Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Ino kłopot w tym że to wszystko nie takie oczywiste. Duratect teoretycznie najlepszy, faktycznie miałem w rękach kilka citizenów z duratectem robionych po 2010 które byłyy maxymalnie dobite. Szczerze mówiąc lepiej wyglądały od nich tytanowe brightze z lat 2000-ych. 

Istotna rzecz, której wcześniej w necie nie czytałem  - MRK lepsze od DLC, W pełni się z tym zgadzam , moim zdaniem DLC  (diamond like carbon) jest przereklamowane i daleko mu do MRK. Miałem kilka citizenów które miało opisane utwardzane tytanu jako MRK, i tam było praktycznie bez ryski  A mam też ATP53-2704 ( świetny model swoją drogą) z DLC i jest dosyć mocno porysowany. I tu jest pies pogrzebany, mnóstwo osób  w necie pisało że najlepszy duratect to DLC, i tu sie nie zgodze moim zdaniem MRK jest znacznie lepsze. No dobra ale to dotyczy raczej citizenów.

 

Ta tabelka to trochę taka z tyłka:

Tłumacząc pseudo źródło seiyajapan:

Stworzyłem wykres dla łatwego odniesienia.

No właśnie stworzył sobie coś - tylko co ?

Diashield jest/był w dwóch odmianach (poniżej 500 i powyżej 1000)

A co do Citizen, to Super Titanium to zbiór pozostałych technologii i zależy czy zegarek ma kolor cały czarny, cały srebrny czy ma elementy łączone w dwóch kolorach do takiej twardości zostanie zaklasyfikowany

http://forums.watchuseek.com/f21/official-shogun-thread-703783-20.html

http://www.watchprosite.com/?page=wf.forumpost&fi=17&ti=982103&pi=6875178

 

najciekawsze jest jednak to na co Seiya sam się powołuje:

https://www.seiko-watch.co.jp/support/care/degradation05.php

 

i wzmianka o tym:

 

(może tylko potwierdzać to o czym pisałem wcześniej, że w/g listu od Seiko tytan z diashield jest nienaprawialny!)

 
null.gif

Jeśli rana jest poważna i wymaga wymiany części. Nie jest tak, że może być polerowanie naprawy dla szlachetnych metali. Naprawa recepcji, prosimy o naprawę z.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bo ma gorszy mechanizm, 4r, a 6r to różnica.

 

Z parametrów istotnych użytkowo to różnica jest w rezerwie chodu (4R ma 50h, 6R ma 60h) oraz teoretycznej różnicy w dokładności chodu. Piszę teoretycznie, bo jest to parametr do wyregulowania. Reasumując przewaga 6R nad 4R dla mnie żadna, ale podkreślę, że piszę czysto użytkowo.

 

A jednak różnica!!!

Co niby w tym żółwiu ma być takiego fajnego, poza inaczej zeszlifowaną kopertą, bo ja nadal Ameryki w nim nie widzę ?

Nie wiem czy bardziej przełomowe nie byłoby wsadzenie 4r do SKX007 jak to uczynili z Monsterem...

Czy to nie Ty przypadkiem Jash na drugim forum próbowałeś obalić wyższość MarineMaster przy użyciu Sumo ?

Sumo jakie jest, każdy widzi, ale to zegarek, który został zaprojektowany od podstaw i nie szuka poklasku - nie będę się nad nim rozwodził.

 

Jeżeli TT ma już zegarek w lepszej cenie niż 90% internetu światowego a rachunki za prąd też muszą zapłacić, to nie sądzę, żeby ten zegarek kosztował ich więcej niż 1000-1200zł (lub mniej)

 

No i właśnie z racji tego mechanizmu obstawiam, że prędzej czy później w Azji stanieje do poziomu ~250$ - pożyjemy zobaczymy. Dodam tylko, że z upgradem Monstera i jego poziomem cenowym było podobnie.

Pewnie z 6 miesięcy będzie musiało upłynąć (lub więcej bo Żółw Cola ;) z niebieskim i czerwonym bezelem wchodzi dopiero w maju - raczej nie strzelą mu w kolano) 

 

Burns, a co niby w Sumo jest takiego fajnego, czego nie ma Żółw? Sumo zaprojektowane od podstaw, ale jednak bez rewolucji, bo każdy kto na niego patrzy widzi inne divery. Tak, wiem ten styl jest ciężki o coś "nowego", ale Sumo też tego czegoś nie ma. Niestety.

 

Nie wiem o jakim forum piszesz o jakim obalaniu, ale jestem jednym z tych, których wspomniany przez Ciebie MM nie powalił na kolana. Gdybym miał kupić MM to lepszym zakupem dla mnie jest Sumo. Problem w tym, że zamiast Sumo wolałbym SKX007 lub Żółwia, bo dla mnie są mniej nudne. Problem Seiko jest taki, że robią fajne sikory to pewnego pułapu cenowego. Sumo i MM go przekraczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@Jash

To jest jednostkowy egzemplarz, czy będą dostępne w salonach?

Dopytuję, bo miesiąc temu pisałeś, że znajomy z Seiko puścił cynk o braku żółwi w polskiej dystrybucji.

 

Jednak będą normalnie dostępne, ale jak z kolorami nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze, czy jakikolwiek model Seiko ma koperte jak SKX007 ale jest caly niebieski? Widzialem Sumo czy Samuraj ale wymiary inne badz koronka nie jest na godzinie czwartej. SKX009 ma dla mnie zbyt ciemny odcien tarcz.

 

Ostatnim rozwiazaniem jest mod, ale wyniesie mnie to o wiele wiecej niz bym chcial za niebieskie Seiko :).

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółw w normalniejszej cenie = 329$

http://www.watches88.com/pd-seiko-prospex-classic-diver-s-200m-automatic-srp775k1.cfm

Kto mi przypomni skąd wysyła ten sklep (USA) ?  (Bo nie kupowałem tam od czasu Samuraja)

o tym slyszalem, ale 44mm na mojej rece wyglada komicznie.

Mialem SKX007 i balans koperty dla mnie idealny, wiec zostanie modowanie, jesli nic innego nie ma.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacka uprzejmości dane mi było przed chwilą nowego żółwika pooglądać i kilka szybkich, telefonicznych fotek zrobić-

wiem, że nie zachwycają, ale telefonem przy salonowych światłach... jednak coś tam zawsze widać:

 

ap93_20151228_131231.jpg

 

le961_20151228_131245.jpg

 

nn210_20151228_131255.jpg

 

fz733_20151228_131315.jpg

 

mz686_20151228_131319.jpg

 

lo878_20151228_131603.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super fotki, coraz bardziej przekonują mnie do tego zegarka, może nawet w tej wersji kolorystycznej. Indeksy godzinowe o klasę lepsze niż w SKX007.

Bransoleta wydaje się taka trochę a'la Speedmaster ;)

Pokusiłbyś się o porównanie koloru niebieskiego żółwia do niebieskiego Sumo?

Mam też pytanie odnośnie ogniw maskownicy, czy są pełne, czy blaszki jak w SKX007?

 

P.s.

A może ta tarcza w żółwiu jest grafitowa, sam już nie wiem.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj najpierw w lepszy monitor  :P  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nowy zegarek albo nowy monitor. Nie można mieć wszystkiego


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest niebieska ;) Ciężko mi porównywać ten niebieski z Sumiakowym, bo niebieskie Sumo miałem daaawno temu i krótko- teraz mam tylko czarne.

Ma ciekawy kolor, bo nie jest cukierkowy tylko taki fajnie przygaszony i pod niektórymi kątami wpada w szary/czarny- mi się podoba, choć chyba to nie będzie mój wybór.

Powiem tak- jeśli ktoś miał już kilka nurków od Seiko z niższej/średniej półki cenowej, to tu też nie będzie zawiedziony.

Bransoleta z pełnych ogniw, pełna maskownica + do tego zapinka standardowa, koperta dobrze zrobiona, tarcza i wskazówki- taki standard Seikowy.

Jeśli komuś przeszkadzała zbyt wąska bransoleta w Sumo, to tu powinien być zadowolony, bo ma 22 mm w uszach i wydaje się być bardziej "harmonijny"-

choć ja do tej wąskiej bransolety się już chyba przyzwyczaiłem i tu wydawało mi się, że gdyby zrobili 20 też byłoby dobrze.

Zegarek niczym specjalnie nie zachwyca- dla jednych będzie to minus, ja zaś traktuję w kategorii plusów, bo ma świetny klimat vintage nurków Seiko,

a nie ma też się specjalnie do czego przyczepić jak na tą kategorię cenową.

Podsumowując- jadąc miałem jakieś tam oczekiwania i nie byłem specjalnie zaskoczony ani pozytywnie, ani negatywnie- na 99 % kupię ten zegarek, choć chyba w wersji 777 :)

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajmy jeszcze o wersjach, które wejdą w maju (787 i 789),

czyli czarny z czerwonym i niebieskim:

 

post-32788-0-33775700-1451313753_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pamiętam, bo 787 niespecjalnie mi się widzi, ale 789 czyli coke chodzi mi też po głowie ;)

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi złoty775 i czerwony789,

czyli zupełnie odwrotnie niż u Ciebie - to dobrze,

ilu ludzi takie gusta,

poza tym zegarka tylko na gumie nie przełknę (zwłaszcza, że w tych nowych to sylikon a nie guma, na plus metalowa szlufka i fajna klamra),

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricardo, dzięki za ten opis.

Klęska urodzaju z tymi kolorami. Czy tylko ja mam taki problem, że najfajniejsza zawsze wydaje się ta wersja, której nie masz?

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę na bransolecie, bo najzwyczajniej w świecie wolę zegarki nosić na branzie, ale uczciwie muszę przyznać, że wydaje mi się, że na gumie lub nato ten żółw będzie chyba się lepiej prezentował, bo uwidocznią się fajne, nietypowe uszy i ogólnie koperta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klęska urodzaju z tymi kolorami. Czy tylko ja mam taki problem, że najfajniejsza zawsze wydaje się ta wersja, której nie masz?

Wprowadziliby jeden kolor, to nie byłoby problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam taki problem, że najfajniejsza zawsze wydaje się ta wersja, której nie masz?

 

To się ogólnie chyba zegarków tyczy. Stąd ciągle sprzedaje/ kupuje/ dokupuje się coś innego ;) Ja też go kupię prędzej czy później. Ze złotymi akcentami, albo czarny, ale bransoleta to mi się nie podoba m. in. przez zapięcie (już mogli by dać przenikające się...) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, specjalnie wzìąłem skx007, bo przeszło mi przez żeby jubilee do żółwia założyć, ale pomimo tego samego rozmiaru nie będzie pasować :(

Rozmiar bezela- nie miałem suwmiarki, ale mi wydawało się, że jest praktycznie taki sam, a Jackowi, że w żółwiu jest z 1 mm większy. A koperta z wiadomych względów(czytaj: budowy) jest w nim trochę większa- nie wiem ile ma, ale obstawiam z 44 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.