Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

 

w Citku sprytniej rozwiązano czwóreczkę ;)

 

 Lekko ją zasłonili ale także jest zapisana jako IIII :)

 

To jest dziwne i nie do końca do mnie przemawia:

"

W pewnym niemieckim magazynie przeprowadzono długą dyskusję na temat zapisu czwórki sposobem rzymskim. Według dyskutantów powód stosowania IIII zamiast IV jest następujący:

popatrzcie na tarczę zegara z rzymskimi cyframi a w szczególności na leżące naprzeciw siebie liczby. Wszystkie są w doskonałej równowadze. Wyjątkiem wydaje się być "ciężka" VIII i "lekka" IV. Optyczną równowagę może przywrócić zastąpienie IV "ciężką" IIII. Może to się wydawać niepoważne, ale podobnym przykładem może być fakt, że na większości fotografowanych zegarków widnieje godzina 10:09. Wskazówki o tej godzinie prezentują po prostu najbardziej przyjazne oblicze zegara."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam zegarka do około ~1200zł. Przede wszystkim zależy mi na zegarku mechanicznym, może być z automatycznym naciągiem ale powinna być też możliwość ręcznego. Interesuje mnie raczej nówka sztuka. Szukałem już po wszystkich markach, ale chyba tylko SEIKO daje jakieś możliwości w tym przedziale cenowym. Do tej pory spodobał mi się Seiko SARB 045, ale on praktycznie jest już niedostępny...

 

Co innego w podobnym stylu moglibyście doradzić? Narazie wpadło mi w oko SRP121J1, ale nie wiele na jego temat znalazłem. Warty zakupu? Tak btw. jak to jest z wytrzymałością na wstrząsy nowych zegarków mechanicznych? w tym przypadku SEIKO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni producenci zegarków stosuja taki zapis nie tylko Seiko. :)

W dodatku jest to bardzo stara tradycja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem się posiadaczem tego modelu SEIKO. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz i dotyczy wszystkich zegarków w których ta firma zdecydowała się na zamieszczenie rzymskiej numeracji godzin. Zobaczcie jak wygląda godzina czwarta w tych zegarkach :) Od kiedy jest takie oznaczenie czwórki? Zawsze myślałem że tak - IV :)spc067p2-2.jpg

Tak tylko... :) Rzymianie zaczęli odejmować liczby w zapisie dopiero w średniowieczu ... czyli IV wcześniej pisano IIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem już dłuższy czas dość prostego zegarka do ok. 400-500zł po dłuższym czasie wybór padł na seiko snzg15. Już byłem zdecydowany na kupno jak zobaczyłem filmik z nim w roli głównej i okazało się, że jest straasznie gruby. Problem jest w tym, że mam dość małą/drobną rękę i boje się że nie będzie się zbyt dobrze prezentował..

Co myśli szanowna gawiedź? :)

 

Edit: Czy waszym zdaniem opłaca się dopłacać prawie drugie tyle za zegarek dla 2 kamieni? :P

 

Edit 2: może jest jakiś sklep w Warszawie gdzie mógłbym go obejrzeć?

Edytowane przez Jorzwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz cm w łapie? :) Mam snzg13, postaram się doradzić :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18,5 cm obwód. Tylko się zastanawiam właśnie czy na bransolecie nie wyglądałby trochę lepiej niż na pasku jeśli chodzi o moją rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18,5 to wcale nie tak mało, mam podobnie i pasuje jak ulał :)  snzg13 wybrałem nie tylko ze względu na bransoletę, 15 ma piaskowaną kopertę, 13 jest szczotkowana i polerowana na połysk, moim zdaniem lepiej się prezentuje.

Obojętnie którego wybierzesz, będziesz Pan zadowolony :) Bardzo dokładny mechanizm, u mnie zrobił +6 sekund na tydzień.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :*

 

Druga sprawa to 23 czy 21 kamieni? Różnica w cenie jest nie mała prawie drugie tyle między modelami prawie identycznymi. Więc czy warto zainwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, absolutnie nie sugeruj się kwestią ilości kamieni! Nie chodzi o to, że więcej = lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że wersja z większą ilością kamieni nie musi wcale być dokładniejsza?  :blink:  ale te zegarki skomplikowane są :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być dokładniejszy. Często ilość kamieni wymuszana jest zastosowanymi komplikacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wersja J to Made In Japan, k - nie pamiętam, ale nie Japonia. Różnic w jakości nie ma, tylko detale na tarczy w opisie.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, dzięki :) Tak przypuszczałem, ale że tu i tu w opisie jest "made in Japan" (i to po 2 razy) więc wolałem zapytać. Czyli szkoda 50 usd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Korea, bo Seiko nie produkuje zegarków w Korei. Malezja, Tajlandia, Hong Kong.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni noszę się z zakupem pierwszego w życiu zegarka mechanicznego (automat). Z racji tego, że budżet nei jest wygórowany (w przeciwieństwie do tego co się podoba ;) ) zdecydowałem się na Seiko. Przeglądając różnego rodzaju oferty zacząłem się zastanawiać czy ma to znaczenie w którym miejscu znajduje się koronka, czy po środku czy niżej. Czy ma to wpływ na działanie samego mechanizmu, bo napewno te z koronka niżej chyba lepiej się nosi. Nosząc inny zegarek (kwarcowy) z koronką po środku z czasem pojawiło się na nadgarstku znamię, odbite od koronki.

 

Inna sprawa to kwestia oznaczeń, a dokładnie wspomniane już wyżej oznaczenia K i J. Z tego co piszecie to mam rozumieć, że lepiej wybierać modele z oznaczeniami J?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J to zegarek wyprodukowany w Japonii, K poza Japonią. W praktyce, oprócz oznaczenia, nie powinno być żadnych różnic w jakości wykonania. Wersja J będzie minimalnie droższa od tego samego zegarka w wersji K. Jeżeli zależy Ci, żeby mieć zegarek "made in Japan", to warto dopłacić, w przeciwnym razie bierz K.

Mam dwa Monstery, jeden z J, drugi z K. Różnic nie widzę gołym okiem.

Kwestia umiejscowienia koronki może i ma jakieś znaczenie jeśli chodzi o wygodę noszenia, chociaż z drugiej strony Seiko nie mają koronek XXL, więc nie wiem czy różnica będzie zauważalna. Mnie osobiście podobają się koronki umiejscowione na godz. 4, ale to już względy czysto estetyczne, każdy ma tu własne zdanie. Wpływu na działanie mechanizmu nie ma to żadnego.

 

P.s.

A Seiko to bardzo dobry wybór biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i marka ceniona na forum.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy zegarek tym lepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie koronki niżej.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zegarka nie miałem na ręku jakieś 10 lat. Model nad którym myślę to SNZF43J1, który wg opisu ma średnicę koperty 38mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodać, nic ująć

 

Może lepszym wyjściem będzie zakup srp155 i jego pochodnych wersji kolorystycznych ?

(bardziej cywilizowany rozmiar i nowszy mechanizm z lepszą kulturą pracy)

rozumiem, że można nie mieć pieniędzy, ale zegarek to coś co z założenia (z praktyką może być różnie) kupuje się na wiele lat, więc nie ma co przesadnie oszczedzać...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.