Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

@cordi7 a jaka jest cena? Masz jakieś info o cenach w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie na niemieckiej stronie podaja (co ciekawe zarowno za wariant na bransolecie jak i na nato) 269 EUR:

 

https://www.seikowatches.com/de-de/products/5sports/srpe51k1

 

Natomiast od znajomego dealera Seiko w Hiszpanii slyszalem, ze polityka dystrybucyjna jest specyficzna i on na przyklad nie dostal ich jeszcze w ogole.

Sprawdzal wewnetrznie i magazyn centralny Seiko na Hiszpanie nei ma tych modeli w ogole na stanie, przynajmniej poki co - moze wprowadza pozniej.

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wiem z pewnego źródła, że w DE już są na pewno na paskach NATO (stalowe i PVD).  Cena do zaakceptowania jak dla mnie. Stalowego bym chrupnął... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ostrze sobie zeby na wariant na kajdanie, ladne sa bardzo i wpisuja sie w to, czego szukam.

Zgadzam sie, ze cena OK ale wiesz jak jest, ludzie sie przyzwyczaili, ze Seiko 5 to tani zegarek za 120-150 EUR :)

Seiko ogolnie dla mnie probuje sie repozycjonowac zostawiajac tani segment dla Pulsara i to by bylo ok - gdyby nie wtopy z jakoscia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Na bransolecie możemy się go nie doczekać, chociaż nie jestem pewien na 100%.

O Seiko 5 za 150$ to raczej już można zapomnieć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Polityka Seiko jest taka ze jest na Europę poza UK główny dystrybutor w Niemczech i to on decyduje kto i co dostanie. Ja tez miał klientów niedawno na te nowa limitke 62 mas niebieska ale do PL nie przyszła ani jedna sztuka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Jash za potwierdzenie tego, co slyszalem.

 

PS. Znalazlem za 269 EUR modele na bransie, dostawa koniec czerwca:

 

https://www.uhrenlounge.de/detail/seiko-seiko-5-sports-automatik-sports-srpe53k1-25699

 

https://www.uhrenlounge.de/detail/seiko-seiko-5-sports-automatik-sports-srpe51k1-25700

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cordi7 napisał:

Sa tez dostepne juz modele na nato:

 

 

Na szmacie, znaczy się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze sobie jeszcze raz na ten film i to kwestia perspektywy czy indeks na 12 nie jest wycentrowany i leci w lewo?

 

image.thumb.png.0fd7966ff959a7507410d42a5a567e7d.png

 

image.thumb.png.a51557c28edf10ebed74e24cd7a83d59.png

 

image.thumb.png.6277fe721040aa9793bd0ba32b1a1e14.png

 

... a na tarczy dumnie 'made in Japan' sterczy, toz to seppuku dla skladajacych :)

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Witamy w klubie miłośników seiko. Jakby był prosto to jest ryzyko podróby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Dzieki [mention=22858]Jash[/mention] za potwierdzenie tego, co slyszalem.
 
PS. Znalazlem za 269 EUR modele na bransie, dostawa koniec czerwca:
 
https://www.uhrenlounge.de/detail/seiko-seiko-5-sports-automatik-sports-srpe53k1-25699
 
https://www.uhrenlounge.de/detail/seiko-seiko-5-sports-automatik-sports-srpe51k1-25700
 
 


Jutro zamawiam stalowego i czarnego na szmacie ;) zoabczymy niedługo jak na żywo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem sprawdzić.

 

spacer.png

 

Może nie do końca za pół ceny, ale kusił.

 

Tak w skrócie i pewnie subiektywnie:

++ stylistyka (wiadomo, że odtwarzanie oryginału) - coś pomiędzy elegantem, a nurkiem, czy sportowym zegarkiem.

++ bezel - świetny. Nie wiem do końca z czego jest, ale na żywo "robi robotę". Bardzo fajnie i precyzyjnie grawerowany oraz częściowo nacinany po bokach. Tutaj Seiko się bardzo postarało. Chodzi w obie strony i bez klików.

+ patrząc na to co powyżej - bardzo uniwersalny zegarek

+ wykonanie na odpowiednim poziomie. Jest starannie.

+ tarcza. Odcień w stylu SARBa 035, ale jest na niej wyraźny szlif, oraz pas dwudziestuparu okręgów pod indeksami, Wygląda obłędnie.

+ indeksy. Nakładane i łamane, przez co światło pod odpowiednim kątek na nich fajnie się odbija. Załamanie powodują, że jest to dyskretne i nie ma efektu błyskotki.

+ nakładane logo. Niby nic specjalnego, ale w tym modelu w dużym powiększeniu widać, że jest osadzone nad tarczą a nie na niej.

+ wysokość. Na szczęście oszczędzili przejrzystego dekla, który by pewnie pogrubił zegarek. Ufff.

+ rozmiar. Jest większy od oryginału, ale jak dla mnie teraz jest w sam raz.

+ mechanizm z rezerwą 70 godzin. To się może przydać, jak ktoś zmienia zegarki.

++/- koronka. Sygnowana, bardzo fajnie wykonana bo polerowana i szczotkowana na czubku. Na mały minus rozmiar, który utrudnia obsługę. Trzeba podważyć paznokciem by ją odciągnąć. Na szczęście idealnie pasuje do wielkości zegarka.

+/- koperta. Czepiałem się wcześniej, że z boku czegoś brakuje, bo jest "nudnie" polerowana i nic więcej, ale nie jest źle. Duży plus za to, że koperta częściowo chowa bezel. Bardzo fajny efekt i, jak dla mnie, w dużej mierze równoważy to co powyżej.

- bransoleta. Właściwie "taka jak to zwykle", chociaż są szczegóły jak np. zapięcie, które wykonane są lepiej. Szkoda, że nie w stylu oryginału.

- dekiel. Słabo wykonany. Widać, że na nim oszczędzali.

- czytelność. Trudno to uznać za oczywisty minus, bo wiadomo, że jest to zegarek w pewnej stylistyce i taki ma być, ale jak ktoś potrzebuje bardzo czytelnego zegarka, to musi się dobrze zastanowić. Nie jest to nurek i nie jest tak czytelny.

-- na podwójny minus minimikroregulcja bransolety. "Mini" bo są dwa otwory i można zmienić tylko o jeden otwór w bok. Nie udało mi się jej idealnie dopasować, ale na szczęście zegarek jest lekki co bardzo nie przeszkadza.

 

Nie jest idealnie, bo znalazłem jakiegoś minipaprocha na indeksie (widać tylko w dużym powiększeniu). To jest minus oglądania pod szkłem X10 ;)

 

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tylko to Sejko 😜DSC00354p.jpg

 

 

5 godzin temu, maritimeeng napisał:

 

Paweł zapaćkałeś bezel cementem 😉

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200619-195205.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał:

 

A to nie Twój czasem wisi na pewnym portalu? :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
26 minut temu, tommly napisał:

 

Poka linka B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał:

A to nie Twój czasem wisi na pewnym portalu? :)

Nie. Mój się nigdzie nie wybiera. 

 

Znam Michała. Widziałem tego Monstera. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.