Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Kolejna rzecz, to fakt, że stara wersja Alpinista bez cyklopa ma ramkę wokół daty, nowa nie ma. Po usunięciu lupki nie wygląda to za ciekawie MZ.

Guest maritimeeng
13 godzin temu, SEI_pat_KO napisał:

Czarny miał iść już jakiś czas temu w odstawkę, chciałem go spieniężyć, aby kupić właśnie w stali. Ale teraz jak patrze na dwa obok siebie, to jakoś trudniej mi z czarnym się rozstać i go pewnie zatrzymam :) 

Czarny zara będzie nie do kupienia. A zacny to sikor...

49423751067_6b55b0b1bd_o.jpg

49418836397_6d69a45f14_o.jpg

12 minut temu, maritimeeng napisał:

A co, tak wykupują?:lol:

Guest maritimeeng
3 minuty temu, PiotrX napisał:

A co, tak wykupują?:lol:

Ostało się kilku...

44 minuty temu, Noodles napisał:

Skąd najlepiej brać puchę teraz? Seyajapan?

Masz info na PW:)

8 godzin temu, maritimeeng napisał:

Mój jest troszeczkę, dosłownie troszeczkę  po przejściach, kilka rysek na szkiełku i pancerz lekko obdrapany, dlatego chciałem go spieniężyć na sbbn033. Ale jak teraz patrze na oba, to mi przechodzi jego sprzedaż, bo w sumie te drobne wady wizualne nie przeszkadzają :) Może zapoluje też na niebieskiego, albo jakiegoś starszego tuńczyka, marzy mi się 600m.

Szybkie pytanie - w Seiko jestem jeszcze zielony, (PROSZĘ NIE BIĆ😉) może brak szafirowych szkieł mnie odstręczał, ale się przekonałem do marki po Seiko Premier WT. Może powiecie co myślicie o takiej modyfikacji na pierwszy diver od nich?

https://allegro.pl/oferta/seiko-skx013-modyfikacja-raker-custom-watches-9769701513?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Ewentualnie jakie divery z szafirowym szkłem polecacie? Chciałbym Willarda 6105 ale to praktycznie nieosiągalny model jak widzę...

Edited by Desaxe

Dla mnie osobiście to nie warto kupować tych customów, zwłaszcza gotowych, skoro można zrobić idealnie pod siebie. Ze szkłem nie widze problemu kupić coś orginalne, a szafir założyć sam robiłem taki zabieg z Sumo i żółwiami. Inna kwestia to taka ze 013 jest mały, ale to już zależy jaki masz ndagarstek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

2 godziny temu, bulczenzo napisał:

Dla mnie osobiście to nie warto kupować tych customów, zwłaszcza gotowych, skoro można zrobić idealnie pod siebie. Ze szkłem nie widze problemu kupić coś orginalne, a szafir założyć sam robiłem taki zabieg z Sumo i żółwiami. Inna kwestia to taka ze 013 jest mały, ale to już zależy jaki masz ndagarstek

Chodziło mi bardziej o typ przeróbek, bo zegarek zdecydowanie za mały dla mnie. Dzięki za odpowiedź, podobnie na PW jeden z doświadczonych kolegów z forum mi dał znać i już wiem czego szukać.🍻

Jakie są wasze przygody z wymianą baterii w seikowych diverach? Czy można zaufać  zegarmistrzowi przy wymianie baterii i dać zielone światło na silikonowanie uszczelki, skoro jest czysta, czy zanieść gdzie indziej? Co prawda łażę w diverach, ale z rzadka wystawiam je na kontakt z wodą, jednak nigdy nic nie wiadomo.

Edited by SEI_pat_KO

Sam próby szczelności sobie nie zrobisz, szkoda by było potem utopić takiego.
Uszczelka to nie tylko dekielek ale też koronka, raz na parę lat warto sprawdzić.

Gdyby nie to, to każdy sam by baterie wymieniał, w końcu to żadna sztuka.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Ja osobiście mam przykre doświadczenia zegarmistrz vs. diver. Parę lat temu oddałem Citka do "fachmana" bo trochę późnił. Na efekty długo nie trzeba było czekać, prawdopodobnie zawinela mu się uszczelka podczas dokrecania dekla i przy zwykłym myciu rąk pojawiła się "rosa" za szkiełkiem. Poszedłem z reklamacja i niewiele to dało. Musiałem oddać zegarek do innego na gruntowny serwis wraz z wymianą uszczelek od dekielka i koronki + test szczelności.... Tak więc test szczelności jest według mnie konieczny.

Edit; w moim przypadku to był automat, ale to bez znaczenia. 

Edited by SLAWEK 01

Spoko, zobaczę jeszcze, nie jest to egzemplarz z tych nieco droższych modeli, ale zawsze obawa jest nawet o ten najtańszy zegar. Bo wszystkie seiko to przecie z samej nazwy fajne chłopaki :)

Samurai fajny, tylko trochę za drogi. Monster ma lupkę... Ale w kraju monster wychodzi w bardzo podobnych pieniądzach.

Tą żałosną lupkę to wy....e zaraz po zakupie. Dużo narzekań słyszałem że te nowe edycję są gorsze od poprzednich...

W Polsce chyba nie ma wersji J?

jeszcze do wyboru masz żółwia :)

https://www.gnomonwatches.com/products/prospex-save-the-ocean-manta-ray-edition-king-turtle-200m-automatic-ref-sbdy063?_pos=18&_sid=84b6932e0&_ss=r

ja z nowej edycji "king" mam srpe37 czyli białego na gumie. Zastanawiałem się nad manta ray, ale wolałem póki co bardziej stonowany. Na nadgarstku leży jak pozostałe samuraje.

Jedynie pierwsza edycja samurai była trochę inna. Druga i trzecia są jeżeli chodzi o kopertę jota w jotę no prawie takie same.

A lupka jak dla mnie jest w porządku, wszystkie kingi mają lupki - turtle, monstery, samuraje, i chyba jeszcze sumo z nową serią, nie pisze o tradycyjnych garniturowcach :)

a tu jest kilka zdjęć robionych dla porównania z kija :)

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

Edited by SEI_pat_KO

Jak widze recenzję żółwia, która zaczyna się od przypomnienia że protoplastą był 6309, a nie ma ceramicznego bezela, to az mi się coś robi