Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

Guest Zeit

Kapitalna ta Stowa! :shock: Tak wygląda moim zdaniem ideał klasycznego B-uhr - wersja z metalowym deklem!

Guest Leśny
Kapitalna ta Stowa!

Kapitalna to jest jej cena! :shock: Toz to marynka Original w satynowanej kopercie, z czarna tarcza i z blizniaczym Unitasem (bez malej wskazowki) a kosztuje...400 euro wiecej! Ja rozumiem, ze Stowa to nie organizacja charytatywna a pan Schauer chce zarobic na swoim biznesie jak kazdy inny. Ale z cena tego zegarka to naprawde przesadzili!

Guest Zeit

No cóż, kwestia ceny to osobna sprawa... zegarek jest tyle wart ile ludzie chcą za niego dać.

Kapitalna ta Stowa!

i z blizniaczym Unitasem (bez malej wskazowki)

i myślę że właśnie m.in. to robi różnicę. o jej wielkość nie ma sensu się spierać - wygląda na to że i tak znajdzie się odpowiednio dużo chętnych.

piotrek

Kapitalna ta Stowa!

Kapitalna to jest jej cena! :shock: Toz to marynka Original w satynowanej kopercie, z czarna tarcza i z blizniaczym Unitasem (bez malej wskazowki)

Zapewne nie wiesz, że modyfikacja unitasa jest tutaj dosyć poważna - wiesz ile kosztuje Chronoswiss z taką modyfikacją?

wygląda na to że i tak znajdzie się odpowiednio dużo chętnych.

sprzedały się już wszystkie :grin:

"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół"

Guest Leśny

Przypuszczam, ze sprzedalyby sie nawet wtedy, gdyby kosztowaly dwa razy wiecej. Ale nie o to mi chodzilo. Zwrocilem tylko uwage na dosc jaskrawa w tym wypadku pazernosc producenta. Wiem, ze towar wart jest tyle, ile klient zaplaci. Podstawy ekonomii wbito mi do glowy;) Jednak jako fan marki poczulem sie lekko "oszukany" - cena kosmiczna a w zamian bebechy marynki i numerek XX/80.

Guest Leśny
Zapewne nie wiesz, że modyfikacja unitasa jest tutaj dosyć poważna - wiesz ile kosztuje Chronoswiss z taką modyfikacją?

Przegapilem ten post :wink: Szczerze powiedziawszy - nie wiem :oops: Ale ze jestem na forum znawcow i wielbicieli zegarkow, to pewnie sie zaraz dowiem (?) :wink:

Przypuszczam, ze sprzedalyby sie nawet wtedy, gdyby kosztowaly dwa razy wiecej. Ale nie o to mi chodzilo. Zwrocilem tylko uwage na dosc jaskrawa w tym wypadku pazernosc producenta. Wiem, ze towar wart jest tyle, ile klient zaplaci. Podstawy ekonomii wbito mi do glowy;) Jednak jako fan marki poczulem sie lekko "oszukany" - cena kosmiczna a w zamian bebechy marynki i numerek XX/80.

Nie, wtedy by się nie sprzedal.

Nie ma czegoś takiego tutaj jak pazerność producenta, cena jest bardzo dobrze skalkulowana.

Myślę, że jako fan marki wiesz doskonale na czym polega modyfikacja w tym zegarku.

Guest Leśny

Nie, wtedy by się nie sprzedal.

Nie ma czegoś takiego tutaj jak pazerność producenta, cena jest bardzo dobrze skalkulowana.

Myślę, że jako fan marki wiesz doskonale na czym polega modyfikacja w tym zegarku.

Yhhh... ale zes sie zezloscil :shock: Chyba jednak nie jestem godzien miana fana marki i musze to odszczekac jak pies, bo wciaz nie rozumiem, skad ta cena. Moze mi po prostu wyjasnisz, na czym polega ta modyfikacja, dlaczego jest tak droga i co w niej niezwyklego. Ja sie przestane dziwic, a Ty denerwowac na nooba :wink:

Ach, i mysle ze by sie jednak sprzedal. Ludzie nie na takie rzeczy nie takie wydaja pieniadze. I akurat zegarkomaniacy dobrze o tym wiedza, prawda? :razz:

Czy ja się zezlościlem.. chyba nie :smile:

Modyfikacja polega na przeróbce werku - malej sekundy na centralną, Czyli dodanie dodatkowego kola, przekonstruowania mostka,. Mostek pod kolem balansu jest wygrawerowany oraz pokryty jak w starych werkach.

Malo firm podejmuje się takiej przeróbki unitasa, bo jest tak jak wspomnialem poważna, a np. dostawcy lub firmy modyfikujące werki (np. soprod) nie oferują seryjnie unitasa w takiej wersji.

Dlatego pisanie "pazerstwo" itp. na temat ceny jest nadużyciem, szczególnie, że za bardzo nie wiesz o czym piszesz.

Pozdrawiam :grin:

Guest Zeit

Ciekawe czy ktoś z naszego szanownego forum zdecydował się na tego lotnika...

Guest Leśny
Czy ja się zezlościlem.. chyba nie :smile:

Modyfikacja polega na przeróbce werku - malej sekundy na centralną, Czyli dodanie dodatkowego kola, przekonstruowania mostka,. Mostek pod kolem balansu jest wygrawerowany oraz pokryty jak w starych werkach.

Malo firm podejmuje się takiej przeróbki unitasa, bo jest tak jak wspomnialem poważna, a np. dostawcy lub firmy modyfikujące werki (np. soprod) nie oferują seryjnie unitasa w takiej wersji.

Dlatego pisanie "pazerstwo" itp. na temat ceny jest nadużyciem, szczególnie, że za bardzo nie wiesz o czym piszesz.

Pozdrawiam :grin:

I juz wiem:) Dzieki

Rewelacyjny jest ten nowy pilot Stowy. Widzieliście nową MO z rzymskimi cyframi na indeksach?

rXQHFG4.jpg

Zdjecie jest w nowosciach Basel 2008

Iko

Jak dla mnie MO z rzymskimi cyframi wiele straciła.

Przy okazji - zwróciliście uwagę na różnicę w cenach Stowy w zależności od regionu? Jeśli na początku kliknie się UE, to ceny MO zaczynają się od 790 Euro. Jeśli wybierze się US, to ten sam model wyceniony jest na 690 Euro. Skąd 100 Euro różnicy na tym samym zegarku??? Zupełnie nie rozumiem...

wow, super. wiadomo kiedy i w przybliżeniu za ile? co ma być w środku?

panerai 000112, omega planet ocean, zenith class elite 680,

oris miles rectangular day date, glashuette (vintage), skx007

co ma być w środku?

Z tego co widzę - ich wersja Valjoux 7768. Ładna rzecz.

J.

Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego