Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bogdan57 napisał(-a):

802lob.thumb.jpg.73c858b2867d3fd79fd8ba2a30d46114.jpg

Jak Ci się znudzi, to mam jeszcze na ten model miejsce w pudełku. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MieszkoMieszko napisał(-a):
7 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):
IMG_20230208_104309.thumb.jpg.974282554b94be78f4dc7cfcfaeef7e4.jpg

Jak oceniasz jakość tego koguta?

Dobrze a nawet bardzo dobrze w tej cenie.

Koperta super, dobre szkło.

Wszystko idealnie centruje, wskazówki odpowiedniej długości - takie długie lubię, szczególnie jak sekundowa sunie na całej tarczy aż po brzegi ☺️ 

Nie mogę się do niczego przyczepić, no na siłę można by było się czepić bransy.

Oczywiście jest z pełnych ogniw i maskownice też ale mogłaby się lepiej układać bo trochę sztywno na ogniwach chodzi.

Zegarek przyszedł bez żadnych papierów ani pudełka, może to i dobrze że oszczędzają na makulaturze i opakowaniu kosztem jakości samego zegarka ☺️ 

No i był dobrze zabezpieczony, w foliach i włożony do grubego opakowania styropianowego.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Dobrze a nawet bardzo dobrze w tej cenie.

Koperta super, dobre szkło.

Wszystko idealnie centruje, wskazówki odpowiedniej długości - takie długie lubię, szczególnie jak sekundowa sunie na całej tarczy aż po brzegi ☺️ 

Nie mogę się do niczego przyczepić, no na siłę można by było się czepić bransy.

Oczywiście jest z pełnych ogniw i maskownice też ale mogłaby się lepiej układać bo trochę sztywno na ogniwach chodzi.

Zegarek przyszedł bez żadnych papierów ani pudełka, może to i dobrze że oszczędzają na makulaturze i opakowaniu kosztem jakości samego zegarka ☺️ 

No i był dobrze zabezpieczony, w foliach i włożony do grubego opakowania styropianowego.

Opakowanie Corgeut jest pierwsza klasa, ten gustowny styropian zawinięty w folię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

A tam mniota jezd ? emoji13.png

Czy inne chińskie ustrojstwo?

No przecież Ci pisałem że NH35 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ano w innym wątku - nie zauważyłem emoji13.png

To jeszcze taka zagwozdka bo już pisałem o zaletach i w sumie braku wad ale teraz patrzę że z tyłu na deklu ma oznaczenie 5bar a ma zakręconą koronkę 🤔 

Wiem że w Chińczykach WR to loteria ale tutaj trochę dziwne to przy zakręcanej koronce taki nikczemny WR 🤭

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

To jeszcze taka zagwozdka bo już pisałem o zaletach i w sumie braku wad ale teraz patrzę że z tyłu na deklu ma oznaczenie 5bar a ma zakręconą koronkę 🤔 

Wiem że w Chińczykach WR to loteria ale tutaj trochę dziwne to przy zakręcanej koronce taki nikczemny WR 🤭

Może przyznali się do niedoskonałości? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze taka zagwozdka bo już pisałem o zaletach i w sumie braku wad ale teraz patrzę że z tyłu na deklu ma oznaczenie 5bar a ma zakręconą koronkę  
Wiem że w Chińczykach WR to loteria ale tutaj trochę dziwne to przy zakręcanej koronce taki nikczemny WR 
Mialem kiedyś parnisa takiego zielonego z miyota 821a (dwa razy z resztą), pierwszy mial mechanizm bez stop sekundy drugi już ja miał (był upgrade do hamowania jakieś 2-3 lata temu) i oba miały 50wr i zakręcaną koronkę.

Pilot zielony co go odesłałem wczoraj także miał 50 wr przy zakręcanej koronce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem przełożyć na gumę, z bransoletą było za ciężko. 77bcc666c6214c2b03c4ca1d234d7766.jpg

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

 

 

Nooo... ze dwa to bym Ci buchnął z tej serwety :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kogut mi Phylide przypomina, na którą choruje. Gdyby tylko ten napis Automatic też był niebieski...

 

Screenshot_20230209_163823_AliExpress.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, oba przypominają Omegę ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

IMG_20230209_165217.jpg

 

 

Tomasz nazbierało się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej "składować" zegarek, zeby zadbać o lumę? Lepiej trzymać  w jasnym miejscu, czy właśnie w ciemnym pudełku? Pytam, bo założem teraz Guanquina, którego kupiłem 11 miesiecy temu, miałem go na ręce może parę razy, resztę czasu leżał w ciemnym pudełku. No i spotkała mnie przykra niespodzianka, bo luma jest teraz znacznie słabsza niż 11 miesiecy temu. Teraz się zastanawiam, czy to dlatego że leżał w ciemnym pudełku, czy po prostu lume jakas gówniana tu zainstalowali? 

 

Pierwsza fota z dzisiaj, druga sprzed 11 miesiecy.

 

20230210_100054.jpg

20220610_192859.jpg

 

Edit:

 

Ok, zostawiłem zegarek przy oknie na 30min i wróciło do normy. To samo było z Gustav Beckerem od Seagulla. Po wyjęciu z pudełka po 3 miesiącach, luma nie chciała załapać, ale jak poleżał przy oknie 30min to wróciło do normy. Widać jak zegarek jest w ciemności na dłużej, to ten chemiczny proces zabiera trochę czasu, żeby wrócić do normalności.

 

20230210_144036.jpg

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Po naprawie...

 

 

20230211_071049.jpg

Escapement - fajny zegar. Ja kupiłem swojego kiedy jeszcze były na NH35 za śmieszne pieniądze. Coś go bolało, czy po prostu mocno opóźniał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, incubus05 napisał(-a):

Escapement - fajny zegar. Ja kupiłem swojego kiedy jeszcze były na NH35 za śmieszne pieniądze. Coś go bolało, czy po prostu mocno opóźniał?

Miał jakąś mechaniczną usterkę i kosztowało mnie to sporo mechanizm (częściowo) i zegarmistrz. Razem około 220 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Miał jakąś mechaniczną usterkę i kosztowało mnie to sporo mechanizm (częściowo) i zegarmistrz. Razem około 220 zł. 

Zważywszy na cenę samego zegarka to usługa wyszła sporo, ale obiektywnie 22 za części + robocizna to całkiem przyjemna kwota. Mam nadzieję, że teraz działa jak złoto 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy jesli otworzę dispute prosząc o partial return, to stracę możliwość zwrotu (15 dni darmowego zwrotu). Ponieważ zwrot wybiera się rownież w zakładce dispute i ciekaw jestem, czy to jest tylko na jedno dostępne, a później znika. Pytam, bo znowu dostałem zegarek z jakimś gównem na tarczy, ja to mam pecha. Ogólnie kontrowersyjny model, bo Mao na tarczy trochę zabiera uroku, ale jak pominąć Mao, to na prawdę ładny zegarek. W środku jakiś ręcznie nakręcany siędzi mechanizm i wygląda na zdrowy. Ale niestety, dostałem zegarek z szajsem na tarczy i jeszcze rysą na krysztale. Jak zawsze fotki mocno to podkręcają, ale nie zmienia to faktu, że problem jest. Wyszedł mnie 46$. Teraz zastanawiam się, czy nie walnąć partial return za 26$. Ale pytanie czy jak odrzucą, to będe miał dalej opcję 15 dni zwrotu do wyboru?

 

 

1.jpg

2.jpg

c1.png

c2.png

c3.png

Screenshot_20230211_094136_Watch Accuracy Meter.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.