Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam takie dyskusje, to jestem szczęśliwy ze swoich 18, bo w zasadzie mnie pasuje wszystko. No może poza ekstremalnymi Invictami 48+. :) Jeden z ostatnich moich zakupów Hruodland ma l2l 52 mm i leży aż miło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krywoj75 napisał:

ale ciągle mówimy o obwodzie?? ;)

W innych dziedzinach 18 to nie jest szczyt marzeń :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja to już prawie łysy -  z każdym dniem coraz więcej twarzy do mycia - a włosy miałem do łokci kiedyś więc te 18 cm byłoby niezłe na głowie ;D

Ale tak w temacie. Kupując Guanquina kiedyś miałem branso, ale jakaś sztywna była i mimo niezbyt dużych ogniw, fatalnie się układała na przegubie. Obecnie w innym guanqinie dostałem inną branso z pełnymi ogniwami i układała się bardzo dobrze. Tyle że nie lubię nosić na branso, wole sobie zrobić pasek. Jednak kształt nadgarstka też wpływa na komfort noszenia. Oczywiście diverki to tylko metal nie skóra, no - ewentualnie guma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, krywoj75 napisał:

no nie wiem ja to już prawie łysy -  z każdym dniem coraz więcej twarzy do mycia - a włosy miałem do łokci kiedyś więc te 18 cm byłoby niezłe na głowie ;D

Ale tak w temacie. Kupując Guanquina kiedyś miałem branso, ale jakaś sztywna była i mimo niezbyt dużych ogniw, fatalnie się układała na przegubie. Obecnie w innym guanqinie dostałem inną branso z pełnymi ogniwami i układała się bardzo dobrze. Tyle że nie lubię nosić na branso, wole sobie zrobić pasek. Jednak kształt nadgarstka też wpływa na komfort noszenia. Oczywiście diverki to tylko metal nie skóra, no - ewentualnie guma.

Jedyny Guanqin jaki mam, to ten. Pasek miał fatalny z dziwnym zapięciem więc zamieniłem na bransoletę z Ali.

oie_912509sZJ9WpiY.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, johndeacon napisał:

Ma ktoś Starking? Warto to brać za 150zl,czy się rozleci? 🙂

 

 

Screenshot_20201209-130226.png

Mam i ja. Początkowo zachwyt. Punktualność 0s/24h. Oczywiście wykonanie koperty i bransolety nie przynoszące wstydu. Mechanizm 28.800 i ta dokładność warta zdecydowanie większych pieniędzy. Niestety po jakimś czasie szybka zmiana daty przestała działać. Normalnie data się zmienia, ale to mi trochę odebrało początkowy entuzjazm. Ogólnie mimo wszystko polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vonziej napisał:

 

Myślisz, że ten ciut większy by wpasował się, czy to już jest max Twojego komfortu? Mam taki samo obwód, więc dopytuję :)

 

Ten większy ma 42mm i L2L 50mm, dla mnie to byłoby pewnie maksymalny rozmiar co mógłbym założyć, pytanie jak z komfortem noszenia, podejrzewam, że byłoby średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vonziej napisał:

 

Myślisz, że ten ciut większy by wpasował się, czy to już jest max Twojego komfortu? Mam taki samo obwód, więc dopytuję :)

Ja mam automat typu B i na moim nadgarstku 18 cm nie jest "na krawędzi" akceptacji. Jakby nie patrzeć to klasyczna forma bez zbędnych dodatków. A jak uznasz, że za duży to zawsze  możesz go sprzedać. Myślisz, że za 350 zł nie znajdziesz chętnego? Bardzo bym, się jednak zdziwił, gdybyś po założeniu chciał się go pozbyć. Masz jeszcze możliwość przymierzyć się do San Martina (39 mm). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał:

Jedyny Guanqin jaki mam, to ten. Pasek miał fatalny z dziwnym zapięciem więc zamieniłem na bransoletę z Ali.

oie_912509sZJ9WpiY.jpg

Ja osobiście jestem pozytywnie zaskoczony tymi Guanqinami które kupowałem. Wykończenie na dobrym poziomie, wzornictwo materiały (poza paskami) naprawdę dobrej jakości. Na pewno cena miło zaskakuje w tych ktore nabywałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, krywoj75 napisał:

Ja osobiście jestem pozytywnie zaskoczony tymi Guanqinami które kupowałem. Wykończenie na dobrym poziomie, wzornictwo materiały (poza paskami) naprawdę dobrej jakości. Na pewno cena miło zaskakuje w tych ktore nabywałem. 

Jak widzisz, mnie tylko pasek rozczarował. Co do reszty się zgadzam, poza oczywiście bardzo "symboliczną" lumą. Świeci dosłownie sekundy... Do zakupu mnie skusiła przede wszystkim oryginalna koperta. A może to i tak homar? Wiesz coś może na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cięcie diamentowe kojarzy mi się z jakimś starszym radzieckim zegarkiem... Muszę sobię przypomnieć. Nie kojarzę natomiast nic bardziej znanego i współczesnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krywoj75 napisał:

To cięcie diamentowe kojarzy mi się z jakimś starszym radzieckim zegarkiem... Muszę sobię przypomnieć. Nie kojarzę natomiast nic bardziej znanego i współczesnego. 

Fajnie byłoby jakbyś sobie przypomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Paulus57 napisał:

Jak widzisz, mnie tylko pasek rozczarował. Co do reszty się zgadzam, poza oczywiście bardzo "symboliczną" lumą. Świeci dosłownie sekundy... Do zakupu mnie skusiła przede wszystkim oryginalna koperta. A może to i tak homar? Wiesz coś może na ten temat?

Wzorem był chyba Citizen Eagle 7? Z radzieckich też były w podobnej kopercie, coś mi się kojarzy z Rakietą. Napewno Łucz kwarcowy miał taką. 

Tak, że nie jest to nowatorskie wzornictwo, jak to u chińczyków. 

 

 

s341840430280625483_p44_i11_w2560.jpeg

Citizen-Eagle-7-42.jpg

lucz-kwarc-radziecki-zegarek-4318650309.jpg

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobieństwo rzeczywiście jest, choć nienachalne. Zwróć uwagę, że zupełnie inne wskazówki dobrze się komponują zarówno w Citizenie (swoją drogą ładny zegar), jak i Guanqinie. Dając per saldo odmienny efekt. Łucz w tym towarzystwie wydaje się "słabszym ogniwem", choć oczywiście dwunastokąt też jest. To Twoje zegarki, czy znalazłeś w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z internetu. 

Chodziło o sam kształt koperty, bo oczywiście nie jest to naśladownictwo jota w jotę. 

Guanqin najładniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Łucz, no nie zdążyłem. 

Natomiast twierdzenie że pomysł jest powielony i nieoryginalny jest w sumie chyba nietrafiony. To tak jakby wszystkie firmy oskarżać wzajemnie ze popatrzyły okrągłe koperty, czy lunetki. Fakt że wielokąty są rzadsze nie przesądza kopiowania jak w tzw. replikach 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, johndeacon napisał:

Z internetu. 

Chodziło o sam kształt koperty, bo oczywiście nie jest to naśladownictwo jota w jotę. 

Guanqin najładniejszy. 

Citek też mi się podoba a ta bransoleta nie wygląda na oryginalną, raczej "dżubili-moda" udzieliła się właścicielowi. Na skórzanym pasku wyglądałby bardziej stylowo (tylko nie styl-krokodylowy ;) ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paulus57 napisał:

Ja mam automat typu B i na moim nadgarstku 18 cm nie jest "na krawędzi" akceptacji. Jakby nie patrzeć to klasyczna forma bez zbędnych dodatków. A jak uznasz, że za duży to zawsze  możesz go sprzedać. Myślisz, że za 350 zł nie znajdziesz chętnego? Bardzo bym, się jednak zdziwił, gdybyś po założeniu chciał się go pozbyć. Masz jeszcze możliwość przymierzyć się do San Martina (39 mm). 

 

Co do pozbycia to intensywnie zastanawiam się nad Willardem, ale jak patrzę na ten AR to mi się ciepło na serduszku robi i dalej się łamię....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vonziej napisał:

 

Co do pozbycia to intensywnie zastanawiam się nad Willardem, ale jak patrzę na ten AR to mi się ciepło na serduszku robi i dalej się łamię....

 

Ponieważ Twoja koncepcja kolekcji zegarków jest inna od mojej, to pewnie go sprzedasz. Ja jestem przeciwnikiem rotowania zbiorami. Raczej dokładam a jak mi się jakiś wyjątkowo stanie obojętny (rzadko to mam), to daję swojemu bratu. Willarda bym nie sprzedawał, sam mam go w planach, ale za dużo pokus by się dało przewidzieć kiedy wejdzie, na stałe, do moich pudełek. Jak na dziś planuję Willarda z Heimdallra z czarną tarczą i zielonym bezelem na skórzanym pasku (kupię na bransolecie, bo cena prawie taka sama a pasek dokupię). 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał:

Ponieważ Twoja koncepcja kolekcji zegarków jest inna od mojej, to pewnie go sprzedaż. Ja jestem przeciwnikiem rotowania zbiorami. Raczej dokładam a jak mi się jakiś wyjątkowo stanie obojętny (rzadko to mam), to daję swojemu bratu. Willarda bym nie sprzedawał, sam mam go w planach, ale za dużo pokus by się dało przewidzieć kiedy wejdzie, na stałe, do moich pudełek. Jak na dziś planuję Willarda z Heidallra z czarną tarczą i czarnym bezelem na skórzanym pasku (kupię na bransolecie, bo cena prawie taka sama a pasek dokupię). 

 

Prawda, ale Willard jest tak przyjemny (i tani!!), że raczej na razie zostanie. Tylko ten escapement chodzi mi po głowie... Ciągle... dzień w dzień... Tylko czy są jakieś kody działające? Macie coś Koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Vonziej napisał:

 

Prawda, ale Willard jest tak przyjemny (i tani!!), że raczej na razie zostanie. Tylko ten escapement chodzi mi po głowie... Ciągle... dzień w dzień... Tylko czy są jakieś kody działające? Macie coś Koledzy?

Trochę za późno się zebrałeś. Ja wykorzystałem w ostatniej promocji ZIMA11 (11/100) i udało mi się w aplikacji uzyskać kupon 3/35 (jakieś rozcinanie lecących paczuszek). Teraz pozostaje nowe konto albo kupony SELECT (zawsze to 6 USD zniżki). Tylko nie pamiętam, czy działają w tym sklepie? 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na tej promocji jest bardzo słabo z kuponami. Nic nie działa praktycznie.

 

Kolejna akcja 27.12. Może wtedy będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kusicie, że klikłem rano tego Fliegera A-type od Escapement... a w pudle brak miejsca. Jak żyć, a kolejna pokusa w postaci manualnego seagulla się czai za rogiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tofiks_th napisał:

Tak kusicie, że klikłem rano tego Fliegera A-type od Escapement... a w pudle brak miejsca. Jak żyć, a kolejna pokusa w postaci manualnego seagulla się czai za rogiem. 

 

Jak to się mówi...będzie Pan zadowolony 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.