Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł Jankowski

Chronos-Art

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest rozdzielczość/błąd używanej przez Pana frezarki?

 

Czy przy tych konkretnych zastosowaniach, wzorach są widoczne ślady pracy freza?

 

Z moich obserwacji wynika, że nawet duże koncerny dysponujące potężnym zapleczem CNC używają jednak do ozdabiania tarcz starych, tradycyjnych giloszarek - w takim przypadku wzór skrawany, grawerowany jest nieobracającym się nożem przez co możliwa jest idealna gładź rowków.

 

Podtrzymuję swą gotowość pomocy w wykonaniu kopert, i nie tylko, z metali szlachetnych.

 

Gratuluję heroizmu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rozdzielczość jest na poziomie do 2 do 5 tysięcznych Co do urzynania giloszarek to sam chętnie bym ich używał lecz niestety na razie nie mogę takiej zdobyć co do działania takiej maszyny to wiem jak działa .Co do gotowości pomocy i nie tylko nic mi na ten temat nie jest wiadome Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam.

 

Pawle, powiedz mi jak ocenisz jakość frezowania tego typu wybrań względem giloszowania? Pytam z wiadomego powodu - swego czasu mieliśmy "rozmowę" na ten temat. Parę tygodni po tej rozmowie miałem okazję przetestować frezarkę CNC na tego typu obróbce i nie do końca byłem zadowolony z efektu stąd się nie odzywałem ;)

Teraz ma do dyspozycji troszkę lepszą maszynę (HSM 5-osi, elektro-wrzeciono 42000rpm) i ciekaw jestem jak by to wyszło, dam znać jak w końcu będę mieć chociaż 1h na "zabawę".

 

Tak poza tym pytaniem dodam, że po przeczytaniu tematu podziwiam Twoją pasję i upór w dążeniu do celu. Oby było w naszym kraju coraz więcej takich pasjonatów.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giloszowania niczym nie zastąpisz choć po wielu dziesiątkach godzin prób i napisaniu bardzo wielu programów można być zadowolonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - teraz jest miazga!!!!

Wreszcie wygląda to jak prawdziwy gilosz a nie "teoria chaosu" ;)

Super, a najbardziej mi się podoba wersja a'la splot słoneczny, ta zakręcona.

Cyfry rzymskie rzondzom! a z arabskich ja osobiście wywaliłbym te kropki z zewnątrz, ale to tylko moja opinia.

 

Będziesz w środę - jutro? Weź te tarcze koniecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się i podziwiam ... super ...

i to na dodatek w Polsce, gdzie "podobno" nic się

nie udaje ...

 

Gratulacje

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wyglada niezle.O trudnosci pracy moze swiadczyc fakt ze w szwajcarii sa specjalne kursy dla osob zajmujacych sie wykonczeniem kopert,tarcz ,polerowaniem itp.Jest to oddzielny zawod.

http://www.cpih.ch/news/BrochurePolisseur08.pdf

Polerowanie koperty Breitling pewnie to juz znacie

http://www.breitling.com/service/index3.php

 

Ja otrzymalem niedawno probki tarcz i jestem zadowolony z ich wygladu.Wiem ze Pawel robi juz proby z indywidualnym logo na tarczy.Dalem mu logo swojej firmy.Teraz jeszcze przymiarka do indeksow wg wzoru Pawla ( jeszcze nie sa zrobione ale istnieje profesjonalny projekt i doprecyzowanie tego co sie chce nie jest latwe ani tanie) no i moze niedlugo bedzie widac efekty na forum.

 

O jakosci tarcz niech swiadczy dzisiejsza rozmowa z wykonawca indeksow.Dzwonie do niego i sie pytam czy juz otrzymal probke tarcz z Polski.Pada odpowiedz -tak otrzymalem ale one juz sa z indeksami i to nawet dobrze wykonane.Ale Pawel chce indeksy wypokle z nozkami i w okreslonym kolorze albo galwanizowane ,wymiary juz sa tez okreslone.I wierzcie mi to nie jest tania impreza.Nikt nie robi kilku indeksow ,kazdy chce duze zamowienie i zeby sie mu zwrocily koszty poniesione na wykonanie modelu(matrycy ,programu,zaangazowania stylisty ,projektanta itd).Na razie pomine reszte szczegolow niech to bedzie niespodzianka.A takich firm (tych od indeksow) jest naprawde niewiele w Europie.Na poczatku proponowal mi ze zrobi tarcze jakie tylko chce ,teraz juz nawet nie wspomina.Pawel ma jasno okreslony wyglad swoich indeksow.Uparcie dazy do celu zeby zrobic Polski Zegarek.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - Dornbluth nie był nigdy w niezależnych i nie jest kandydatem na członka AHCI.

 

Dzięki Pawle za zdjęcia - serial coraz bardziej wciągający.

 

Gwoli ścisłości to Dirk jest niezależny i nigdy nie był kandydatem do AHCI ( bycie niezależnym nie jest równoznaczne z AHCI - Paweł też jest niezależny :blink: )

 

Pawle - wspaniale się zapowiada :blink: . Łódź i Twój warsztat staje się punktem koniecznym do odwiedzenia. Bo naprawdę chciałbym zobaczyć na własne oczy Twój warsztat i rozpoczęte projekty.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam "grube" zegarki Naprawdę dobra droga:-)!!

Podoba mi się:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łódź i Twój warsztat staje się punktem koniecznym do odwiedzenia. Bo naprawdę chciałbym zobaczyć na własne oczy Twój warsztat i rozpoczęte projekty.

 

 

pck me, pick me, pick me :-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ciąg dalszy tematu tarcze przed rodowaniem

post-177-0-82409700-1331833003.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-177-0-44555700-1331833005.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-177-0-11877500-1331833007.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-177-0-47595200-1331833008.jpg

 

Uploaded with ImageShack.uspost-177-0-86158000-1331833009.jpg

 

Uploaded with ImageShack.uspost-177-0-15840000-1331833011.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-177-0-59371900-1331833012.jpg

 

Uploaded with ImageShack.uspost-177-0-14248000-1331833014.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-177-0-55060600-1331833015.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-177-0-86102100-1331833016.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

C.D.N.Pozdrawiam Proszę o opinie uwagi i sugestie będę bardzo wdzięczny :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jakies male spotkanie i zwiedzanie warsztatu z prezentacja postepu prac na przyklad 22 Kwietnia?Akurat bede przejezdzal niedaleko postaram sie wpasc i zobaczyc na wlasne oczy .Wrzoc jakies fotki jeszcze.

Ad Karoljozef - robota swietna tak naprawde i jestem pelen podziwu ale wiem z doswiadczenia ze nawet jak jest dobrze nie trzeba za mocno chwalic to motywuje do doskonalosci.

No i wykrakalem - wkleiles fotki.Tak jak mowilismy dzisiaj moze zaakcentujesz punkty nad 12 ,9,3 i 6?

 

Jezeli doszedles juz do tego to podejrzewam ze calosc niedlugo.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszam !!!!!!! :blink: Co do koperty Michał wykonał wspaniałą prace i powiedział ze to nie wszystko na co go stać jeszcze raz serdeczne Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to Dirk jest niezależny i nigdy nie był kandydatem do AHCI ( bycie niezależnym nie jest równoznaczne z AHCI - Paweł też jest niezależny :blink: )

 

Klaudiusz, dobrze wiesz co miałem na myśli - niezależnymi określa się najczęściej członków ahci, które to ahci ma w nazwie "niezależnych twórców". Paweł czy Dirk są oczywiście niezależni, ale w podstawowym sensie tego słowa, bez konotacji z firmami czy koncernami.

 

Paweł, ostatnia tarcza którą pokazałeś, logo, wykonanie - REWELACJA!!!

 

Koperta też piękna, każde odwiedziny tego tematu to coraz większy szok.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ostatnia tarcza znakomita, świetnie prezentuje się w kopercie. Ciekaw jestem, jak wkomponują się w całość wskazówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fantastyczna jest tarcza po lewej stronie

post-21604-0-97877700-1331833019.jpg

Przypomina mi promienie słońca i najważniejszego z bogów, Ra.

Pawle, fantazja :blink:

Prosiłeś o krytykę ale mimo szczerych chęci nie bardzo mam się do czego przyczepić :blink:


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę pieczone w buraczkach - świetne :blink: Projekt nabiera naprawdę realnych kształtów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że na spotkanie kmziz prototyp będzie gotowy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i koperta rewelacja !

Nie ma się do czego przyczepić !


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mogę doczekać faz księzyca, mojej ulubionej funkcji zegarkowej :blink:

 

Gratuluję kunsztu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne ale zmieniłbym jednak czcionkę w nazwie na bardziej stylową.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.