Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, hehe

 

Myślałem, że zakręca się to tak jak butelka Coca Coli. 

 

W zależności jak przyłożysz nakrętkę do gwintu to za każdym zakręceniem napis na niej będzie w inną stronę.

 

Kiedyś z nudów próbowałem nawet zakręcić butelkę żeby napis był idealnie na środku.

 

Po dwudziestej próbie mi się znudziło.

 

I dlatego też analogicznie odniosłem to do zegarka.

 

Albo taki fart, że identycznie zakręcili albo gwint ma inną budowę i inaczej nie da się tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Desert Fish napisał(-a):

Czy to zbieg okoliczności, że dekiel zakręcili w takiej samej pozycji jak oryginalnie czy po prostu ma on taką budowę, że inaczej nie da się go zakręcić? 

 

Gdyby każdy dekielek miał napisy/nadruki/grawer identycznie względem pierwszego zwoju gwintu oraz to samo, jeśli chodzi o gwint w kopercie, to dekle w każdym zegarku byłyby pozycjonowane tak samo. Nie wiem jak jest w praktyce rozwiązany proces technologiczny, ale podejrzewam, że o ile w kopercie gwint może być w tej samej pozycji, o tyle na deklu już niekoniecznie, stąd w zegarkach wynikają różnice w pozycji dekielków.

Teoretycznie i u Ciebie dekiel mógłby być dokręcony "inaczej", bo można go dokręcić z różną siłą, to podejrzewam, że byłyby to różnice minimalne i raczej w kierunku dokręcania, bo jeśli uszczelka była stara, to mogłaby się nieco bardziej poddać.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, coś mi się mogło posmoloć.

Zakręciłem się jak ten dekiel 😄

 

Dzięki za rzetelne wyjaśnienie zagadnienia.

 

Ale cieszę się, że mimo sporych obaw mogłem sam wyrobić sobie opinie o serwisie centralnym w Sochaczewie.

 

Opinie innych nie napawały mnie optymizmem.

"Zegarek w naprawie od kilku miesięcy", "wrócił z porysowanym deklem i z brakującymi śrubkami", "wysłali pod zły adres"...

Ale człowiek ma to do siebie, że jak wszystko jest ok to przechodzi nad tym do porzadku dziennego.

Nie trąbi o tym na prawo i lewo.

A jak coś mu się zwali to od razu o tym napisze.

 

Także trzeba przyjąć regułę, że na jedną negatywną opinię, przypada załóżmy kilkanaście pozytywnych (niepisanych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Desert Fish napisał(-a):

Faktycznie, coś mi się mogło posmoloć.

Zakręciłem się jak ten dekiel 😄

 

Dzięki za rzetelne wyjaśnienie zagadnienia.

 

Ale cieszę się, że mimo sporych obaw mogłem sam wyrobić sobie opinie o serwisie centralnym w Sochaczewie.

 

Opinie innych nie napawały mnie optymizmem.

"Zegarek w naprawie od kilku miesięcy", "wrócił z porysowanym deklem i z brakującymi śrubkami", "wysłali pod zły adres"...

Ale człowiek ma to do siebie, że jak wszystko jest ok to przechodzi nad tym do porzadku dziennego.

Nie trąbi o tym na prawo i lewo.

A jak coś mu się zwali to od razu o tym napisze.

 

Także trzeba przyjąć regułę, że na jedną negatywną opinię, przypada załóżmy kilkanaście pozytywnych (niepisanych).

dokładnie. Jak naprawa poszła gites to ludzie nie piszą. Piszą Ci, którym nie pykło


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zegarmistrz z utoryzacją Zibi nie dał rady wyregulować a centralny w Sochaczewie bez wymiany balansu jednak tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, Desert Fish said:

Faktycznie, coś mi się mogło posmoloć.

Zakręciłem się jak ten dekiel 😄

 

Dzięki za rzetelne wyjaśnienie zagadnienia.

 

Ale cieszę się, że mimo sporych obaw mogłem sam wyrobić sobie opinie o serwisie centralnym w Sochaczewie.

 

Opinie innych nie napawały mnie optymizmem.

"Zegarek w naprawie od kilku miesięcy", "wrócił z porysowanym deklem i z brakującymi śrubkami", "wysłali pod zły adres"...

Ale człowiek ma to do siebie, że jak wszystko jest ok to przechodzi nad tym do porzadku dziennego.

Nie trąbi o tym na prawo i lewo.

A jak coś mu się zwali to od razu o tym napisze.

 

Także trzeba przyjąć regułę, że na jedną negatywną opinię, przypada załóżmy kilkanaście pozytywnych (niepisanych).

Tak jest! Sam nie trąbiłem na prawo i lewo, w tym nie wystawiałem żadnych opinii jak mój 053 wrócił z serwisu... za pierwszym razem zrobili regulację, za drugim wymienili mechanizm. Na moje kaprawe oko za każdym razem było ok. Od powrotu z nowym serduchem zegarek chodzi w porządku jak na 6r15 przystało... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

 

 ☺️

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Burns napisał(-a):

To zegarmistrz z utoryzacją Zibi nie dał rady wyregulować a centralny w Sochaczewie bez wymiany balansu jednak tak ?

Może on chciał wyregulować zegarek na +0s w każdej pozycji ale ten mechanizm na to nie pozwala.

 

Na watchuseek natrafiłem na taki post:

nupicasso:

"Seiko movements all have pretty poor positional variance. It’s luck of the draw with good ones. Variance is mostly due to the low amplitude of Seiko movements as well as the smaller balance wheel, which together lend to greater effects of gravity and friction."
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Desert Fish napisał(-a):

Może on chciał wyregulować zegarek na +0s w każdej pozycji ale ten mechanizm na to nie pozwala.

 

Na watchuseek natrafiłem na taki post:

nupicasso:

"Seiko movements all have pretty poor positional variance. It’s luck of the draw with good ones. Variance is mostly due to the low amplitude of Seiko movements as well as the smaller balance wheel, which together lend to greater effects of gravity and friction."
 

taki urok automatów. Lbo kup sobie coś z certyfikacją COSC albo kwarca :D

20220111_125613.thumb.jpg.97e7811bd09fa677bbb9a588b6f35282.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wcale nie przeszkadza.

Wręcz przeciwnie 😀

 

Wolę jak zegarek robi +25s/dobę niż +1s...

 

Wtedy mogę częściej poświęcać mu czas 😃

Za to właśnie kocham zegarki mechaniczne.

 

No ale jak robił ponad 40s dziennie, gdzie znacznie wychodziło to już poza widełki producenta to trzeba było zareagować.

Edytowane przez Desert Fish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Desert Fish napisał(-a):

Mnie to wcale nie przeszkadza.

Wręcz przeciwnie 😀

 

Wolę jak zegarek robi +25s/dobę niż +1s...

 

Wtedy mogę częściej poświęcać mu czas 😃

Za to właśnie kocham zegarki mechaniczne.

 

No ale jak robił ponad 40s dziennie, gdzie znacznie wychodziło to już poza widełki producenta to trzeba było zareagować.

niestety te widełki dokładności od japońskich producentów to należy traktować w kategorii raczej tygodnia niż dnia. Bo te mechanizmy zależnie od położenia mogą być poza widełkami,

producent liczy na to, ze odchyłka się zrównoważy podczas noszenia. 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spb315 przez ostatni tydzień robi +8 na dzień. Może się to porawi z czasem.

6ec7990f0530e04f9fc0435eceba0bf0.jpg
1acf76345fccf5c29300b56ca703d580.jpg
cba1f23abd1907cb9ecbfc95f8c57db6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dobrze pamiętam, że 51MAS ma tulejki trzymające piny nie na brzegu, tylko w tych wewnętrznych ogniwach bransolety?

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sol napisał(-a):

Panowie, dobrze pamiętam, że 51MAS ma tulejki trzymające piny nie na brzegu, tylko w tych wewnętrznych ogniwach bransolety?

 

tak, dokłądnie. Tulejka jest w środku ogniwa. Tak naprawdę to lepszy system niż np w żółwiach. Łatwiej się skraca. 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



U mnie spb315 przez ostatni tydzień robi +8 na dzień. Może się to porawi z czasem.




Sumo -0.7s /dobę i można zobaczyć jak nienakręcony (nienoszony) zwalnia, co potwierdza obiegową opinie, że mechanizmy Seiko lubią być dobrze nakręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Sumo -0.7s /dobę i można zobaczyć jak nienakręcony (nienoszony) zwalnia, co potwierdza obiegową opinie, że mechanizmy Seiko lubią być dobrze nakręcone.

Jak jest na plus to pół biedy, ale nie lubię jak zegarek się zaczyna spóźniać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I na ogół tak są ustawiane, na plus.89efcd5a11f22ab45f2d0b085873a206.jpg&key=459d3ec12d3b9077fed635aa4dd6104f994184621fb1c9de51731e42dc6bda9d

A jak to jest z czasem, gdy zegarek jest już przechodzony i dawno nie miał serwisu to mechanizm będzie miał tendencje do spóźniania się czy raczej będzie śpieszył?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna  się znacząco spóźniać, ponieważ opory i tarcie są zbyt duże. Chociaż to bardziej przy zegarkach zleżałych gdzie zestarzał się smar. Przy tych używanych dojdą dewiacje spowodowane luzami, wytarciami, więc może zachowywać się różnie, ze wskazaniem na spóźnianie. Jednym słowem znacząco nie trzyma wskazań czasu liczonego w minutach a nawet godzinach na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczyna  się znacząco spóźniać, ponieważ opory i tarcie są zbyt duże. Chociaż to bardziej przy zegarkach zleżałych gdzie zestarzał się smar. Przy tych używanych dojdą dewiacje spowodowane luzami, wytarciami, więc może zachowywać się różnie, ze wskazaniem na spóźnianie. Jednym słowem znacząco nie trzyma wskazań czasu liczonego w minutach a nawet godzinach na dobę.

dzięki, a jak jest namagnetyzowany to zaczyna śpieszyć, prawda?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Burns napisał(-a):

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

Samuraj Zimbe 2022

 

 

Hymm ,w sumie dość ciekawy ciekawe jak zdjęcia fizyczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.