Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Recommended Posts

Jsk to czytam, to przyznsje, że byłem w błędzie myśląc o chińskich zegarkach. Nir muszą być wcale tanie a do tego pełnoprawne automaty. Czyli nie wszystkie chińskie zegarki to marne podróbki. Są też normalne firmy.

Powrót do rotacji, w tym tygodniu chińczyk, więc zamieszczam fotkę:

IMG-1323.jpg 

Powrót do rotacji, w tym tygodniu chińczyk, więc zamieszczam fotkę:

To jeden z dwóch takich samych, co masz, right?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edited by _Kwiatek_

To jeden z dwóch takich samych, co masz, right?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Tak, identyczne mechanizmy, inny kolor tarczy. 

High-Castle. Piękno w prostocie .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki..Też tak uważam - kupiłem ten zegarek , jako że chciałem sprawdzić jak będzie sprawował się użyty w nim nowy chiński mechanizm Anitas 6498...różne o nim krążą opinie , chciałem ocenić sam - jak na razie jestem z niego zadowolony.

A jeszcze bardziej z zakupu tego zegarka - naprawdę solidnie i porządnie wykonany - widzę że zostanie już u mnie...

Dzięki..Też tak uważam - kupiłem ten zegarek , jako że chciałem sprawdzić jak będzie sprawował się użyty w nim nowy chiński mechanizm Anitas 6498...różne o nim krążą opinie , chciałem ocenić sam - jak na razie jestem z niego zadowolony.

A jeszcze bardziej z zakupu tego zegarka - naprawdę solidnie i porządnie wykonany - widzę że zostanie już u mnie...

Można od strony werku, też lubię takie sikory. Mam podobnego tyle że na innym werku.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Takie oto cudo kupiłem żonie. W środku automat Miyota, szkło szafirowe, przeszklony dekiel, koronka sygnowana i co ciekawe zakręcana. Pasek miękki, ale do najwyższej jakości jeszcze mu trochę brakuje. Posiada natomiast zapięcie motylkowe stylizowane na literę P. Koperta 26mm bez koronki, w uszach 14mm.

9b271cc95ce762c6d05c4e48d5dc3737_big.jpg

f0332273674fb449f46fd8a22a45d80f_big.jpg

0ab509205e783887ca9dc45c3278fa34_big.jpg

4e7887e98f22b0394bfafdb7d0f883f6_big.jpg

I na nadgarstku :)

8745cab22a8474917ab9fe3188c00bb6_big.jpg

Na renderach wygląda troszkę inaczej  :)

Parnis-Royal-Women-Watch-27mm-Luxury-Bra

Edited by dawid_999

Słodziak, ile to warte?

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Nawet nieźle wygląda, zakręcana koronka pewnie była miłym zaskoczeniem :D Wygląda też na grubaska, ile ma wysokości?

Widzę, że jest sporo wersji, ciekawe jak prezentuje się w rzeczywistości biała tarcza z niebieskimi indeksami:

HTB1GAYKQFXXXXXQXpXXq6xXFXXXu.jpg?size=2

Edited by dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Słodziak, ile to warte?

135$

https://www.aliexpress.com/item/Womens-27mm-Parnis-Gold-Dial-Hands-Sapphire-Crystal-Japan-Miyota-Movement-Watch-Automatic-Self-Wind-Mechanical/32776872374.html

Edit:

Grubość ok 12mm, niestety nie mam czym tego dokładnie zmierzyć. Co do kolorów, to na renderach są chyba nieco podbite. W tym co kupiłem tarcza jest zdecydowanie ciemniejsza niż na zdjęciach u sprzedawcy.

Zakręcana koronka faktycznie jest miłym dodatkiem  :)

Edited by dawid_999

Można od strony werku, też lubię takie sikory. Mam podobnego tyle że na innym werku.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Proszę bardzo - od strony werku ...bardziej ...ginekologicznie... :D

post-94065-0-64548300-1516786359_thumb.jpgpost-94065-0-53332600-1516786394_thumb.jpgpost-94065-0-51170600-1516786411_thumb.jpgpost-94065-0-80315300-1516786427_thumb.jpg

Proszę bardzo - od strony werku ...bardziej ...ginekologicznie... :D

Jakie wymiary ma ten zegarek? Średnica i L2L?

Nie no, widać, że grubas :D. Kiedyś się nad takim zastanawiałem, ale w końcu wziąłem opcję budżetową, czyli IK Colouring. Wbrew pozorom całkiem spoko zegarek, choć przegrał z Corgeutem i Parniakiem Datejustem ;P

Coś strasznie gruby ten milgauss od Parnisa :P Albo witka taka szczupła ;)

witka 17-17.5 cm... a zegarek dość masywny i ciężki... wg mnie proporcje idealne (swoje też robi zwężana bransoleta)... ogólnie bardzo dobre wrażenie ;)

RG

bieda milgauss ;)

W końcu się zdecydowałem, teraz z miesiąc czekania...

Coś strasznie gruby ten milgauss od Parnisa :P Albo witka taka szczupła ;)

Też się tego obawiam, bo rękę mam jeszcze mniejszą, ale 306 pln (łał, przynajmniej póki nie mam go w ręku) skutecznie mnie przekonało :D Najwyżej pójdzie do innego fana błyskawicy.

Edited by Krygo

bieda milgauss ;)

Faktycznie wygląda na grubaska... Co w środku siedzi, miyota? Świeci trochę? Podobno ma zakręcaną koronkę  :D 

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

W środku Miyota bez stop sekundy, świeci ale bez przesady ;) , korona zakręcana, ale bez uszczelki na gwincie ... nie sprawdzałem wodoszczelności.

Ogólnie nie ma się do czego przyczepić... no może jedynie troszkę do nowego typu zapięcia parnisowego... no i szkiełko mogłoby być troszkę bardziej zielone (jak np w Bagelsport).

RG 

W końcu się zdecydowałem, teraz z miesiąc czekania...

Też się tego obawiam, bo rękę mam jeszcze mniejszą, ale 306 pln (łał, przynajmniej póki nie mam go w ręku) skutecznie mnie przekonało :D Najwyżej pójdzie do innego fana błyskawicy.

Nie będziesz zawiedziony... ;)