Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna aktualizacja:

Seiko swoje, a użytkownicy swoje, drylowane elementy z technologii MEMS zostały znalezione już w mechanizmach z rewizji B (~rewizja zmieniła się około roku 2012),

prezentowany na zdjęciach 8L35 pochodzi z http://thewatchbloke.co.uk/2015/03/14/seiko-mm300/

Zegarek został rozebrany około 30 marca 2015 i na pewno jest sprzed premiery SBDX017.

Co za tym idzie mamy dziwną zagwozdkę podobną do Rolexa, jego wydłużonej do 10 lat gwarancji przez użycie, nowych niepotwierdzonych (magicznych) smarów.

Wychodzi na to, że nowa technologia mogła być i była testowana po cichu już wcześniej przed oficjalną informacją.

Co jednak siedzi w ostatnich wypustach SBDX001 z 2015 nie dowiemy się, aż ktoś nie postanowi otworzyć kolejnego swojego jeszcze nowego zegarka i dokonać wiwisekcji,

Na dzień dzisiejszy pozostaje nam tylko gdybanie...

 

 

-zmieniona kotwica i koło zębate w mechanizmie balansu rodem z Grand Seiko, nazwa technologii - Seiko MEMS (sama nazwa mechanizmu bez zmian 8L35, SBDX001 miał czasowy przestój w produkcji do czasu uruchomienia produkcji SBDX017, więc nie ma co liczyć na to, że w końcowych modelach SBDX001 trafi się poprawiony mechanizm - oficjalna informacja od Seiko)

 

imgrc0067774366.jpg

 

MEMS:

105158ympi7zpckpi6yaa6.jpg

p1020020b.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jaka jest różnica pomiędzy mechanizmami w piątkach: 7S26 i 7S26C? Chodzi mi po głowie zegarek z granatową tarczą i wpadły mi w oko seiko 5 snkl07 oraz klasyczny i popularny snxs77. Widoczną różnicą jest to, że koronka w snxs77 jest na godzinie 4 a w snkl07- na 3. Wiem, że 7S26c jest modfikacją 7S26, chyba nowszą wersją, ale czy nie gorszą? Jak doświadczenie uczy nie zawsze nowsze jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

O ile mi wiadomo, każdy nowy zegarek z 7s26 dostępny teraz na rynku zawiera wersję "c", choć różnice między poszczególnymi wariantami nie są duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Dziś widziałem SKX007K (wersja na gumie) w łódzkiej manufakturze. Cena coś koło 1300 pln, może ktoś chce przymierzyć przed zakupem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie w marce [diver] ,manualny naciąg, guma,bransoleta, może być z drugiej ręki w kwocie do powiedzmy 1 tysiąc złoty.

Dzięki.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma diver'ów od Seiko z manualnym naciągiem z tego co się orientuje. Vintage raczej też wszystko w automacie także będzie ciężko.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, automat z możliwością dokręcania :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyliłeś działy ;) tutaj nie mamy takiego badziewia :)

Co polecacie w marce [diver] ,manualny naciąg, guma,bransoleta, może być z drugiej ręki w kwocie do powiedzmy 1 tysiąc złoty.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyliłeś działy ;) tutaj nie mamy takiego badziewia :)

Dziękuje za "miłe przywitanie" w dziale... :P

Czekaj Ty.... ;)  :lol:  B)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziś widziałem SKX007K (wersja na gumie) w łódzkiej manufakturze. Cena coś koło 1300 pln, może ktoś chce przymierzyć przed zakupem :).

AdamB, a gdzie? TT w Porcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę slabo się znacie ,popytam gdzie indziej. :);)

Z tym manualnym naciagiem to chyba rzeczywiscie moze byc troche klopot ale moim zdaniem troche sie kloci idea divera i ciaglego nakrecania zegarka. 

Raz, ze ciagle trzeba odkrecac koronke, a dwa uszczelka szybciej straci swoje wlasciwosci :)

Jezeli zdecydowalbys sie na naciag automatyczny to w okolicach Twojego budzetu moglbys znalezc np. takiego samuraja

post-60090-0-96405300-1441571746_thumb.jpg

 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Jezeli zdecydowalbys sie na naciag automatyczny to w okolicach Twojego budzetu moglbys znalezc np. takiego samuraja

attachicon.gifIMG_20150906_221604.jpg

Samuraja za 1 tyś pln?

Gdzie go kupisz w dobrym stanie?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadze dokladnej "ksiegowosci" ale chyba mniej wiecej rok temu kupilem go za chyba okolo 1200 zl. Pamietam, ze jak go kupowalem to tez byla na "bazarku" nawet tansza oferta, tylko czlowiek wydawal mi sie niepewny i zdjecia byly kiepskie. Mysle, ze przy odrobinie szczescia i cierpliwosci mozna jeszcze kupic ten zegarek za takie pieniadze :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super cena. :)

Ostatnio tytanowego widziałem chyba za 4 kilo. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie 

Sprawdzilem na e-bayu pomaranczowy tytan wystawiony jest za 1250 $  :wacko:  Cena jak za ten zegarek troche kosmiczna. Moim zdaniem nie jest tego wart.

Nie chce mi sie tez wierzyc zeby ceny tch zegarkow rosly szybciej niz inflacja w Rosji :)

Tytan 2 lata temu 500 Euro

http://uhrforum.de/seiko-samurai-titan-sbda001-t129167

I stalowy sprzed kilku lat praktycznie nowy 350 Euro

http://uhrforum.de/seiko-samurai-prospex-sbda001-schwarz-neu-t23580

Ten zegarek staje sie z roku na rok coraz bardziej "kultowy" ?  :unsure:

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co raz trudniej dostępny bo trudno wytrzymać kolejne lata z nieużywaniem zegarka - to chyba buduje "kultowość" ?

wersja tytanowa nigdy nie była tania i wysoce popularna ... (zważywszy, że teraz shogun na starcie kosztuje dobre 3k zł i jest nadal produkowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1

Kupiłeś Rolka?

 

 

;):D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.