Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Jaka to referencja?

 

SPD101, SPD103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie martwi, to wymiary tych nowych zegarków. Wszystkie duże i grube.  :unsure: Ale przyznaję, że w tym roku ciekawe premiery. Zobaczymy jakie będą sugerowane ceny. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja se może monstera zanabędę ;) wersja na bransolecie dostała chyba profilowany endlink...,albo kwestia zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotrX (uważaj, tym razem to nie jest pytanie podchwytliwe z drugim dnem ;)) Twój MEMS na jakiej odchyłce dobowej ostatecznie ustabilizował się?

Z tego co widzę nie skończył stabilizować się, coraz wolniej schodzi w dobrym kierunku.

Obecnie noszony i odkładany 50/50 robi +5s/24.

Odłożony robi +3s/24 czasami 2.5s/24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja se może monstera zanabędę ;) wersja na bransolecie dostała chyba profilowany endlink...,albo kwestia zdjęcia.

 

Na moje oko, to wygląda że bransoleta jest całkiem inna niż w starych monsterach. Mnie strasznie kusi ten Arnie :) bo LX'y dużo poza zasięgiem.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

No ceny LXów też nie dla mnie, a szkoda bo koperta ładna i z takimi uszami nawet 44.5 może być wygodne.

 

3U6v8uE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

I ta niesygnowana koronka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie, na które czeka dużo osób na forum. Pokazali wreszcie następcę Sarba033/035?

Chyba, że wznowią produkcję tych modeli zamiast prezentować nowszy model...

 

Jak uzyskali rezerwę chodu 72h w nowych modelach? Niech mi tylko ktoś nie powie, że plastik jak w powermatic80.

Edytowane przez streszo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ech. SUMO to jedno wielkie rozczarowanie :( raczej wkładka nie jest ceramiczna bo by tym się chwalili. No chyba że.... trzeba poczekać. Ale o szkle też cisza. Moim zdaniem SUMO będzie niżej pozycjonowane niż SPB077 pod względem materiałowym i cenowym. No bo jeśli by wsadzić do SUMO ceramikę i szafir to jaki sens miało by SPB ? Moim zdaniem tu w hierarchii nic się nie zmieni, czyli żółw, sumo, baby MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są odważne:) 5-6k EUR za te nowe SD

 

https://www.seikowatches.com/global-en/news/20190321-5?_bdld=2xcTaW.mCb9h91.1553159332

 

Podoba mi się, że tak szybko wdrażają nową strategie przeniesienia się pomiędzy segmentami, nie wiem tylko czy nie zbyt drastycznie.

Ceny bardzo odważne. Tak patrzę i cena za SBGA029 to niedawno była okazja. :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę jedyny który uważa że ceny są proporcjonalnie zrównoważone do tego co oferuje linia LX w porównaniu (a raczej jego brak) do innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione "plastikowe" Seiko  ;)

33557974728_f507c174c6_o.jpg

47434077691_e328f9d186_o.jpg 


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskali rezerwę chodu 72h w nowych modelach? Niech mi tylko ktoś nie powie, że plastik jak w powermatic80.

Ja tego nie komentują, bo sam w strachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Coś ostatnio jakieś czarnowidztwo uprawiacie. A może nie 4r (jak to niektórzy jeszcze niedawno wieszczyli) i plastik tylko krzem lub inne dobre materiały w 6r35 ?

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższa rezerwa może przełożyć się na poprawę lub pogorszenie odchyłek dobowych w zależności od konstrukcji. Na pewno testy zrobili, ale po 1 to mechanizm budżetowy po 2 6r15 w rzeczywistym użytkowaniu przy 55h nie błyszczało dokładnością a rezerwa i tak była wystarczająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie komentują, bo sam w strachu

 

 

Coś ostatnio jakieś czarnowidztwo uprawiacie. A może nie 4r (jak to niektórzy jeszcze niedawno wieszczyli) i plastik tylko krzem lub inne dobre materiały w 6r35 ?

 

Mam nadzieję, że tylko obniżyli taktowanie, ale to może przełożyć się na mniejszą precyzję wskazania czasu-podobnie jak w nowym Hydroconquescie. Tam wydłużyli rezerwę z 42h do 60h bez zastosowania kompozytowych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No nawet nie gadajcie że tam dali trociny :( To by oznaczało że księgowi mocno wzięli się do pracy i stwierdzili że stare 7S 4R 6R są za dobre.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.