Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejanie podróby to jest szczyt.

 

 

Zrozumiałbym, jak Ktoś nieświadomie kupił podróbkę ale żeby zrobić to świadomie icon_facepalm.gif

Jak mozna kupić podróbę nieświadomie ;):D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasny

to forumowiec z watchuseek. z tego co pamiętam, to jeszcze mieli chiński zegarek z fazami księżyca.

 

@Dorian

no, na te armaniopodobne twory to się ludzie nacinają chyba na nieświadomce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Dorianno, na te armaniopodobne twory to się ludzie nacinają chyba na nieświadomce ;)

Aaaaaaaa. Jeśli mówimy o tym segmencie to jak najbardziej zgadzam się. Miałem na myśli Rolka, Omegę, Taga czy temu podobne. Choć również widziałem podróby Citka oraz Casio. :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaa. Jeśli mówimy o tym segmencie to jak najbardziej zgadzam się. Miałem na myśli Rolka, Omegę, Taga czy temu podobne. Choć również widziałem podróby Citka oraz Casio. :(

Edifice podrabiali swego czasu na potęgę. Ceny zbliżone do oryginalnych... I tu parę stów, i tu parę stów... Ba, Chińczycy mają nawet swoje Wostoki Komandirskie. Bywają na allegro. Mała koronka, błędy w napisach, w środku szanghaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifice podrabiali swego czasu na potęgę. Ceny zbliżone do oryginalnych... I tu parę stów, i tu parę stów... Ba, Chińczycy mają nawet swoje Wostoki Komandirskie. Bywają na allegro. Mała koronka, błędy w napisach, w środku szanghaj ;)

Z tymi zegarkami Casio - to prawda...nawet do tej pory podrabiają...dziwne że te podróbki czasami kosztują niewiele mniej od oryginału i znajdują "jeleni" ?! Co do wostoka...kupiłem jeden z nich - po dwóch tygodniach padł...a zegarmistrz za naprawę zażyczył sobie 120 zł...może te z shanghaiem w srodku lepsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w środku szanghaj ;)

To akurat chyba dobra zmiana ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu podrobek na ali. To nadal tam mozna znalezc i DW i Casio i inne Armani. Sa rozne aukcje, nieraz logo widoczne, nieraz aukcje sa ukryte i placisz za zeszyt a dostajesz zegarek. Popyt na te aukcje jest duzy i serio ludzie nadala szukaja takich zegarkow... wiedzac, ze kupuja podrobke. Czesc sklepow przeniosla sie poza ali i tu juz jest ryzyko bo nie ma zadnej gwarancji, ze chinczyk wysle Ci towar. Sa np. podrobki Taga i ludzie, sa w stanie ryzykowac i placic powiedzmy 50-100$ za taki zegarek i w nim chodzic, udajac przy okazji, ze to oryginal wart kilkadziesiat tysiecy zlotych. Co do motywu takich zachowac to zostawiam dla psychologow. :) Sam, wolalem kupic Orient za kilkaset zlotych niz jakas podrobe. Parnisy czy Sea Gulle juz sa zbyt drogie - imho.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu podrobek na ali. To nadal tam mozna znalezc i DW i Casio i inne Armani. Sa rozne aukcje, nieraz logo widoczne, nieraz aukcje sa ukryte i placisz za zeszyt a dostajesz zegarek. Popyt na te aukcje jest duzy i serio ludzie nadala szukaja takich zegarkow... wiedzac, ze kupuja podrobke. Czesc sklepow przeniosla sie poza ali i tu juz jest ryzyko bo nie ma zadnej gwarancji, ze chinczyk wysle Ci towar. Sa np. podrobki Taga i ludzie, sa w stanie ryzykowac i placic powiedzmy 50-100$ za taki zegarek i w nim chodzic, udajac przy okazji, ze to oryginal wart kilkadziesiat tysiecy zlotych. Co do motywu takich zachowac to zostawiam dla psychologow. :) Sam, wolalem kupic Orient za kilkaset zlotych niz jakas podrobe. Parnisy czy Sea Gulle juz sa zbyt drogie - imho.

 

Pozdrawiam

Jasne że handel podróbkami istnieje nadal - i będzie zapewne istnieć nadal, na pewno dopóki będą chętni , aby tymi podróbami się dowartościować.

Ale obecnie na Ali przynajmniej usiłują zachowywać niejakie pozory walki z podróbkami...

Tak jak kolega napisał - za 100 "zielonych" można kupić całkiem przyzwoity zegarek np.przywołanego tu Orienta...ale także i "coś" z innych firm też można coś kupić.

I bardziej taki zegarek Orienta będzie oryginalną produkcją , niż wiele wyrobów firm ze Szwajcarii - na częściach chińskich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat chyba dobra zmiana ;)

nie wiem jak te noworusy chodzą, ale pewnie lepiej niż standardowy z szanghaju w wersji z puszki po byczkach w tomacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak te noworusy chodzą, ale pewnie lepiej niż standardowy z szanghaju w wersji z puszki po byczkach w tomacie ;)

No niestety...przekonałem się na własnej skórze że niestety te "noworusy" nie są lepsze od tych "chińczyków...kupiłem takiego /komandirskie/ i działał około 2 tygodni...niestety padł...kupiony na all..ro - gwarancji brak...naprawa miała kosztować 120 zł...potem zakupiłem na Alix... zegarek Parnis...działa już trzy miesiące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O ile na tarczy nie widnieje korona i napis Rolex jest to akceptowalne, gdyż producent nie łamie w ten sposób prawa i dobrego smaku.

 

 

Prawa nie łamie - ok, jednak co do braku zgrzytu w kwestii dobrego smaku - sprawa, powiedziałbym, co najmniej dyskusyjna. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co komu smakuje, w końcu cała koncepcja homage jest dyskusyjna ;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety...przekonałem się na własnej skórze że niestety te "noworusy" nie są lepsze od tych "chińczyków...kupiłem takiego /komandirskie/ i działał około 2 tygodni...niestety padł...kupiony na all..ro - gwarancji brak...naprawa miała kosztować 120 zł...potem zakupiłem na Alix... zegarek Parnis...działa już trzy miesiące...

Hm... No cóż, pozostaje mi wierzyć na słowo. Sam z noworusów tylko z wodołazem mialem do czynienia i z werkiem problemów nie było (ale były z gwintem od koronki). i w sumie od tego czasu jedyne nowe zegarki, jakie kupuję to te z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... No cóż, pozostaje mi wierzyć na słowo. Sam z noworusów tylko z wodołazem mialem do czynienia i z werkiem problemów nie było (ale były z gwintem od koronki). i w sumie od tego czasu jedyne nowe zegarki, jakie kupuję to te z Chin.

No niestety - widocznie tak na mnie trafiło...miałem/nadal mam/ "cywilnego " Wostoka - działał bez zarzutu od roku 1989 - bez jakiegokolwiek przeglądu u zegarmistrza...padł dopiero jakieś 5 lat temu ...pewnie teraz nadchodzi czas aby go reanimować - bo to trochę jakby pamiątka... z wojska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki a'la BB dotarł do mnie na próbę, nawet nieźle wykonany. Co ciekawe szafir jest lekko wypukły, niestety bez AR. Oryginalny pasek jest tragiczny, choć wizualnie nawet atrakcyjny. Od razu zmieniłem go na inny :)

Ogólnie zegarek jest ok, choć tak jak się spodziewałem, ta kolorystyka nie jest dla mnie.

 

CL4hL0u.jpg

 

Nawet trochę świeci:

 

5RNpeba.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny i na bogato. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny i na bogato. ;)

 

No i jakiś taki... damski... :rolleyes:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jakiś taki... damski... :rolleyes:

Rozmiarowo czy kolorystycznie


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarowo czy kolorystycznie

Kolorystycznie, rozmiarowo też wielki nie jest, 41mm ale nieźle na łapie - nawet mojej - wygląda, miałem wersję stalową z niebieskim bezelem przez chwilę, na mesh'u było mu najlepiej. Jakość wykonania na poziomie Steinhart'a z tym że u mnie AR był i to całkiem przyzwoity

 

2la3n8o.jpg

 

xlc6sy.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.