Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

a najbardziej wolał bym tego za 7000 EUR tyle , że za 700 PLN. :D

Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

mam taki sprytny plan, nawiążę współpracę , poprosze o przetestowanie tego zegarka,

żeby go ocenić i napisać świetną recenzję, seiko przyśle mi ten model,

a ja go ukradnę, zaszyję się gdzieś na wiosce i zerwę wszystkie kontakty.

ha i taki jest mój srytny plan :ph34r:

ale ja zrobię coś, co nie śniło się największym mędrcom i co zaskoczy nawet komandofoki z seiko, a pozostałą część globu wprawi w osłupienie i niedowierzanie.

otóż ...

zamierzam ...

usunąć swój profil na facebook-u  :o :o :o :o .

nawet jak o tym myślę to mną trzęsie i migotania dostaje ale zaprę się i dam radę. :ph34r:

Guest romseyman

ale ja zrobię coś, co nie śniło się największym mędrcom i co zaskoczy nawet komandofoki z seiko, a pozostałą część globu wprawi w osłupienie i niedowierzanie.

otóż ...

zamierzam ...

usunąć swój profil na facebook-u  :o :o :o :o .

nawet jak o tym myślę to mną trzęsie i migotania dostaje ale zaprę się i dam radę. :ph34r:

Cienias jestes   :)  ja go nigdy nawet nia zalozylem  :P

ja tez nie mam, to taka satyra na facebukka była :)

~700zł vs 7000 Euro

już wczoraj wiedziałem, że gdzieś tego kotleta widziałem w przeszłości - shc057p1 (o nowych modelach nie wspominając)

Ładny odcień niebieskiej tarczy w SHC.

Cena japońska, czyli te ~4700 USD jest znacznie rozsądniejsza, ale nawet pomijając gust - nie czuję upchnięcia tak drogiego modelu do serii Prospex i tolerancji odchyłek dobowych. Gdybym miał podobną sumę na japońskiego divera i nie myślałbym o kolekcjonowaniu/odsprzedaży, wolałbym MM600 na Springdrive (choć to też kawał zegara, zapewne na mnie zbyt duży).

Tutaj obok limitki MM, rozmiar to szaleństwo, ale przy tej wodoszczelności chyba uzasadniony:

SEIKO_MARINEMASTER_1000M_36BPH_LE_4.jpg

Edited by hugo012

Coś chyba ich fantazja poniosła , ciekawe co determinuję taką cenę

Wsadzili drogi mechanizm bez kalibracji , podobnie jak w MM300 , zrobili limitację i dali cene jak za GSa

Nad rozmiarem też mogli popracować , choć jest tytan to waga nie będzie przerażać ale kawał łapska trzeba mieć

Ale widzę jeden plus , namazali coś na koronce ;)

Pozdr.

To nie jest nowość, ale MM wyłącznie na rynek tajski. Różni się chyba tylko wskazówkami.

img-20150308-wa0010.jpg

Panowie potrzebuję waszej pomocy :) Założyłem już temat w dziale poszukuję ale warto spróbować i tutaj. Sprawa ma się tak, że przywaliłem zegarkiem w futrynę  :wacko:  i skrzywiłem tą małą część wchodzącą do koperty na końcu teleskopu. W trakcie próby jej wyprostowania część owa odłamała się...

No i poszukuję pary nowych teleskopów do mojego seiko 5 sports snzg13. 22mm szerokości, 2mm grube, w naszym kraju widzę że ciężko o nie, na zatoce nie miałem okazji zamawiać i nie za bardzo wiem co i jak.. Chwilowe rozwiązanie mam.. Ale lubię mieć porządnie więc jeśli ktoś ma dostęp do takowych teleskopów to z chęcią odkupię :)

Marcin

Bardzo interesująca nowość (chyba nowość, ja przynajmniej wczesniej tego nie widziałem)

http://www.seiko.co.uk/collections/men/sportura/ssc271p9#.VSzQjqbxG74

• Solar Chronograph from the Sportura collection
  • Stainless steel
  • Black face with red second hand
  • Power save function
  • Three-fold clasp with push button release
  • Ceramic bezel
  • Sapphire crystal with anti-reflective coating
  • Case diameter: 42mm
  • 100m water resistance

Czyżby kwarcowe chrono idealne? (no moze poza ceną.... ponad 2k zł)

Edited by qniczynka

Szkoda, ze minutnik wyskalowany do 60, a nie 30. Ciezko odliczyc tak minuty z moim wzrokiem. No i dosc spory, 42mm plus koronki daje juz pokaznych rozmiarow zegarek.

:)

Zajrzyj do mojej galerii, Sportura z niej jest w tej samej kopercie, która jest genialnie wyprofilowana, a mam mały nadgarstek.

Witam Panowie czy ktos mial stycznosc z Seiko SARG015J lub Seiko z tej seri chce sobie sprawic ten model bede wdzieczny za wszelkie opinie :-)

Koledzy posiadacze/użytkownicy seiko SNZH, mam pytanie, czy w Waszych SNZH bezel "chodzi" na tyle lekko, że zdarza się (nawet często), że przesuwa się samoczynnie i przypadkowo, np wskutek kontaktu z mankietem swetra, kurtki, etc.?

Czy jest jakiś sposób regulacji (pewnie bardziej "patent", niż sposób przewidziany przez producenta)?

nie mogę się nadziwić, że za takie pieniądze Seiko robi takie dobre zegarki

a ten model jest rzeczywiście kultowy i zostaje ze mną na długo

e1cc7a6df184.jpg

Tomek, akurat wczoraj oglądałem w Jubitomie w Poznaniu snzh55 i co mnie zdziwiło, to właśnie ten bezel. Obraca się faktycznie bardzo lekko. Wygląda na to, że ten typ tak ma. A czy jest na to jakieś rozwiązanie - nie wiem...

Koledzy posiadacze/użytkownicy seiko SNZH, mam pytanie, czy w Waszych SNZH bezel "chodzi" na tyle lekko, że zdarza się (nawet często), że przesuwa się samoczynnie i przypadkowo, np wskutek kontaktu z mankietem swetra, kurtki, etc.?

Czy jest jakiś sposób regulacji (pewnie bardziej "patent", niż sposób przewidziany przez producenta)?

Potwierdzam, oglądałem dwie sztuki w sklepie (czarną i niebieską). Poza tym, że bezel obracał się bardzo lekko, to w obu egzemplarzach nie sposób było zgrać trójkąt na bezelu z indeksem na godzinie 12 (zawsze występowało to 1 mm przesunięcie w lewo lub prawo. 

też nie rozumiałem, kupiłem i stało się... zrozumiałem :)

Mając Tudora i SKX007, spróbuj Sumo (SBDC001 / SBDC003) - zobaczymy co wtedy powiesz ...