Całość koperty jeszcze się oczywiście "łyska" ale jak to będzie wyglądało po roku, dwóch?

 

To z mojej strony taka łyżka dziegciu do beczki miodu jaką jestem w stanie postawić dla imć Schauera za działalność :>.


E===Antea====>

E===Samurai===>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna rzecz. Polerowana stal rysuje się od samego patrzenia :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

aaaa przegapiłem kolejny zakup Stowy!! :D i ja ramir gratuluję limitowanej Antei :idea: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czego Schauer robi koperty w tych Anteach? To jest cholera stop aluminium i plasteliny albo jakaś Wooda??

 

Nie, na szczęście nic nie odpadło ani się nie wygięło (odpukać w color=#000000), ale to przesada żeby głupia koszula, sweter czy spojrzenie było w stanie porysować polerowaną powierzchnię koperty :/ Widać to oczywiście najlepiej od góry na brzegach oraz po lewej stronie, na bocznej ściance na wysokości dekla, tam gdzie mankiety rękawów sprawdzają swoje niszczycielskie działanie ocierając się swoją krawędzią o zegarek.

Szafir jak to szafir, ani śladu na nim, ale na kopercie znajdują się miliony rysek wyglądających jak babie lato. Bardzo stresująco to wygląda. Całość koperty jeszcze się oczywiście "łyska" ale jak to będzie wyglądało po roku, dwóch?

 

To z mojej strony taka łyżka dziegciu do beczki miodu jaką jestem w stanie postawić dla imć Schauera za działalność :>.

 

 

naprawdę tak źle wygląda? mógłbyś wrzucić jakieś fotki z bliska?

 

z tego co widziałem na stronie STOWY polerowana stal jest stosowana tylko w Antei i Antei KS, Lotnik i Seatime ubrane są w stal matowaną, czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Flieger i oba Seatime'y oraz MO też może być w macie.

W pierwszej serii MO było kilka sztuk w matowych kopertach, ale za dopłatą 50€. Na szczęście dużo osób chciało w tej wersji i obecnie jest to opcja bez dopłaty.

 

Chciałem, żeby zrobili mi anteę w macie, ale coś ta ich nowa pracownica jest nie za bardzo, bo mówi, że nie ma takiej opcji.

Zapytałem się ile by to kosztowało, również nie da rady, i tyle.

Podejrzewam, że w ogóle nie konsultowała tego z Joergiem.

Z kolei zapytałem o rocznicową wersję antei to pani Viveca Hefner pisze mi o tej co ma ramir.

Ech...


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznicowy Flieger... Jeżeli ma być 41 mm to podołam. Jeśli więcej, to nawet nie wchodzi w rachubę. Czyli cena z tego co piszecie będzie tak na poziomie Marine Oryginal? Bo jak tak... to nawet dobrze - mniej rozterek (znaczy się nie ma mowy o zakupie!).


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie Flieger i oba Seatime'y oraz MO też może być w macie.

W pierwszej serii MO było kilka sztuk w matowych kopertach, ale za dopłatą 50€. Na szczęście dużo osób chciało w tej wersji i obecnie jest to opcja bez dopłaty.

 

Chciałem, żeby zrobili mi anteę w macie, ale coś ta ich nowa pracownica jest nie za bardzo, bo mówi, że nie ma takiej opcji.

Zapytałem się ile by to kosztowało, również nie da rady, i tyle.

Podejrzewam, że w ogóle nie konsultowała tego z Joergiem.

Z kolei zapytałem o rocznicową wersję antei to pani Viveca Hefner pisze mi o tej co ma ramir.

Ech...

o tak pani jakaś niepociumana. :twisted:

 

ja też wymieniałem z nią maile i najczęściej odpisuje na zupełnie inny temat niż zadane pytanie. może się poprawi !

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze mna wcale nie chciala gadac. Nic nie odpisala :evil:


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ze mna wcale nie chciala gadac. Nic nie odpisala :evil:

Bo z konkurencją rozmawiać nie będzie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem maila od pani Reginy Schauer - nie ma szans na ANTEĘ w macie :) , a z rocznicowych zegarków to ona wie tylko o Fliegerze z ręcznym naciągiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostałem maila od pani Reginy Schauer - nie ma szans na ANTEĘ w macie :) , a z rocznicowych zegarków to ona wie tylko o Fliegerze z ręcznym naciągiem

A skąd Ci przyszła do głowy Antea w macie, przecież to mój pomysł :wink:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostałem maila od pani Reginy Schauer - nie ma szans na ANTEĘ w macie :) , a z rocznicowych zegarków to ona wie tylko o Fliegerze z ręcznym naciągiem

A skąd Ci przyszła do głowy Antea w macie, przecież to mój pomysł :wink:

 

 

Kekacz tak narzekał na tę polerawaną kopertę to pomyślałem, że zapytam o matową, bez bicia przyznają się, że inspirację do takiej modyfikacji znalazłem właśnie tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej nie ma raczej szans na "matowaną" ANTEĘ, no chyba, żeby dużo ludzi o nia pytało, wtedy może by o tym pomyśleli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Pan Schauer dostał nagrodę za pomysł i nowatorski design. Koperta maksymalnie prosta,materiał na zegarek jak widać szału nie robi , mechanizm bardzo pospolity a kasiora za zegarek konkretna

czyżby "dobry bajer pół roboty"? :wink:

Ktoś zresztą pisał wiele miesięcy temu że się bardzo stowa rysuje.

Czułem kurcze , że na czymś zaoszczędzi. :?

i jak tu ufać manufakturom. :?

ale na "alternatywę" ludzie łapią się zawsze :roll:

trzeba poczekać aż wypracują styl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rainman co to za brednie wypisujesz? Stal Na koperty Stowy to powszechnie używana 316 więc nie ściemniaj o jakiegoś rodzaju oszczędnościach. Co do cen to Stowy są tańsze od podobnych zegarków i super wykonane. Nie szukaj haka gdzie go nie ma. Stal polerowana się rysuje i taka jest jej cecha.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Zawsze mozna wypolerwac kopertę, gdy juz rysy beda naprawde przeszkadzac. Prawda jest taka ze najbardziej boli pierwsza rysa, znam ten ból ten sam problem z rysami miałem w nozach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Antea w matowej kopercie? Tfu! Ma być polerowana!

 

A mój poprzedni post powstał dlatego, że zbyt lubię przyglądać się Stowie i stąd widze za dużo laugh2.gif


E===Antea====>

E===Samurai===>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sugerujesz? Może jasniej jasnie Panie?


E===Antea====>

E===Samurai===>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba walnąłem się w łeb :evil: ale Stowa mi się zaczyna podobać :wink: I to bardzo. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.