Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Moja babcia - mówiła - " zapomniał wół jak cielęciem był" "Wielkie " i uznane firmy zegarkowe równoeż zaczynały jako małe manufaktury w szopach ...dajmy innym szansę też się rozwinąć i zaistnieć

Od Parnis-a i Tisell-a się odpimpaj  :P

A odp. jest prosta, Parnis jest Chiński a Tisell Koreański  ;)

O i to jest zdrowe podejście:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia - mówiła - " zapomniał wół jak cielęciem był" "Wielkie " i uznane firmy zegarkowe równoeż zaczynały jako małe manufaktury w szopach ...

 

Ale tu nie rzecz w tym, gdzie kto zaczynał, bo niektórzy z członków AHCI produkują zegarki za miliony może nie w szopach, ale w zaadoptowanych garażach - tylko wykazują się przy tym inwencją i samodzielnością, czy wręcz płyną pod prąd lub w poprzek mainstreamu. 

 

Natomiast prezentowane tu zegarki to klony maryn, luminorów, submarinerów czy tam black bayów - rozsądnie wykonane, ale stylistyką w sposób oczywisty nawiązujące do czegoś. Umownie nazywamy to homage - bo albo patent na pierwowzór wygasł, albo brak jakichś drugorzędnych cech wyszczególnionych w patencie nie pozwalają otwarcie nazwać ich podróbami. Ale bądźmy szczerzy - dlatego właśnie są kupowane. Nie masz marki, podpinasz się pod kogoś, kto ją ma. Nie oni pierwsi to wymyślili, nie oni jedyni to robią - ale oni doprowadzili to niemal do perfekcji.

Ale czy to jest coś złego, o co można chińczyków obwiniać? Patrzę na to w ten sposób - gdyby nie było na to takiego popytu, to by tego nie robili. Oni nie wykreowali mody na podróby, tylko wykorzystali fakt, że każdy chce mieć coś, na co go nie stać. A jak go nie stać, może wybierać - nie mieć tego, albo zadowolić się substytutem. Wszelkiej maści homage czy podróby to nie wina chińczyków, tylko tych, którzy koniecznie chcą mieć namiastkę czegoś, czego mieć nie mogą. Chińczycy to tylko sprytnie wykorzystują. Na własny rynek mają własne produkty - telefony, samochody, telewizory. Nie mają jeszcze parcia na pokazanie się przed sąsiadami, większość chińczyków w ogóle nie zna czegoś takiego. Z kupujących podróby iphonów amerykanów i europejczyków się śmieją, a używają własnych produktów. Xiaomi, o którym w Polsce ogół usłyszał niedawno, jest 4 producentem smartfonów na świecie, choć oficjalnie reprezentowany jest raptem w kilkunastu krajach poza Chinami i praktycznie nie posiada sieci dystrybucji.

 

Śmiejąc się z Chińczyków, naprawdę śmiejemy się ze wszystkich innych. Oni to mają gdzieś i nieźle się tuczą na konsumpcjoniźmie reszty świata.

Edytowane przez Dijx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nawet szwajcary już też są trochę chińskie ;)

Eterna jest cała chińska a jest grono fanów cmokajacych z zachwytu. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian, Mnie nie przeszkadza chiński kapitał pompowany w Szwajcarską markę. Dalej otrzymujesz finalnie  fajne zegarki w przyzwoitych cenach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian, Mnie nie przeszkadza chiński kapitał pompowany w Szwajcarską markę...

Mnie również.

 

... Dalej otrzymujesz finalnie  fajne zegarki w przyzwoitych cenach.  

Nowa czteroręka jest obrzydliwa. ;)  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie wersję seagull 1963 w wersji z szafirem, ma grubość 13 podczas gdy wersja bez ma podane na tej samej stronie aż 15mm. Wiecie z czego to wynika? No i czy posiadacze mogli by powiedzieć jak przy kopercie 38 wygląda ta wysokość, czy odstaje mocno od nadgarstka i nie wygląda dziwnie?

 

O tutaj http://www.longislandwatch.com/Seagull_1963_Airforce_Watch_s/1903.htm

Na zdjęciach nie widać za wiele stąd moje pytania.

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło akrylowe pewnie jest wyższe niż szafir, dlatego taka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie wersję seagull 1963 w wersji z szafirem, ma grubość 13 podczas gdy wersja bez ma podane na tej samej stronie aż 15mm. Wiecie z czego to wynika? No i czy posiadacze mogli by powiedzieć jak przy kopercie 38 wygląda ta wysokość, czy odstaje mocno od nadgarstka i nie wygląda dziwnie?

 

O tutaj http://www.longislandwatch.com/Seagull_1963_Airforce_Watch_s/1903.htm

Na zdjęciach nie widać za wiele stąd moje pytania.

 

Też myślę, że to kwestia innej wypukłości szkła.

Mam 38 mm ze zwykłym szkiełkiem.

Trochę się obawiałem czy nie będzie to źle wyglądało, bo patrząc po zdjęciach nabrałem pewnych obaw, ale na żywo wcale tego nie zauważyłem.

Dla mnie jest idealnie w sam raz ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 38 MM optycznie wygląda na grubaska, ale na moim nadgarstku fajnie leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRU :)

 

IMG_7890_zpstechgyjb.jpg

 

funfactor: 10/10 :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest. Towarzysz Mao byłby dumny.

 

Mam nadzieję, że jest.

I Lenin także. Wszak ONI wiecznie żywi :D

 

 

Fajny,ile dales?

 

SIara mi dał :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez maskownic, masakra  :(

No niestety nie mam...kupiłem taki od znajomego , mam jeszcze od niego jakiś paseczek...co zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Nic nie widać...

Goer czy winner, a może jaragar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk to do czego służy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Przycisk szpanu, nawet drugi do pary jest - przycisk wstydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.