Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, czy w Sarb033 jest taka sama bransoleta jak w Sarb035? 

 

Tak.

Koperty są takie same.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To identyczne koperty. Różnią się tylko kolorem tarczy 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, siomon napisał(-a):

Tak

Dziękuję

8 godzin temu, Sol napisał(-a):

 

Tak.

Koperty są takie same.

Dzięki :)

8 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Tak. To identyczne koperty. Różnią się tylko kolorem tarczy 

Również dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na renderze jest źle, to na żywo... 
To na żywo będzie loteria. Choć ostatnio byłem w time trend I każdy zegarek Seiko co wziąłem do ręki albo endlinki nie dochodziło do koperty albo były za wąskie między uszami...
... nie wiadomo jak będzie  Na tych renderach nie ma szpar, to jest cień. Wstrzymajcie się z marudzeniem do pierwszych recenzji.
Ja nie spodziewam się rewelacji niestety...
[mention=29840]siomon[/mention] [mention=92727]Macmac[/mention]
 
Panowie to idzcie do jakiegoś Timetrendu sobie pooglądać. Te szpary to jest obecnie w seiko gorszy rak niż bezel czy inne niedoróbki. W skxie to bym małchnął ręką ale w zegarku za 2k euro
Zgadzam się znam z autopsji...
Ten co będzie chciał kupić, to się przejdzie do sklepu i obejrzy, jak uzna, że mu pasuje to kupi. Dla jednych rak ... innym to wisi. Skąd wiesz jak będą spasowane endlinki w tym modelu, którego premiera ma być w czerwcu? Jedziesz po wszystkich modelach równo, widzisz nawet to czego nie ma.
Kolega miał już trochę Seiko i się ostro sparzył więc rozumiem jego punkt widzenia. Ja z resztą również odwróciłem się od Seiko ostatnio mimo iż wiele modeli mi się podoba to jednak wykonanie nie jest adekwatne do ceny w jaka Seiko poszło...
Nie chciałbym nakręcać niezdrowej dyskusji, ale za "słuszną" cenę można oczekiwać dobrej jakości. Inna sprawa, że każdy z nas ma swoje priorytety i wymagania w stosunku do zakupionych przedmiotów. Dlatego nie przypadkiem padła kiedyś wiekopomna myśl, że "klient w krawacie jest mniej awanturujący się". Dla jednego 8k zł, to zarobek kwartalny, dla drugiego tygodniówka, to może zasadniczo wpływać na punkt widzenia.  
Do tych 8 k można dołożyć 1k i kupić Union Glashütte w żółtym odcieniu tarczy z antymagnetycznym włosem i jeszcze perfect wyregulowany.
Na jednym z portali pisali, że to nowo zaprojektowana bransoleta, więc jakaś nadzieja jest, że tym razem lepiej przyłożyli się do tolerancji wymiarów niż np. w Alpinistach, gdzie chyba stwierdzili, że +/- 2 mm będzie ok i nikt nie zauważy. 
 
Sam design moim zdaniem świetny, idealnie trafili w mój gust.
 
Ciekawe jak będzie z mechanizmem, czy będzie porządnie wyregulowany (a za 1.7k€ już bym tego oczekiwał), czy tak jak inne 6R - czyli byle jak.
To że nowo zaprojektowana bransoleta nic nie znaczy. Wystarczy że QC zawiedzie albo coś na taśmie nie pyknie....

Po za tym jeśli się ktokolwiek z was łudzi że za te pieniążki Seiko się pokusi o regulacje mechanizmów to chyba bym na to nie liczył ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

(...)

To że nowo zaprojektowana bransoleta nic nie znaczy. Wystarczy że QC zawiedzie albo coś na taśmie nie pyknie....
(...)

Na szczęście znaczy, bo tolerancje dobiera się na etapie projektowania wyrobu. Pozostaje pytanie, czy tak jak w tańszych modelach poszli w kierunku maksymalnego uproszczenia montażu (dla nich na linii montażowej) - szeroka tolerancja, czy też trzymali się designu i zacieśnili tolerance. Później są próbki jedne, drugie, trzecie, producja testowa, a następnie jest właściwa produkcja komponentów i montaż całego zegarka i dopiero w tym momencie jest kontrola jakości produkcji, która sprowadza się m. in. do zweryfikowania, czy wyrób jest zgodny wymiarowo z rysunkiem (szerokość bransolety i rozstaw uszu) i gdy jest, to nawet gdy jest szpara po zmontowaniu tego razem, to dla kontroli jakości to będzie ok, bo oni mają sprawdzić zgodność z dokumentacją, a nie ze swoim gustem. Przy produkcji masowej i wiekoseryjnej nie sprawdza się też każdej sztuki wyrobu, tylko kilka procent z partii produkcyjnej.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

To na żywo będzie loteria. Choć ostatnio byłem w time trend I każdy zegarek Seiko co wziąłem do ręki albo endlinki nie dochodziło do koperty albo były za wąskie między uszami...Ja nie spodziewam się rewelacji niestety...Zgadzam się znam z autopsji...Kolega miał już trochę Seiko i się ostro sparzył więc rozumiem jego punkt widzenia. Ja z resztą również odwróciłem się od Seiko ostatnio mimo iż wiele modeli mi się podoba to jednak wykonanie nie jest adekwatne do ceny w jaka Seiko poszło...Do tych 8 k można dołożyć 1k i kupić Union Glashütte w żółtym odcieniu tarczy z antymagnetycznym włosem i jeszcze perfect wyregulowany.To że nowo zaprojektowana bransoleta nic nie znaczy. Wystarczy że QC zawiedzie albo coś na taśmie nie pyknie....

Po za tym jeśli się ktokolwiek z was łudzi że za te pieniążki Seiko się pokusi o regulacje mechanizmów to chyba bym na to nie liczył ...

 

Tylko po co rozwodzić się nad mlekiem, które jeszcze nie zostało rozlane. Jakie w tej chwili są dostępne zegarki m-ki Seiko i jakie jest ich wykonanie każdy widzi, ale jakie będzie nie wie nikt. Praktycznie każdy z nas miał lub ma ,,kilka" Seiko, ale czy odwrócił się od marki? Każdy ma jakieś tam swoje upodobania, wymagania i preferencje. Nie kupię UG, bo mi się nie podoba nawet jakby był tysiąc złotych tańszy od Seiko. Poczekajmy jak model będzie na rynku, będą dostępne recenzje, może nawet ktoś kupi na forum, wtedy dopiero narzekajmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie że skoro Seiko uchodziło, uchodzi i chyba chce uchodzić za markę która daje najlepszy stosunek jakości do ceny to przy zegarku za 1.5k euro takich rzeczy jak niecentrowania czy szpary i niedopasowanie bransolety nie powinny mieć miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Nie uważacie że skoro Seiko uchodziło, uchodzi i chyba chce uchodzić za markę która daje najlepszy stosunek jakości do ceny to przy zegarku za 1.5k euro takich rzeczy jak niecentrowania czy szpary i niedopasowanie bransolety nie powinny mieć miejsca?

To tak dla przykładu Moon i AT od Omegi .. perfekcja w każdym calu :)

 

IMG_1149.JPG

IMG_1147.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mówię że będzie źle, ale też nie jestem optymistą i nie oczekuje poprawy jakości biorąc pod uwagę to co dotychczas Seiko mi serwowało.

No może poza tym gagatkiem...950e37036ecdfff90ba86d9c36570930.jpgff959ae3db64ab59169f9eee8ad4028b.jpg

To tak dla przykładu Moon i AT od Omegi .. perfekcja w każdym calu
 
IMG_1149.thumb.JPG.f9da29c3f9abb9e52a18d33c1ffd6c7f.JPG
IMG_1147.thumb.JPG.a816520f46546ab7d788c57d6f598e12.JPG
Citizeny każde jakie miałem NB1041 (łącznie trzy) NB1050( dwa) i NB6010 miały wszystko perfekcyjnie spasowane bez grama szczeliny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Nie uważacie że skoro Seiko uchodziło, uchodzi i chyba chce uchodzić za markę która daje najlepszy stosunek jakości do ceny to przy zegarku za 1.5k euro takich rzeczy jak niecentrowania czy szpary i niedopasowanie bransolety nie powinny mieć miejsca?

Moim zdaniem tylko pierwsze "u" jest dzisiaj prawdziwe - uchodziło, co po tym wątku, który kiedyś był jednym z najbardziej żywych też widać. 

 

21 minut temu, Macmac napisał(-a):

To tak dla przykładu Moon i AT od Omegi .. perfekcja w każdym calu :)

 

Przy Alpiniście, Twoje Omegi mają naprawdę przyzwoicie spasowane bransolety ;) :

Screenshot_20230309_091646_Brave.thumb.jpg.51bbc5473f4873f5214814955250bf5d.jpg

 

Screenshot_20230309_091635_Brave.thumb.jpg.40efd899edb3a460b805e066b5e34c7d.jpg

 

Screenshot_20230309_091628_Brave.thumb.jpg.6954d44eed7de5e92814fb9a2ada6ca8.jpg

Na żywo miałem wrażenie, że jest jeszcze gorzej niż na powyższych zdjęciach.

 

W sumie to w przypadku tego Alpinista, powiedzenie "perfekcja w każdym calu" ma sens. W uszach ma 19 mm, cal ma 25.4 mm, więc ta perfekcja po prostu jest poza zakresem i dlatego jej nie widać. :D

 

 

Fotki pochodzą z portalu monochrome-watches.com

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jogi napisał(-a):

Moim zdaniem tylko pierwsze "u" jest dzisiaj prawdziwe - uchodziło, co po tym wątku, który kiedyś był jednym z najbardziej żywych też widać. 

 

Przy Alpiniście, Twoje Omegi mają naprawdę przyzwoicie spasowane bransolety ;) :

Screenshot_20230309_091646_Brave.thumb.jpg.51bbc5473f4873f5214814955250bf5d.jpg

 

Screenshot_20230309_091635_Brave.thumb.jpg.40efd899edb3a460b805e066b5e34c7d.jpg

 

Screenshot_20230309_091628_Brave.thumb.jpg.6954d44eed7de5e92814fb9a2ada6ca8.jpg

Na żywo miałem wrażenie, że jest jeszcze gorzej niż na powyższych zdjęciach.

 

W sumie to w przypadku tego Alpinista, powiedzenie "perfekcja w każdym calu" ma sens. W uszach ma 19 mm, cal ma 25.4 mm, więc ta perfekcja po prostu jest poza zakresem i dlatego jej nie widać. :D

 

 

Fotki pochodzą z portalu monochrome-watches.com

Tylko Alpinist, to troszeczkę inna półka cenowa. Mi luz na bransolecie nie przeszkadza, jest jeszcze kilka innych składowych, które decydują o jakości bransolety. Z mojego doświadczenia, to każda bransoleta po pewnym czasie dostaje luzu, ważniejsza dla mnie jest wygoda i regulacja niż szpara między uszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zielonego alpnista SPB121 bodajże bym przygarnął ponoć stara dobra szkoła Seiko tyle werki loteria. Ale to już przeboleję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Macmac napisał(-a):

Tylko Alpinist, to troszeczkę inna półka cenowa. Mi luz na bransolecie nie przeszkadza, jest jeszcze kilka innych składowych, które decydują o jakości bransolety. Z mojego doświadczenia, to każda bransoleta po pewnym czasie dostaje luzu, ważniejsza dla mnie jest wygoda i regulacja niż szpara między uszami.

To prawda, ja też nie oczekuję spasowania bransolety z kopertą z minimalnym możliwym do osiągnięcia luzem, a przynajmniej nie w zegarku za 1-1.5 k€, ale montowanie bransolet o rozmiar za małych uważam za przesadę.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś w Citizen i OS za te same mniej więcej pieniądze można tak:

5e69a10c7a77bd49560f9be86fb4cb5b.jpg33dd40227b92fdc877fd5ffb0afd2046.jpg

I nie jest to zena 1.5k euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ale jakoś w Citizen i OS za te same mniej więcej pieniądze można tak:

 

I nie jest to zena 1.5k euro

.. a to w Padi'm jest gorzej?

IMG_1153.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz można.

Niemniej jednak poczekam na to co Seiko pokaże jak już zegarki będą miały premierę... Nie wiem czy skuszę się na GMT ale może coś innego ... A tak pytanie poza tematem bransolet i spasowania.... Ten werk co tam będzie to będzie bił 28800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

(...)

Ten werk co tam będzie to będzie bił 28800?

Wszędzie piszą, że 21600.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie, narzekaniem, ale z oferty Seiko zawsze można wyszukać coś dobrego, ładnego i dobrze spasowanego, niekoniecznie za wielkie pieniądze. 

Na potwierdzenie trzy tanie modele o spasowanych bransoletach, także w najtańszej piątce. 

 

 

 

 

20230309_104903.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie piszą, że 21600.
Ok już widzę. Tu będzie 6r54 a w presage GMT jest 6r64 który bije 28800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna re-interpretacja z re-interpretacji.

Jeszcze chwila i obrzydzą 62MAS :unsure:

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znajomy szuka SARB033 lub SARX035 - jeżeli ktoś rozważa sprzedaż, to proszę o kontakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Sol napisał(-a):

Kilka dni na lazurowym wybrzeżu z jednym zegarkiem.

SDS :)

 

spacer.png

Widzę że podszedł ☺️ 

Tak samo było z X-Windem czy GTSem i zapewne też przekonałbyś się do Kinetica 😉

5 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Narzekanie, narzekaniem, ale z oferty Seiko zawsze można wyszukać coś dobrego, ładnego i dobrze spasowanego, niekoniecznie za wielkie pieniądze. 

Na potwierdzenie trzy tanie modele o spasowanych bransoletach, także w najtańszej piątce. 

 

 

 

 

20230309_104903.jpg

Tych baby monsterów miałem kilka, żałuję że sprzedałem ale myślałem za zawsze będą za niecałe pińcet w ofercie 🤭 

Teraz jak widzę oferty na olx za te pseudo nurki to ogarnia mnie jednocześnie śmiech i przerażenie 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Widzę że podszedł ☺️ 

Tak samo było z X-Windem czy GTSem i zapewne też przekonałbyś się do Kinetica 😉

Tych baby monsterów miałem kilka, żałuję że sprzedałem ale myślałem za zawsze będą za niecałe pińcet w ofercie 🤭 

Teraz jak widzę oferty na olx za te pseudo nurki to ogarnia mnie jednocześnie śmiech i przerażenie 😆

Kilka miesięcy temu Kolega z Forum chciał go ode mnie kupić za 800, ale ja ceniłem go na 1k. Nie zgodził się i... bardzo dobrze. ;) Ten model póki co tanieć nie zamierza. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.