Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ze znajomymi ustawiamy chata to zawsze coś sie spieprzy, bo ktoś źle wyliczy czas. Ostatnio umawiamy się właśnie GMT, Poza tym pociągnęło by to za sobą zastosowanie ETY 2893 - z obserwacji znajomych i forumowiczów wnoszę, że to świetny mechanizm. No i najważniejsze - podobają mi się zagarki z GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam taką dziwną psychiczną blokadę, że odrzuca mnie od zegarków które mają komplikacje dla mnie nieprzydatne.

 

Np.Podoba mi się Sinn 756/856 - bo ma słuszną grubość, no ale ma te nieszczęsne funkcje. Tak samo z Hamiltonem GMT.

 

Chronografu wcale bym pewnie nie używał - choć 7750 można wykorzystać do innych opcji na tarczy niż chrono.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byś Piotrek powiedział Joergowi (nie wpadł na to czy jak) żeby zrobił Seatime GMT, tak normalnie z 4 wskazówką i 24 godzinnym opisem na tarczy + możliwość zamówienia bezela z kolejną 24 h podziałką. Jakby chciał uhonorować autora pomysłu to chętnie przyjnę jedną sztukę :wink:

 

powiem ... że wymyśliłem ! :twisted: :wink:

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Ci się, że chronograf uważam za rzecz kompletnie nieprzydatną. Nie lubię datownika, wskazanie dnia tygodnia wyklucza dla mnie zegarek. Natomiast GMT i rezerwa chodu mi podchodzi. Trochę mnie wkurza gdy do drugiej strefy są przypisane miasta, są kraje które nie zmieniaja czasu letniego/zimowego bądź zmieniają w innym dniu i cały ten mechanizm przestawiania stref bierze w łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem ... że wymyśliłem ! :twisted: :wink:

piotrek

 

To zapodaj, bo nie chce mi się czekać do czwartku :twisted:

 

Właśnie Piotrek naprowadź nas, co tam Stowa pokaże??


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że wykorzystasz ten argument :x :) .


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam Ci się, że chronograf uważam za rzecz kompletnie nieprzydatną. Nie lubię datownika, wskazanie dnia tygodnia wyklucza dla mnie zegarek.

 

:D bez tych funkcji dla użytkowy zegarek odpada, naprawdę. Co najmniej datownik musi być!!!! A jak jest dzień tygodnia, to już w ogóle OK :)

 

post-110-0-60669200-1330497925.jpg post-110-0-59128200-1330497927.jpg dscn1225ii2yd.th.jpg

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień tygodnia jest popularny w japończykach - pewnie dlatego, że tyle pracują i nie wiedzą jaki dzień. Ja jeszcze bez pomocy odróżniam dni tygodnia. Raz miałem problem, bo zginął mi piatek. Ale to dlatego, że w czwartek oblewaliśmy przyjście na świat nowego obywatela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dla mnie chronograph jest absolutnie niezbędny. Właściwie częściej się teraz określa czas, że tak powiem, jego upływem. Egzaminy trwają x minut, przerwy y minut - w takich sytuacjach stoper jest idealny. Data dla takiego roztrzepańca jak ja też jest niezbędna.

 

Jak na razie ideałem jest to:

chronoclousdeparis8rj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie chronograph jest absolutnie niezbędny. Właściwie częściej się teraz określa czas, że tak powiem, jego upływem. Egzaminy trwają x minut, przerwy y minut - w takich sytuacjach stoper jest idealny. Data dla takiego roztrzepańca jak ja też jest niezbędna.

 

Tsuki, do tego co piszesz najlepiej sprawdza się obrotowy pierścień: obracasz tak aby upływający czas albo płunoł od indeksu - stoper albo do indeksy - timer. Sekundy są w takim wypadku nieistotne.

 

A przy kilku zegarków data musi mieć funkcję szybkiego przestawiania. Bez tej funkcji ustawienie jej na zegarku niechodzącym kilkanaście dni bardzo pobudza mnie emocjonalnie :D


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy kilku zegarków data musi mieć funkcję szybkiego przestawiania. Bez tej funkcji ustawienie jej na zegarku niechodzącym kilkanaście dni bardzo pobudza mnie emocjonalnie

 

:D

 

Rzadko mam ustawioną datę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy kilku zegarków data musi mieć funkcję szybkiego przestawiania. Bez tej funkcji ustawienie jej na zegarku niechodzącym kilkanaście dni bardzo pobudza mnie emocjonalnie :D

 

Taa, też mam ten problem z Glashutte.

 

A przy okazji - w tym starym Glashutte podobno nie powinno przestawiać się więcej niż 6 dni za jednym razem, ponieważ mechanizm może się zatrzeć od kręcenia :shock: Taką instrukcję usłyszałem od niezłego zegarmistrza w Poznaniu. Czy ktoś z Was może to skomentować?

 

post-110-0-08038500-1330497983.jpg

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tsuki, do tego co piszesz najlepiej sprawdza się obrotowy pierścień:
Hmmm... nie wiem czy to jest trwałe rozwiązanie. Stopera używam z 10 razy dziennie. Pamiętam, że w moim starym (i zgubionym już) swatchu pierścień szybko się obluzował. :? No, poza tym chronography są zazwyczaj większe, grubsze i mają fajny, sportowy sznyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak!

 

PS. Dotarł pm z podziękowaniami?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł! Ciesze się że się podoba.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Stowy promocja świąteczna, a mianowicie Antee z niebieskimi śrubkami 50€ taniej:

 

Blaue Schrauben und bunte Eier

Wir haben 25 Antea Uhren mit blauen Schrauben versehen und verkaufen diese Sonderuhren zum Preis der normalen Anteamodelle. Die Aktion lÓuft befristet bis Ostermontag 24.oo Uhr. Die Uhren werden nach Bestelleingang vergeben und in der Woche nach Ostern verschickt. Folgende Uhren sind verfy2nźgbar:

9 St. schwarze Anteas mit Datum (normal 349.-, jetzt 299.-)

3 St. schwarze Anteas mit ry2nśmischen Zahlen, ohne Datum (normal 349.-, jetzt 299.-)

5 St. cremefarbene Anteas mit Datum und schwarzen Zeigern (normal 349.-, jetzt 299.-)

1 St. cremefarbene Antea mit Strichzifferblatt, ohne Datum, schwarze Zeiger (normal 349.-, jetzt 299.-)

3 St.cremefarbene Anteas ohne Datum mit geblÓuten Zeigern (normal 400.-, jetzt 350.-)

4 St.cremefarbene Anteas mit Datum, mit geblÓuten Zeigern (normal 400.-, jetzt 350.-)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tegi newslettera nie mogliby mi przysyłać w jakimś strawnym narzeczu? Czy "geblÓuten Zeigern" to niebieskie wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez przychodzi wersja niemiecka a przy wypełnianiu zgłoszenia prosiłem o angielską. Coś im się pokręciło.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrak

Jawohl, geblaute znaczy niebieskie.

A może wolelibyście newsletter a'la Benedykt XVI:

Stowa oglascha sfiantetschno fypschedasch sekarkuff Antea po partso atrakcijnikh opnizchonykh cenakh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.