Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

A one są na normalnych kajdanach


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A one są na normalnych kajdanach

 

Na paskach z wykładziny starej robionych są...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Na kajdanie super byłby. Nie to, że teraz jest źle, ale byłoby dużo lepiej. Tym bardziej, że jak mówisz pasek jest "wysokiej" klasy. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Na kajdanie super byłby. Nie to, że teraz jest źle, ale byłoby dużo lepiej. Tym bardziej, że jak mówisz pasek jest "wysokiej" klasy. :D

 

U mnie pasek nie dość że był kiepski, krótki to jeszcze "walił" chemią jakby go ze smoczej jamy wytargali -

 

taką fotę porównawczą ze Stenkiem GMT jeszcze wygrzebałem

 

mt1kww.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystycznie, rozmiarowo też wielki nie jest, 41mm ale nieźle na łapie - nawet mojej - wygląda, miałem wersję stalową z niebieskim bezelem przez chwilę, na mesh'u było mu najlepiej. Jakość wykonania na poziomie Steinhart'a z tym że u mnie AR był i to całkiem przyzwoity

 

Powiedziałbym że wykonanie jest bliskie wykończeniu Steinharta, ale praca bezela zdecydowanie odbiega od tego standardu :P

Na pewno Twój egzemplarz miał AR? Nie widziałem nigdzie żeby o tym wspominali, ani w opisach ani na WUS. Niemniej jednak wypukłe szkiełko fajnie się prezentuje.

 

Na paskach z wykładziny starej robionych są...

 

Starej wykładziny przekładanej gumą z chińskich kaloszy :D

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno Twój egzemplarz miał AR? Nie widziałem nigdzie żeby o tym wspominali, ani w opisach ani na WUS. Niemniej jednak wypukłe szkiełko fajnie się prezentuje.

 

 

Na 100% miał AR, co do pracy bezela to faktycznie on jakoś dziwnie klikał, ale nigdy się nie zaciął - a w GMT mi bezel "zespawało" i do serwisu musiałem słać - tak że nie wiem co gorsze :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Chyba przekonałem się do Ultimate w automacie. Chyba zanabędę :) Czy któryś z kolegów może napisać gdzie można kupić pewnie i jeżeli to możliwe w miarę tanio?

 

Pozdrawiam,
Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawię tutaj kilka zdjęć dla potomnych :)

 

ptyBwEd.jpg

dn7iSnF.jpg

 

hbSQML1.jpg

jhHhZv8.jpg

e3PqXzs.jpg

Wspomniany pasek przeplatany starą wykładziną i gumą z kaloszy :lol:

CDTP4t2.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zapięcie fajne. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, bo ściągnięte od Tudora :P

Róża na koronce oraz właśnie zapięcie są, moim zdaniem, krokiem za daleko. Mogli wygrawerować jakikolwiek inny wzór i zmienić nieco kształt zapięcia... 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przekonałem się do Ultimate w automacie. Chyba zanabędę :) Czy któryś z kolegów może napisać gdzie można kupić pewnie i jeżeli to możliwe w miarę tanio?

 

Pozdrawiam,

Konrad.

Nie czyta się dokładnie wątku, było już nie raz punish.gif

http://watchassassin.myshopify.com/collections/ultimate-parnis-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam, tylko się zgrywam  ;)

A lepszej oferty raczej nie znajdziesz, przynajmniej pewnej oferty  :)

Tylko widzę że już automata na bransie nie ma.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nie czepiam, tylko się zgrywam  ;)

 

No a ja śmiertelnie poważny. DŻASDDŻOŁK! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do koguta to pytałem kogoś ale nie pamietam kogo ( może Daito) i jego nie miał róży na koronce. Może są 2 wersje i trzeba lepiej szukać?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od serii produkcyjnej, na WUSie pisali że najpierw przychodziły z różą, potem bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do koguta to pytałem kogoś ale nie pamietam kogo ( może Daito) i jego nie miał róży na koronce. Może są 2 wersje i trzeba lepiej szukać?...

 

Mój miał różę - ale to się da stosunkowo łatwo spolerować bo to nie jest głęboki grawer.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się postarasz to zapewne przyjdzie dokładnie to samo z napisem Tudor. Przecież chyba nitk się nie łudzi.  Ten sam "producent" tłucze także wersje będące i 100% podróbą i z jakimś logo, by otworzyć furtkę dla "nie noszących podrób" ;)

To nasz kolega przecież dostał zegarek zacnej manufaktury parnis z napisami Panerai na deklu.... A to był ten lepsiejszy, ultimate   :D

Ja rozumiem te "inspiracje" ok. Ale mając 100% pewność, że te zegarki super legalne bez logo/z innym logo produkują i sprzedają producenci wzorcowych podróbek - nie przeszkadza Wam to?

To jest właśnie różnica miedzy nimi a Steinhartem czy inną Davosą. Oni rżną bardziej lub miej - ale PODRÓB nie oferują. A cor.. costam, parnis czy inne - na 100% handlują podróbami sensu stricte. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nasz kolega przecież dostał zegarek zacnej manufaktury parnis z napisami Panerai na deklu.... A to był ten lepsiejszy, ultimate   :D

Ja rozumiem te "inspiracje" ok. Ale mając 100% pewność, że te zegarki super legalne bez logo/z innym logo produkują i sprzedają producenci wzorcowych podróbek - nie przeszkadza Wam to?

To jest właśnie różnica miedzy nimi a Steinhartem czy inną Davosą. Oni rżną bardziej lub miej - ale PODRÓB nie oferują. A cor.. costam, parnis czy inne - na 100% handlują podróbami sensu stricte. 

 

Adi trochę racji masz, znaczy Steinhart i Davosa podróbami nie handlują, ALE obstawiam że spore szanse są iż ta sama fabryka która "wypuszcza" cor... coś tam i parnisa stuka na stanowisku obok Tissota, Davos'e czy może nawet Steinharta - jeśli nie w całości to przynajmniej w części.  

 

Nie bardzo mogę zgodzić się z tym że Cor... cos tam i Parnis handlują podróbkami - jak pewnie wiesz to są marki raczej wirtualne (zresztą trąbi się o tym na forum), a nie "firmy" w sensie stricte, nie znajdziesz nigdzie siedziby Parnisa - podobnie zresztą jak masy innych właścicieli "napisów na tarczy".

Jak pewnie wiesz w kraju Środka, Indiach, na Taiwanie itd itp możesz zamówić wszystko, w każdej ilości, oraz zróżnicowanej jakości, dlatego bardziej prawdopodobne jest to że osoby/firmy handlujące podróbkami, oraz oferujące Cor... coś tam, Parnisa, a nawet Davos'e, Steinharta, Doxa, może nawet Tudora, Tag'a czy Panerai maja tych samych dostawców części i elementów składowych zegarków.

 

Czy mi to przeszkadza?

Trochę tak a trochę nie - dlaczego?

To trochę osobiste podejście, oparte na moim subiektywnym zapatrywaniu się na sprawę i dotyczy jedynie Ultimate, bo innych "parnisów i cor... coś tam" nie posiadam - i raczej się nie zanosi;

 

Zawsze podobał mi się PAM000, taki "gral" to był - szukałem "zamiennika", miałem kilka "Marysiek", ale to nie było to, miałem Magrette i Maranez'a - ale to też jakoś nie halo bo brakowało mi "gardy" koronki, kolega z forum CW złożył mi zegarek na bazie koperty z "Maryśki" z tarczą robioną ręcznie "stricte" pode minie - prawie to było to, ale brakowało mi WR - w końcu postanowiłem (w sumie to Szanowna mnie namówiła) sprzedać część zegarków i kupić "grala" - ale ( na szczęście jak się potem okazało) inny kolega z CW zwrócił moją uwagę na Ultimate i łyknąłem ten zegarek z "partyzanta". Jakością wykonania zdecydowanie odbiega od wszelkich "Marysiek", porównać go można bez wstydu do M-force, Sumo, czy MM od Seiko, za to pożera bez popijania Steinhart'a , Doxa, Tosota, o G.Gerlach czy Balticus nawet nie mówię - porównywałem go do Radiomir'a i Luminora - owszem widać różnicę, ale nie jest to różnica 30-to krotna tak jak różnica w cenie. Oczywiście zrezygnowałem z "grala" na rzecz Chińczyka i absolutnie nie żałuję.

 

Wiem - marka - tyle że Panerai jakoś samodzielnie to nic ciekawego nie wymyśliła pomysł zegarka powstał w kooperacji z rolex'em i to prawie 100 lat temu było i poza drobnymi zmianami jest "klepany" do dnia dzisiejszego, mechanizm jest pomysłu ETA i jeśli chodzi o manualny naciąg to mechanizm nie jest żadną nowinką, więc co jest "markowe" w Panerai?

Oczywiście doceniam "kombinacje" w mechanizmach pozwalające na wydłużenia rezerwy chodu, ale to żaden cud nie jest bo przez okres od powstania pierwszego PAM'a do dzisiaj sporo się zmieniło w technologii oraz dostępności do nowoczesnych materiałów

Wiem - prestiż... tylko co to jest prestiż w tym wypadku? Patrząc na to co się dzieje w świecie "swiss made" zastanawiam się czy w ogóle można mówić o czymś takim jak "prestiż", czy aby to słowo nie zostało zdewaluowane przez same marki zegarkowe i sprowadzone do słowa.... (nie napiszę bo bo zaraz się znajdzie "stado oburzonych"). Nie kupuje zegarków dla kolegów czy znajomych - nie potrzebuję aplauzu, ani poklepywania po plecach - nie mam potrzeby "dowartościowania się", wiec moge swobodnie nosić na łapie zegarek z napisem Parnis,  jeśli już mam wspierać gospodarkę chińską to przynajmniej bez pośrednictwa gospodarki szwajcarskiej się to odbywa.

 

Reasumując - jeśli PAM000 kosztowałby tyle ile jest wart plus 100% za ten szeroko rozumiany prestiż to pewnie nie nosiłbym Ultimate na łapie...

 

Po obejrzeniu tego Parnisa postanowiłem sobie że nigdy nie kupie zegarka mechanicznego który byłby droższy od Ultimate, a przy tym gorzej zrobiony - od tej pory nie kupiłem żadnego zegarka automatycznego poza Seiko które było tańsze od rzeczonego Parnisa.

 

 

 

Oczywiście powyższy tekst jest zlepkiem moich prywatnych "przemyśleń" - nie powstał po to żeby kogoś urazić czy obrazić.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak zwykle się rozpisał  :D

Zgadzam się z jakością wykonania Ultimate w automacie, jednak za takie pieniądze można zrobić porządny zegarek :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal lubię mojego Ultimate`a i nie patrzę na dekiel, a jak ogarnę temat, to go spoleruję i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi ma trochę racji, podobnie jak i Daito... temat nie jest czarno-biały...

Z innej beczki, dane "siedziby" Tisella ze strony www.xnlx.tisellkr.com

Na WUS twierdzą, że faktycznie jest z nimi jakiś kontakt:

Company: TISELL Owner: 이수야
Business licence: 1371620425 Online licence: 제-2009-경기김포-0147 [사업자정보확인]
Tel: 031-409-0399 Fax:
Address: 415-702 경기도 김포시 감정동 무지개희영아파트 101-1205호
Personal information manager: 이수야
Copyright © 2014 TISELL All rights reserved.

Nawet adres do zwrotu podali :D

 

TISELL
790-5, Bono2-dong, Sangrok-gu, Ansan-si
Gyeonggi-do, 426182 Korea

C/S CENTER
Tel: +82 10 2469 1144
[email protected]
week AM10:00 ~ PM6:00
sat,sun,holiday close

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak zwykle się rozpisał  :D 

 

Aaaa... bo ja od słowa mam płacone... :P

Za to jestem małomówny okrutnie w "realu" ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że możemy o tym gadać ;) Inaczej niż parę lat temu.

I zgadzam się, że nie jest wszystko czarno białe. Wielu uznanych producentów "kręci", a bardzo uznanych w kwestii cen dawno przekroczyło granicę nie tylko absurdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.