Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie jest ten stworek ze Spanczboba kanciastoportego? :D Patryk rozgwiazda :D

 

Ten może być. :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Pisałem o tej pletwie parę stron temu. Problem w tym, że przypomina ona bardziej płetwe grzbietową delfina a nie rekina białego.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Szybkie pytanko: mam baby tune z mechem 4r36. Zegarek sie zatrzymal w momencie jak zmieniala sie data. Chcac go ponownie ustawic nieopatrznie zmienilem najpierw date i dzien tyg (w tym zakazanym w instrukcji przedziale godzin). Zegarek dziala normalnie... Mam sie czym martwic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa poprawnie to nie.

Powinieneś tego unikać, ale to nie znaczy, że musiałeś coś popsuć.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: mam baby tune z mechem 4r36. Zegarek sie zatrzymal w momencie jak zmieniala sie data. Chcac go ponownie ustawic nieopatrznie zmienilem najpierw date i dzien tyg (w tym zakazanym w instrukcji przedziale godzin). Zegarek dziala normalnie... Mam sie czym martwic?

Jak wyżej, nie.

Ale następnym razem pomachaj zegarkiem i odczekaj  ^_^

Pokaż tą Tunę. :o


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ufff uspokoiliście mnie. Wgl poczytałem o tej zmianie daty i znalazłem taką ciekawostkę: w werkach Rolexa nie ma problemu okna, w którym nie można zmieniać szybko daty :D

 

Acha i wyczytałem jeszcze, że jeżeli po wyciągnięciu koronki zegarka do pozycji ustawiania czasu i kręceniu nią data i dzień tygodnia zmieniają się normalnie to zegarek nie został uszkodzony. W moim wszystko działa normalnie więc chyba nieczego nie zepsułem i nie muszę czekać do jutra czy data się zmieni :)

 

Master Yoda: there you go :)

post-108913-0-40403600-1555680748_thumb.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Mój pierwszy (mikro) mod Seiko rozwiązał jedyny problem SKXa - bezbłędny zegarek :)

 

312wgsx.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@up

 

Wymieniłeś mu wskazówkę sekundnika? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

@up

 

Wymieniłeś mu wskazówkę sekundnika? :)

Akurat sekunda została normalna, ale minutowa i godzinowa wymienione (też na produkcji Seiko) - oryginalne zbyt mało czytelne, za krótkie i z innym odcieniem lumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

W praktyce się okaże, ale generalnie o ile zegarmistrz nie upuści mechanizmu, to wpływ na dokładność powinien być zerowy - do tego zegarmistrz lepiej wyregulował chwilę zmiany daty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Seikacz do kolekcji :) jedynie szkoda że pokombinowali i zrobili uszy 21mm.dfdcd409c69021c26b483efa3a7cc1ac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna idzie, nowe zegarki się wykluwają...

 

post-90102-0-53399700-1555698849_thumb.jpg


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Póki co nic nie mam ponad to co w sieci

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pany gdzie najlepiej wyrwać spb077?

Zależy ile chcesz wydać ;)

Odezwij się na PW

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff uspokoiliście mnie. Wgl poczytałem o tej zmianie daty i znalazłem taką ciekawostkę: w werkach Rolexa nie ma problemu okna, w którym nie można zmieniać szybko daty :D

 

'..Współczesne zegarki wyposażone w funkcję szybkiej zmiany strefy czasu (m.in. Rolex, Omega, Panerai) mają o wiele bardziej skomplikowane i funkcjonalne mechanizmy. Pozwalają na zmianę czasu w trakcie działania przekładni chodu zegarka o dowolną sekwencję w przód czy tył będącą wielokrotnością godziny, a w konsekwencji zmianę daty. Takie rozwiązania pozbawione są najczęściej szybkiej korekty datownika co jest pewnym kompromisem gdyż aby zmienić kalendarz o jeden dzień wskazówka godzinowa musi w najmniej korzystnym położeniu wykonać pełne dwa obroty. Wydłuża to nieco proces nastawy w zamian oferując pełną swobodę korygowania daty ponieważ jego dysk pracuje w połączeniu ze wskazówką godzinową natomiast wskazówki minutowa i sekundnik nie są z kalendarzem sprzężone odmierzając czas w systemie ciągłym.'

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie schodzi z ręki, przez 3 tygodnie zrobił -5s (korekta przyśpieszenia przez odkładanie na noc koronką w dół).post-67243-0-35677400-1556008451_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.