Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Haha Aż parsknalem kawą na telefon

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

dokładnie tak jak z sumo ;)

Tu akurat właściciele tez marudzili

Ja miałem i mi pasowało

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Były jeszcze zdjęcia dwóch GS-ów nie zaprezentowanym do tej pory i niebieskiego MM :)
Wyglądają na prawdziwe, to pewnie jakoś później w trakcie roku się pojawią.
 
Rn4xhHV.jpg

____

 

"News", który mam nadzieję się nie sprawdzi.

W trakcie roku mają zakończyć SKXa, takiego jakiego znamy, w sensie zamiast ISO diverem będzie już w pełni poprawną 5-tką.

Koperta zostanie, przeszklony dekielek, WR100, "Seiko 5 Sport" i 4r35.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zielony ale to co było do d*py dalej takie zostało

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no to nieźle. Cena 2x względem SBDC03x, bo rozumiem, że to żadna limitka i za czarnego też tyle wołają. Wskazówki fajne, podoba mi się faktura tarczy, po fotach w linku porównując do SBDC001 które mam w ręce wygląda jakby poprawili wykończenie bezela, koperta - ciężko wyczuć. Niby lepszy mechanizm ale położyli totalną lachę na koronce, gdzie najpierw było ładne "S", później kijowy "X" ale był.

Na pierwszej focie wygląda jak milion dolarów - gra światłem, pewnie nieco podkręcona fota i jest efekt. Na pewno w pierwszym rzucie sporo ludzi się po niego zgłosi ale wielu pewnie go oleje do czasu, gdy dalej będzie można kupić poprzednią edycję. Nawet zielona limitka jest 40% tańsza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

no to nieźle. Cena 2x względem SBDC03x, bo rozumiem, że to żadna limitka i za czarnego też tyle wołają. Wskazówki fajne, podoba mi się faktura tarczy, po fotach w linku porównując do SBDC001 które mam w ręce wygląda jakby poprawili wykończenie bezela, koperta - ciężko wyczuć. Niby lepszy mechanizm ale położyli totalną lachę na koronce, gdzie najpierw było ładne "S", później kijowy "X" ale był.

Na pierwszej focie wygląda jak milion dolarów - gra światłem, pewnie nieco podkręcona fota i jest efekt. Na pewno w pierwszym rzucie sporo ludzi się po niego zgłosi ale wielu pewnie go oleje do czasu, gdy dalej będzie można kupić poprzednią edycję. Nawet zielona limitka jest 40% tańsza 

 

W przeciekach były dwie ceny: EUR 640 i 800, nie wiem skąd Fratello ma tą cenę, bo Seiko nie załadowało jeszcze zegarka na swoją stronę. Załadowali "Katalog Sumo", który ma 3 strony i mówi wielkie nic.

O werku też za dużo nie wiadomo, Fratello podaje, że jest podniesiona dokładność, ale na stronie Seiko modele Presage 6r35 mają dokładność dokładnie taką samą jak 6r15.

Podoba mi się poprawa estetyki zegarka, ale biorąc pod uwagę całość to raczej nawet nie na tyle żeby rozważyć EUR 640.

Nie podoba mi się sposób komunikacji o nowym sumo, a właściwie brak komunikacji. To jeden z ich najbardziej charakterystycznych "affordable" zrobili jego update i jest jakby przez Seiko pominięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Były jeszcze zdjęcia dwóch GS-ów nie zaprezentowanym do tej pory i niebieskiego MM :)

Wyglądają na prawdziwe, to pewnie jakoś później w trakcie roku się pojawią.

 

 

 

____

 

"News", który mam nadzieję się nie sprawdzi.

W trakcie roku mają zakończyć SKXa, takiego jakiego znamy, w sensie zamiast ISO diverem będzie już w pełni poprawną 5-tką.

Koperta zostanie, przeszklony dekielek, WR100, "Seiko 5 Sport" i 4r35.

SKX to zawsze było SEIKO 5

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Presasz....

 

01b8ad740be1281d588874b621bd81c5.jpg

 

71f1a9c8261bb7e1d9a77eaf46b1bc90.jpg

 

e5bf20be92a8583a4d031d8c9cb0e4cc.jpg

 

efd2532b4b0df552553d66e7263e3f67.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na foty SLA033 i zastanawiam się, kiedy zaczną się narzekania w stylu "zegarek fajny ale pasek za wąski i wszystko psuje, jak w sumo" :D

 

Pasek można założyć z szerszymi występami jak w żółwiu i optycznie będzie lepiej.

Ale to nic, bo koperta jest niepotrzebnie rozrośnięta.

Gdybym musiał wybierać, wolę starego.

 

Edyta: żeby nie było, że hejtuję - chodzi mi o aspekt wizualny :)

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

SKX to zawsze było SEIKO 5

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Tak, ale jako jeden z niewielu nie miał 5 na tarczy i chyba jako jedyny miał podniesioną WR

 

Presasz....

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ciekawe ile ten będzie kosztował.

53209101_429395831200593_811241732900931

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nomos

Były jeszcze zdjęcia dwóch GS-ów nie zaprezentowanym do tej pory i niebieskiego MM :)

Wyglądają na prawdziwe, to pewnie jakoś później w trakcie roku się pojawią.

 

 

 

____

 

"News", który mam nadzieję się nie sprawdzi.

W trakcie roku mają zakończyć SKXa, takiego jakiego znamy, w sensie zamiast ISO diverem będzie już w pełni poprawną 5-tką.

Koperta zostanie, przeszklony dekielek, WR100, "Seiko 5 Sport" i 4r35.

 

To trzeba kupić szybko SKX bo zaraz ceny pewnie polecą w gorę jak w przypadku monstera czy sarba :(

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Panowie, dziś nie będzie SKX, a w przyszłości pojawi się w odsłonie limited ediszon coś się domaluje, zmieni kolor czy doda stop sekunde i będzie.. Fakt, że nie za 200 baksow a 800, no ale i tak się sprzeda

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe ile ten będzie kosztował.

 

Ten byłby cudny, gdyby nie to PRESAGE na tarczy.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ten byłby cudny, gdyby nie to PRESAGE na tarczy.

 

Możesz rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć?

Wizualnie zegarek trafia w moje gusta. Podobnie jak kilka innych modeli z tej linii, tylko nie rozumiem jej nazwy na tarczy. W zasadzie to też nie bardzo rozumiem dlaczego ta seria zegarków została tak nazwana. Z angielskiego to znaczy zapowiedź. Zapowiedź czego? W sensie, że najpierw kupuję Presage, a później GS? Czy też, jak ktoś chyba tutaj kiedyś napisał, słowo presage ma się kojarzyć z prestige? W każdym razie nie chciałbym, aby zegarek, który mam na nadgarstku za każdym razem, gdy na niego spojrzę mówił mi "to jeszcze nie GS" albo "prestiż".

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko chyba niezbyt fortunnie oznaczyło nazwą Presage nazbyt szeroki wachlarz modeli w swojej ofercie. Mieli na celu zapewne pokazać, że linia Presage, to zegarki aspirujące do miana "wyższej klasy średniej", tymczasem efekt jest zgoła odwrotny. Te droższe modele wydają się być kwalifikacją Presage raczej deprecjonowane. Doskonały przykład SARX035 - bardzo ciekawy zegarek i jego tytanowa odmiana SARX057 z "Presage" na tarczy. Czytając opinie posiadaczy tego drugiego, nie spotkałem kogokolwiek, kto nie wolałby samego "Automatic" zamiast "Presage AUTOMATIC".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Sam napis "automatic" na tarczach zegarków jest zbędny. Po co wogóle istnieje i w jakim celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak "Seiko", "Quartz", "WR100" i wiele innych, ale o to można by zapytać tych ze SCUBA zamiast "iksa" na tarczy ;)

A tak na serio, to MZ napis "Automatic" pisany kursywą w przytoczonym przeze mnie SARX-ie nadaje zegarkowi nieco więcej charakteru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.