Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Darek p napisał(-a):
A ja chciałem się pochwalić chińskim nabytkiem ale kupionym od Polaka bo chyba taniej wyszło. Na raz kręci 4 a że mam 8 to zmieniając co 2gi dzień wszystkie automaty mam z bieżącym  wskazaniem.
Męczyło mnie trochę wyrabianie zakręcanej koronki i ustawianie co chwilę wskazań. Czasem datę już odpuszczałem a tak... miodzio. 
Za 199 zł z transportem mam spokój i tylko sobie patrzę, który założyć. Mam większość kolekcji w kwarcu, ale te 8 /tevisa zapchajdizury nie liczę/ automatów chciałem mieć. Jeszcze ze dwa planuje i będzie komplet i w pudełku i w zamysłach.... Mam nadzieję. Choć jak dotąd zawsze potem pojawiał się inny nowy pomysł... takie to zbieractwo 😉
O dziwo ustrojstwo chodzi cichutko. Stoi na parapecie koło łóżka w sypialni i nic nie słychać. Mam nadzieję, że trochę posłuży, bo wiem, że to dolna półka rotomatów, ale zegarki przecież też nie patki 😉
 
P.S. pasek willarda to improwizacja na czas wysyłki nowego. 
 
 

roto.jpg

 

Z drugiej ręki czy nówke gdzieś za te 200 można dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Vonziej napisał(-a):

 

Z drugiej ręki czy nówke gdzieś za te 200 można dostać?

 

alledrogo, nówka sztuka

masz ofertę na priv

widzę, że podskoczyła do 229 ale to nadal chyba nieźle 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darek p napisał(-a):
A ja chciałem się pochwalić chińskim nabytkiem ale kupionym od Polaka bo chyba taniej wyszło. Na raz kręci 4 a że mam 8 to zmieniając co 2gi dzień wszystkie automaty mam z bieżącym  wskazaniem.
Męczyło mnie trochę wyrabianie zakręcanej koronki i ustawianie co chwilę wskazań. Czasem datę już odpuszczałem a tak... miodzio. 
Za 199 zł z transportem mam spokój i tylko sobie patrzę, który założyć. Mam większość kolekcji w kwarcu, ale te 8 /tevisa zapchajdizury nie liczę/ automatów chciałem mieć. Jeszcze ze dwa planuje i będzie komplet i w pudełku i w zamysłach.... Mam nadzieję. Choć jak dotąd zawsze potem pojawiał się inny nowy pomysł... takie to zbieractwo 😉
O dziwo ustrojstwo chodzi cichutko. Stoi na parapecie koło łóżka w sypialni i nic nie słychać. Mam nadzieję, że trochę posłuży, bo wiem, że to dolna półka rotomatów, ale zegarki przecież też nie patki 😉
 
P.S. pasek willarda to improwizacja na czas wysyłki nowego. 
 
 

roto.jpg

Pasek od Timexa znalazł nowe miejsce? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Pasek od Timexa znalazł nowe miejsce? ;) 

 

ale oko snajpera ;) 

 

tak to tymczasowa prowizorka ....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

ale oko snajpera ;) 

 

tak to tymczasowa prowizorka ....

 

A to dzięki okularom. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

A to dzięki okularom. :) 

 

he he (przy okazji) kiedyś kupiłem takie dla do zegarków z powiększeniem i nie mogę przez nie patrzeć :( jakoś oko niezwyczajne  

więc póki co wolę spojrzeć dwa razy a czasem i trzy ;-) , bo oko do okularów nie przyzwyczajone, choć okolog powoli zaleca...

eh wiosenek nie ubywa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

he he (przy okazji) kiedyś kupiłem takie dla do zegarków z powiększeniem i nie mogę przez nie patrzeć :( jakoś oko niezwyczajne  

więc póki co wolę spojrzeć dwa razy a czasem i trzy 😉 , bo oko do okularów nie przyzwyczajone, choć okolog powoli zaleca...

eh wiosenek nie ubywa 

Z wiekiem wzrasta świadomość, że ubywa... tych przed nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boderry: 

 

1. Tytan

2. 28.800 bph

3. 72 power reserve

4. dobra cena 117 USD

5. ładne wykonanie zegarka i opakowań

6. skeleton, czytaj słaba czytelność (może zmiana wskazówek będzie rozwiązaniem?) 

oie_yWf6fBxqvMyg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy zamawiał ktoś na inpsota. Bo w PP wiadomo co 0045 najczęściej znaczy a tutaj jest 6533...... i ciekawi mnie czy to oznacza myto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Darek p napisał(-a):

Panowie, czy zamawiał ktoś na inpsota. Bo w PP wiadomo co 0045 najczęściej znaczy a tutaj jest 6533...... i ciekawi mnie czy to oznacza myto?

Tylko nie przegap odbioru, bo mi dwie przesyłki do Chin odesłali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Tylko nie przegap odbioru, bo mi dwie przesyłki do Chin odesłali.

 

ooo no tak kiedyś przychodziły smsy i było prościej.

teraz trzeba nety odpalać i pocztę lub apke sprawdzać.

 

a myto było dla fiska?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

ooo no tak kiedyś przychodziły smsy i było prościej.

teraz trzeba nety odpalać i pocztę lub apke sprawdzać.

 

a myto było dla fiska?

 

Ostatnio było raz i to za zwykłą, ale niestety ponad 200 "vacików". Za to Kamasu z CW przyszedł bez kłopotów. Czyli saldo na zero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Ostatnio było raz i to za zwykłą, ale niestety ponad 200 "vacików". Za to Kamasu z CW przyszedł bez kłopotów. Czyli saldo na zero. 

dzięki, i to wtedy inpost pośredniczy w tych vacikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Darek p napisał(-a):

dzięki, i to wtedy inpost pośredniczy w tych vacikach?

te co opisałem, to chyba nie były inpostem, zresztą wg mnie to decyduje rozmiar paczki i rodzaj wysyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma pytanie i prośbę.

Macie spore doświadczenie z automatami i szerokie kolekcje, nie tylko zegarków zza muru wielkiego.

 

Jak się ma np. chiński SD jakościowo do Orienta? Mam dwa SD nie mam nic z Orient...

Chodzi mi po głowie ich diver i nie wiem czy go sobie wybić z planu, czy niekoniecznie? 

 

Z góry dziękuję za konstruktywne opinie a nawet fotki porównawcze jak ktoś ma. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Darek p napisał(-a):

Panowie ma pytanie i prośbę.

Macie spore doświadczenie z automatami i szerokie kolekcje, nie tylko zegarków zza muru wielkiego.

 

Jak się ma np. chiński SD jakościowo do Orienta? Mam dwa SD nie mam nic z Orient...

Chodzi mi po głowie ich diver i nie wiem czy go sobie wybić z planu, czy niekoniecznie? 

 

Z góry dziękuję za konstruktywne opinie a nawet fotki porównawcze jak ktoś ma. :) 

Mam dwa Orienty: Bambino i Kamasu. Polecam jakość bardzo dobra. Natomiast odradzam kupowanie tanich modeli Orientów z metalowymi bransoletami, spore ryzyko tandetnych blaszko-tworów udających coś czym nie są. Nawet Kamasu ma bransoletę nie najwyższej jakości (blaszane endlinki, choć sama bransa stalowa, ale zapięcie raczej słabe). Tak, że kupując Kamasu lepiej kup na gumie a bransoletę albo pasek sobie dokup, nawet z Chin. Ja kupiłem na bransolecie ale zmieniłem na nato. Zdjęcia poglądowe moich modeli Orienta z netu. Na forum gdzieś są "na żywo", ale nie mam czasu ich szukać. Orienta polecam, ale SD jeszcze nie kupowałem, nie sądzę jednak by były lepsze od nich. To znaczy nie spodziewaj się by ustępowały jakością SD, przynajmniej te co mam. Odradzam Orienty z trzema gwiazdkami i kalendarzami, wykonanie typu "low cost". Żałuję, bo akurat tarcze prezentują się u nich ciekawie. 

FAC00006B0_4s.jpg

61SZSflqb-L._AC_UL1001_.jpg

Orient Kamasu, to optymalny wybór wśród diverów do 200 USD. Seiko wysiada jakością a i ceny w tym przedziale nie uświadczysz.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam dwa Orienty: Bambino i Kamasu. Polecam jakość bardzo dobra. Natomiast odradzam kupowanie tanich modeli Orientów z metalowymi bransoletami, spore ryzyko tandetnych blaszko-tworów udających coś czym nie są. Nawet Kamasu ma bransoletę nie najwyższej jakości (blaszane endlinki, choć sama bransa stalowa, ale zapięcie raczej słabe). Tak, że kupując Kamasu lepiej kup na gumie a bransoletę albo pasek sobie dokup, nawet z Chin. Ja kupiłem na bransolecie ale zmieniłem na nato. Zdjęcia poglądowe moich modeli Orienta z netu. Na forum gdzieś są "na żywo", ale nie mam czasu ich szukać. Orienta polecam, ale SD jeszcze nie kupowałem, nie sądzę jednak by były lepsze od nich. To znaczy nie spodziewaj się by ustępowały jakością SD, przynajmniej te co mam. Odradzam Orienty z trzema gwiazdkami i kalendarzami, wykonanie typu "low cost". Żałuję, bo akurat tarcze prezentują się u nich ciekawie. 

FAC00006B0_4s.jpg

61SZSflqb-L._AC_UL1001_.jpg

Orient Kamasu, to optymalny wybór wśród diverów do 200 USD. Seiko wysiada jakością a i ceny w tym przedziale nie uświadczysz.

 

Dzięki,

Ja mam SteelD 1970 i 1975 poza przygodą w trefną bransą same zegarki nawet wysoko oceniam jakościowo (szczególnie przy takiej cenie), nawet chyba lepiej ciut niż sieko (mam tylko 1)  a dziś zaświeciły mi się oczy na  FEM75003B9 i AG0004B10B....

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Darek p napisał(-a):

 

Dzięki,

Ja mam SteelD 1970 i 1975 poza przygodą w trefną bransą same zegarki nawet wysoko oceniam jakościowo (szczególnie przy takiej cenie), nawet chyba lepiej ciut niż sieko (mam tylko 1)  a dziś zaświeciły mi się oczy na  FEM75003B9 i AG0004B10B....

Skąd i za ile chcesz kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Skąd i za ile chcesz kupić?

 

bambino za 758 zł / mako XL 691 zł

 

chyba ceny atrakcyjne?

 

edit /

bambino jednak odpada sklep PL, ale sprzedający UK czyli tanio wcale nie wyjdzie - dopiero doczytałem

mako z dojczlandu by był wiec ok

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

bambino za 758 zł / mako XL 691 zł

 

chyba ceny atrakcyjne?

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-mako-automatic-fem75002d-mens-watch-2704.html 

 

https://dutyfreeislandshop.com/pl/orient-ra-ag0004b10b-ra-ag0004b10a-bambino-open-heart-elegant-mens-watch 

 

 

Masz taniej. Tylko pierwszy inny kolor, ale oszczędzasz 180 a jak dojdzie VAT 50 zł 

 

Drugi 220 zł taniej. Jak trafisz VAT zostaje w kieszeni 80 zł. Gdybyś chciał to w drugim przypadku można wykupić wysyłkę 21 USD, szybka dostawa i gwarantowany brak dopłat. Prawdopodobnie wysyłka z UE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-mako-automatic-fem75002d-mens-watch-2704.html 

 

https://dutyfreeislandshop.com/pl/orient-ra-ag0004b10b-ra-ag0004b10a-bambino-open-heart-elegant-mens-watch 

 

 

Masz taniej. Tylko pierwszy inny kolor, ale oszczędzasz 180 a jak dojdzie VAT 50 zł 

 

Drugi 220 zł taniej. Jak trafisz VAT zostaje w kieszeni 80 zł. Gdybyś chciał to w drugim przypadku można wykupić wysyłkę 21 USD, szybka dostawa i gwarantowany brak dopłat. Prawdopodobnie wysyłka z UE. 

 

eh i po co pytałem 😉

toć kopalnia zegarków 

pogmeram może coś innego wpadnie mi w oko.

 

Dzięki 

 

edit/ bambino już niedostepny :( 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

eh i po co pytałem 😉

toć kopalnia zegarków 

pogmeram może coś innego wpadnie mi w oko.

 

Dzięki 

Sklepy pewne, kupowałem. W DFI dla nowego klienta 4 USD zniżki (tak było kiedyś, musisz sprawdzić). Wybieraj przesyłkę bez pudełka większa szansa na niższe koszty ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jacyś miłośnicy Guanqina ktorzy chcieliby nabyć coś takiego? Zanim wrzucę na bazarek?

IMG_20210228_102439.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GaltJ napisał(-a):

20210405_120923.jpg

Piekny. Jak dla mnie dwie rzeczy do wymiany: wskazówka godzinowa i napis (nieszczęsne zawijasy). Oczywiście moje zastrzeżenia, to czysto subiektywne odczucie. Tak, czy inaczej gratuluję bo i bransoleta ciekawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.