Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Ups, faktycznie. Ale widzę, że nowe modele raczej furory nie zrobią.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ta lupka :)

 

Lupka jest po to, aby powiększyć liczbę stanowiącą dzień miesiąca i jak widaćna załączonych wyżej zdjęciach, pomaga to odczytać datę ;)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

Myślę, że lupki mają zwolenników i przeciwników, nigdy nie miałem zegarka z lupka, więc nie mogę zając stanowiska (aczkolwiek mam zegarek z takiej wielkości okienkiem daty, ze lupka byłaby niezwykle przydatna (casio BEM-506, czarny cyferblat, czarne tło datownika).

 

Może tutaj chodzi o nobilitację poprzez podobieństwo do relex-ów ;) (chociaż z rolexami to chyba jest tak, jak z lupkami ;)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brightz vs GS, z takiego ujęcia wielkich różnic jakościowych nie widać :D. Oba piękne, ale jednak gładka, niekoktajlowa tarcza bardziej mi się podoba. Myślicie, że czarny dzyndzel w koronce to onyks?

 

10881498_698356053611751_824781301270183

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość pyta co to jest, bez odpowiedzi...

Inni nazywają to onyksem, ale ile w tej nazwie onyksu to nie wiem,

i nie wiem jak się o tym przekonać gdy już przyleci :)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już leci? Dolar nie zachęca. Ciekaw jestem Twoich wrażeń, bo masz punkt odniesienia dobry. Szybki research zrobiłem -  Seiya twierdzi że Onyks.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cena i kurs dolara stał się uzasadniony :)

obym później nie musiał szukać wiatru w polu, mam nadzieję, że klej jest mocny :(

 

swoją drogą gdzie wyszarpałeś to zdjęcie, z porównaniem akurat tych dwóch sztuk ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z facebookowego profilu Yeoman's Watch Review. Myk z kamyczkiem onyksowym nie jest dla Seko nowy, więc raczej mają porządny klej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns to zrobimy fotkę rodzinną :)

Mój też dzisiaj wyleciał.

 

Kupujesz pasek czy na branso?

Gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do paska, niby 20mm, ale jeden z kitajców wspominał, że realnie jest to 21mm.

Seiko nie podaje, a druga ręka często potrafi mieć przekłamany opis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś o tym czytałem.

Ale podobno bransoleta jest mega wygodna, tylko nie wiem czy piny czy śrubki, ale chyba piny.

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piny

czytając temat Steinharta gdzie śrubki same odkręcają się, chyba należy cenić Seiko za takie rozwiązanie...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizu, opowiadaj jak wrażenia. Onyks nie daje po oczach, komponuje się to jakoś całościowo? Niebieski odcień wskazówki widoczny wyraźnie, czy tak jak na zdjęciach trzeba się raczej przypatrywać?

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można włożyć gąbkę albo wytłaczanki po jajkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przez dłuższą chwilę zastanawiałem się, co to te wytłaczanki. Widać czas już udać się na spoczynek (pora już późna), skoro tyle czasu mi to zajęło:

 

http://lmgtfy.com/?q=wyt%C5%82aczanki

 

Jak już dowiedziałem się, czym są wytłaczanki, to teraz zastanawiam się, czy kolega RazDwaTrzy ma tak czuły sen, że mu odgłos pracy łożyska przeszkadza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, cały Ty ;) nie zmieniaj się :)

nie zamierzam

przez dłuższą chwilę zastanawiałem się, co to te wytłaczanki. Widać czas już udać się na spoczynek (pora już późna), skoro tyle czasu mi to zajęło:

 

http://lmgtfy.com/?q=wyt%C5%82aczanki

 

Jak już dowiedziałem się, czym są wytłaczanki, to teraz zastanawiam się, czy kolega RazDwaTrzy ma tak czuły sen, że mu odgłos pracy łożyska przeszkadza. ;)

może bardziej profesjonalnie - i nie dla wszystkich takie zagadnienie jest śmieszne:

 

https://www.google.pl/search?q=panele+akustyczne+w+domu&espv=2&biw=1366&bih=623&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=J5G9VK_kCISdygP2xILIAQ&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&tbs=rimg%3ACT3a5YaA4iLYIjhE5aDBrGVvvoOuPfzO3_1Sw6YMgA_1hg55AOK1VKieRn-OrUM8ejR85zryeIU0jrrkYD_1ogg7D39kCoSCUTloMGsZW--ESTBp1dYXhPoKhIJg649_1M7f9LARY3diJUUUrRgqEgnpgyAD-GDnkBH1aCMfCg9oXioSCQ4rVUqJ5Gf4EdeOqIF1ZKgSKhIJ6tQzx6NHznMREiRjlS7dXgUqEgmvJ4hTSOuuRhHXjqiBdWSoEioSCQP-iCDsPf2QEc29TcNj8J7J&q=panele%20akustyczne&imgdii=_

 

Poza tym jak śpi to łożyska raczej nie słyszy, chyba że się wierci śpiąc z zegarkiem na nadgarstku.

 

Czyli problem jest bardziej złożony, bo albo ma tak czuły słuch, że słyszy to w dziennym zgiełku, albo mieszka w totalnym odludziu (buszu), ale po co tam zegarek ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z innej beczki, wiecie może czy mozna dostać w Polsce oryginalny wkład bezela do seiko SNZH i po ile? Kupiłem seiko z pekniętym nie  wkładem (kurtyna, oklask - odyłam do tematu policzby seiko 5, gdzie sie pochwaliłem, a potem odkryłem feler), oczywiście zdjęcia z aukcji są w porządku.... Pewnie sam będę musiał to naprawić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.