Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, tofiks_th napisał:

Tak kusicie, że klikłem rano tego Fliegera A-type od Escapement... a w pudle brak miejsca. Jak żyć, a kolejna pokusa w postaci manualnego seagulla się czai za rogiem. 

Zawsze jest rozwiązanie - kup pudełko! Jak tak zrobiłem, tymczasem kilka leży luzem  ;)  . 

A ten Sea-gull to jaki namierzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Paulus57 napisał:

Zawsze jest rozwiązanie - kup pudełko! Jak tak zrobiłem, tymczasem kilka leży luzem  ;)

A ten Sea-gull to jaki namierzyłeś?

Pudełka to w sumie mam dwa, teraz leżą tam paski i nie chciałbym go też zapełnić zegarkami. Nie daje spokoju ten Twój seagull manual, ale muszę coś pogonić z pudła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tofiks_th napisał:

Pudełka to w sumie mam dwa, teraz leżą tam paski i nie chciałbym go też zapełnić zegarkami. Nie daje spokoju ten Twój seagull manual, ale muszę coś pogonić z pudła. 

Poczekaj na jakąś promocję, bo u Seagulla bywają znaczne. Ja za niego dałem 75 a teraz jest 111. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie ma ciśnienia na zegarek który pewnie ubiorę raz w roku. Ale zawsze coś tam siedzi w tyle glowy🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, petruss napisał:

Wczoraj noszony

IMG_3346.JPG

Pasek skąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paulus57 napisał:

Pasek skąd?

 

Ruski, amfibia na takim przyjechała... wygląda fajnie, ale jakościowo nie za bardzo...

 

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos pasków, jakby ktoś szukał dobrego nato to polecam od BluShark bonda, bardzo fajna jakość, miękki. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michszy napisał:

A propos pasków, jakby ktoś szukał dobrego nato to polecam od BluShark bonda, bardzo fajna jakość, miękki. Jestem bardzo zadowolony.

Ja ostatnio zaszalałem i kupiłem nato do mojego Alpinista, za ok 35 pln od San Martina. Robi solidne wrażenie, ale nie mnie oceniać. Na tym polu brak doświadczeń.

Godzinę temu, michszy napisał:

A propos pasków, jakby ktoś szukał dobrego nato to polecam od BluShark bonda, bardzo fajna jakość, miękki. Jestem bardzo zadowolony.

Za takie ceny, to chyba można powymagać ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał:

Ja ostatnio zaszalałem i kupiłem nato do mojego Alpinista, za ok 35 pln od San Martina. Robi solidne wrażenie, ale nie mnie oceniać. Na tym polu brak doświadczeń.

Za takie ceny, to chyba można powymagać ;) . 

Dziś dotarł do mnie nato od nich, w pakiecie z willardem, potwierdzam, jakość jest bardzo OK, wg mnie lepszy od CNS.

Odnośnie Willarda chyba Ty obawiałeś się rozmiaru, na mojej chudej 17,5 cm łapce wygląda tak:

 

IMG_20201216_175004.jpg

zdjęcie robione kapciem 🤦‍♂️

Edytowane przez dzyndzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzyndzl napisał:

Dziś dotarł do mnie nato od nich, w pakiecie z willardem, potwierdzam, jakość jest bardzo OK, wg mnie lepszy od CNS.

Odnośnie Willarda chyba Ty obawiałeś się rozmiaru, na mojej chudej 17,5 cm łapce wygląda tak:

 

IMG_20201216_175004.jpg

zdjęcie robione kapciem 🤦‍♂️

Ja się rozmiarów nie boję ;) . Ostatnio zamówiłem Invictę Supermana o rozmiarze 47 mm. Czekam na przesyłkę, ale raczej bez obaw. 

oie_wuNvrCYhvVgc.jpg

 

Mam takiego i poza oszukanym kolorem w ofercie wszystko bez zarzutu. Luma najlepsza ze wszystkich zegarków jakie mam. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzyndzl napisał:

Odnośnie Willarda chyba Ty obawiałeś się rozmiaru, na mojej chudej 17,5 cm łapce wygląda tak:

 

Noo... powiem Ci że jakoś tak bardzo niewyraźnie wygląda... 🙃

 

@petruss świetny zegar ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Daito napisał:

 

Noo... powiem Ci że jakoś tak bardzo niewyraźnie wygląda... 🙃

 

@petruss świetny zegar ;)

Chciałem pocieszyć kolegę dzyndzl gorszą jakością zdjęcia. :)

A naprawdę wygląda tak :) 

oie_Jwkvw6msjsQx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daito napisał:

 

Noo... powiem Ci że jakoś tak bardzo niewyraźnie wygląda... 🙃

 

@petruss świetny zegar ;)

d*pa, nie fotograf ze mnie, cóż począć...😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzyndzl napisał:

d*pa, nie fotograf ze mnie, cóż począć...😋

To byłby problem na forum fotograficznym, nie u nas :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO
W dniu 16.12.2020 o 21:30, Paulus57 napisał:

Chciałem pocieszyć kolegę dzyndzl gorszą jakością zdjęcia. :)

A naprawdę wygląda tak :) 

oie_Jwkvw6msjsQx.jpg

@Paulus57Dzień dobry, będę zobowiązany za fotkę z San Martinem na ręce. Również mam 18 cm w nadgarstku, ale dotąd wydawał mi się, że zegarek 44 mm to maks, co mógłbym nosić i taki też jest mój największy. Ale ten San Martin bardzo kusi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tytus de ZOO napisał:

@Paulus57Dzień dobry, będę zobowiązany za fotkę z San Martinem na ręce. Również mam 18 cm w nadgarstku, ale dotąd wydawał mi się, że zegarek 44 mm to maks, co mógłbym nosić i taki też jest mój największy. Ale ten San Martin bardzo kusi... 

Dla Tytusa de Zoo wszystko ;) . Porada - kolory na stronie Ali są podrasowane, żeby nie powiedzieć zafałszowane. Weź na to poprawkę. Porównaj zdjęcie mojego zegarka ze zdjęciem z oferty. Ale nawet to nie zmienia mojej opinii, że zegarek wart zakupu. Najlepsza luma ze wszystkich moich ponad 20 zegarków. Trochę ciężko obraca się bezel, ale to podobno można wyregulować. Zegarek wykonany bardzo dobrze, chodzi dokładnie, choć nie testowałem. Zegarek na ręce nie wygląda źle, bo l2l (46 mm) ma taki sam jak średnica koperty (okrągły kształt), więc bez obaw. Na moim nadgarstku ostatnio gości prawie codziennie jeden z moich ulubieńców Hruodland Aviator (43 mm, l2l 52 mm). Też się mieści i to dobrze. :) 

 

Dołączam kilka zdjęć.

oie_19213249y3ADiGdM.jpg

oie_19213129SwW18IrZ.jpg

oie_19213217jnTE2k2G.jpg

oie_1921344U9zLfhm6.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO

Rozmiarowo nie wygląda źle, ale kolor rzeczywiście nie taki jak na ich fotkach. Prawdę mówiąc, IMO na niekorzyść. Trzeba się będzie zastanowić. Chodzi mi jeszcze po głowie żółty, ale zapewne z nim jest taki sam problem, jak z czerwonym. Tak czy siak, dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tytus de ZOO napisał:

Rozmiarowo nie wygląda źle, ale kolor rzeczywiście nie taki jak na ich fotkach. Prawdę mówiąc, IMO na niekorzyść. Trzeba się będzie zastanowić. Chodzi mi jeszcze po głowie żółty, ale zapewne z nim jest taki sam problem, jak z czerwonym. Tak czy siak, dziękuję. 

Moje ostatnie zdjęcie sugeruje, że kolor tarczy "czerwonej" jest pomarańczowy a to trochę przesada i nie do końca odpowiada rzeczywistości.  Bliżej prawdy są trzy pierwsze zdjęcia. Ostatecznie kolor nazwałbym tzw. brudnym różem i mimo wszystko polecam Ci zakup. :) Co do oceny dopasowania zegarka do nadgarstka, to weź pod uwagę nie tylko sam obwód, istotny jest też kształt. Ręka w tym miejscu może być bardziej płaska albo też okrągła. Najważniejsza jest w ocenie bez przymierzania zegarka, wielkość l2l a nie średnica koperty. W moim przypadku l2l maksymalny to 52 mm, no może przy odpowiednim kształcie nawet do 54 mm. Im bardziej płaski nadgarstek, tym może być większy l2l. 

 

Jak masz opory, to może ten Ci się spodoba? Ja go mam na liście. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001633682905.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.311b2e0emABhx5 

 

Tu nawet nieco inny odcień wskazówek i oznaczeń na bezelu i tarczy nie zaskoczy odmiennością, bo dominuje czarny. A czerń, to czerń. :)

H2447e51167104011999e0ec29cfbce90Y.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO

Z tym nadgarstkiem jest oczywiście tak, jak napisałeś, więc tym bym się już nie martwił. Z powodu koloru - mimo Twoich wyjaśnień - nadal jestem wstrzemięźliwy. Po prostu jestem na etapie potrzeby kupienia czegoś z tarczą w kolorze głębokiej czerwieni. No dobra, szczerze, jestem tak mało wyrafinowany, że nie interesuje mnie nic poza czerwienią, żółcią i niebieskim, wszystko w jaskrawym wydaniu :). Jeśli nie dominująca część tarczy, to przynajmniej akcenty. 

Dzięki za trop ze Steeldive. W sensie, że - skoro już tu jestem - dopytam, czy ktoś coś wie o jakości produktów tej marki. Bo ten konkretny model to chyba nie. Byłem niegdyś zdecydowany na seiko srpd83k1 (mniej więcej ten sam pomysł), ale zobaczyłem na żywo ten róż i mi przeszło. Widzę jednak teraz na Ali parę wpadających mi w oko sztuk Steeldive. Ktoś coś wie więcej o produktach tej marki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Tytus de ZOO napisał:

Z tym nadgarstkiem jest oczywiście tak, jak napisałeś, więc tym bym się już nie martwił. Z powodu koloru - mimo Twoich wyjaśnień - nadal jestem wstrzemięźliwy. Po prostu jestem na etapie potrzeby kupienia czegoś z tarczą w kolorze głębokiej czerwieni. No dobra, szczerze, jestem tak mało wyrafinowany, że nie interesuje mnie nic poza czerwienią, żółcią i niebieskim, wszystko w jaskrawym wydaniu :). Jeśli nie dominująca część tarczy, to przynajmniej akcenty. 

Dzięki za trop ze Steeldive. W sensie, że - skoro już tu jestem - dopytam, czy ktoś coś wie o jakości produktów tej marki. Bo ten konkretny model to chyba nie. Byłem niegdyś zdecydowany na seiko srpd83k1 (mniej więcej ten sam pomysł), ale zobaczyłem na żywo ten róż i mi przeszło. Widzę jednak teraz na Ali parę wpadających mi w oko sztuk Steeldive. Ktoś coś wie więcej o produktach tej marki? 

Do tej pory nie kupiłem jeszcze nic z tej firmy, ale komentarze na naszym forum są zdecydowanie pozytywne. Zresztą ktoś z użytkowników zapewne zaraz to potwierdzi i tu. 

https://pl.aliexpress.com/item/4000548774359.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.67f074e9E489pI&algo_pvid=476f10db-1e94-48c0-a441-4586b30c6b73&algo_expid=476f10db-1e94-48c0-a441-4586b30c6b73-16&btsid=2100bde716084691030142538e44ab&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

 

No tu masz taką "żarówę". Też w planach ;) .

 

 

H78c713a5604744769cb45de4f0508625z.jpg

 

Ale na żywo nie widziałem!!

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słoneczko wyszło to trzeba było wykorzystać na spacer ;)

 

 

IMG_20201220_121702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tytus de ZOO napisał:

Z tym nadgarstkiem jest oczywiście tak, jak napisałeś, więc tym bym się już nie martwił. Z powodu koloru - mimo Twoich wyjaśnień - nadal jestem wstrzemięźliwy. Po prostu jestem na etapie potrzeby kupienia czegoś z tarczą w kolorze głębokiej czerwieni. No dobra, szczerze, jestem tak mało wyrafinowany, że nie interesuje mnie nic poza czerwienią, żółcią i niebieskim, wszystko w jaskrawym wydaniu :). Jeśli nie dominująca część tarczy, to przynajmniej akcenty. 

Dzięki za trop ze Steeldive. W sensie, że - skoro już tu jestem - dopytam, czy ktoś coś wie o jakości produktów tej marki. Bo ten konkretny model to chyba nie. Byłem niegdyś zdecydowany na seiko srpd83k1 (mniej więcej ten sam pomysł), ale zobaczyłem na żywo ten róż i mi przeszło. Widzę jednak teraz na Ali parę wpadających mi w oko sztuk Steeldive. Ktoś coś wie więcej o produktach tej marki? 

Użytkuję homara Squale od SteelDive i bardzo sobie chwalę. Świetne wyprofilowanie koperty co przekłada się na jego chudość. Do werku nh35a nie mam uwag, u mnie ok. 8-10 sekund na minus na dobę, może sobie kiedyś podreguluje. Mam starsza wersję, w której bezel nie świeci, ale luma jest całkiem ok, jak na chiński produkt. Ogólnie polecam

IMG_20201218_073851.jpg

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tofiks_th napisał:

Użytkuję homara Squale od SteelDive i bardzo sobie chwalę. Świetne wyprofilowanie koperty co przekłada się na jego chudość. Do werku nh35a nie mam uwag, u mnie ok. 8-10 sekund na minus na dobę, może sobie kiedyś podreguluje. Mam starsza wersję, w której bezel nie świeci, ale luma jest całkiem ok, jak na chiński produkt. Ogólnie polecam

IMG_20201218_073851.jpg

Tylko kolor tarczy, o ile dobrze widzę, nieco przygaszony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.