Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Majowy Diabeł

chwalimy się swoimi eco-drive'am?

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna Hawana. Aż ciekaw jestem jak prezentuje się ma żywo.

Tarcza jest matowa czy ma jakiś szlif jak w czarnej wersji?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie radiocontrole z szafirami mają AR. Z tym, że wewnętrzny.

A jak się robi foty zegarkom, to bez filtra polaryzacyjnego, nie ma co podchodzić.

 

Nie tyle chodzi mi o fotki (swgo czasu sporo pstrykałem w akwarium, wiec wiem o co biega)

tylko o fizyczne oględziny modeli w sklepie.

W porównaniu do np. Seiko z AR czy nawet mojego starego Tissota ... brak porównania.

Sprzedawca usiłował sprawdzić w katalogu, ale powiedział że nie ma danych odnośnie AR.

Na moje oko tylko 2 egz. nie świeciły szkłami jak psi pysk po zjedzeniu miski smalcu - jeden z jasną tarczą

i jeszcze 1 egz. w gablocie o tarczy ciemnej.

 

Żeby się upewnić że to nie sprawa oświetlenia w sklepie, poprosiłem gościa czy moge wyjść z zegarkiem na korytarz galerii

i niestety było dokładnie tak samo.

Jeśli te "szafiry" maja AR wewnętrzny,  to jest on bardzo marnej jakości - o ile w ogóle jest ;)

 

W Seikaczu z szafirem z dwustronnym AR w tych samych warunkach oświetleniowych, szkło było praktycznie niewidoczne,

Tissot odbijał światło ale tylko ustawiony pod pewnym kątem - na Citku był refleks na refleksie i bardzo kiepska czytelność tarczy

Może to też kwestia samej tarczy która odbija zamiast pochłaniać światlo ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obustronnego AR nie ma co porównywać. Mam AT9030-55L, AT8011-04E, AS4025-08E oraz BN0151-09L. O ile do ostatniego nie mam pewności, o tyle do pozostałych już tak. Mają wewnętrzny AR i to widać. Choćby pod kątem, jak pada światło robią się niebieskie/fioletowe, niwelują znacznie odblaski. Pewnie, że AR w Seiko lepszy, tylko co z tego, jak można go porysować. Faktem również jest, że często same tarcze dają większe odblaski wpływając negatywnie na czytelność. Ale z autopsji sam wewnętrzny AR w Tissocie, czy Certinie, podobnie jak substancja świecąca na wskazówkach i indeksach nie mają startu do tych z Citizenów i Seiko. Z moich zegarków szwajcarskich dzielnie stawia czoło Citizenowi tylko Oris BC3 Advanced. Świeci równie dobrze jak Promastery. No może nie równie dobrze, ale jest czytelny do rana podobnie jak one. Oczywiście mam na myśli lumę BGW9.

Z kolei DS-1 (czarna) zachowuje się, jakby nawet nie leżała obok powłoki AR, a jednak niby ją ma. T-Touch daje sobie radę z odblaskami, ale trudno żeby nie dawał. Wszystko na tarczy i wskazówkach matowe, jest wewnętrzny AR. Za to luma... gorsza jak w Orientach, a myślałem, że gorzej być nie może. Dobrze, że ma podświetlenie.  :D


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen nie zawsze daje, ale jak już daje AR, to taki, że inne firmy mogą się od nich uczyć.

Zobacz GTS na żywo :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajna Hawana. Aż ciekaw jestem jak prezentuje się ma żywo.

Tarcza jest matowa czy ma jakiś szlif jak w czarnej wersji?

Delikatny może i jest, nie wiem jak to dokładnie opisać ale jak co to :D :

https://youtu.be/C4WD90jkkR4?t=31

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

DSC07560.jpg

 

DSC07536.jpg

 

DSC07590.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa tarcza


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa tarcza

 

Ano ciekawa - szczerze mówiąc nie bylem do końca przekonany do niej przy zakupie, bo na żywo nigdy nie widziałem a na zdjęciach najczęściej wygląda jakby ją ktoś srebrzanką o grubej fakturze na szybko pociągnął, ale na żywo jest świetna - światło na niej "robi" rewelacyjne "tęczowe" refleksy, niestety na zdjęciu nie udało mi się tego ująć. Ogólnie zegarek bardzo przyjemny i raczej zostanie by obok GWG robić za codzienny zegar roboczy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że na żywo daje czadu :)

Nietypowy kolor budzi zaciekawienie, a na co dzień eco-drive jest świetny.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daaawno się tu nie chwaliłem  :)

 

i86q9zY.jpg


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Attesa, podaj model

CITIZEN ATTESA ATD53-3051


Citizen CB0027, Citizen Stiletto AR3015-53E, Seiko SSC257P1, SEIKO 6M25 - "Dancing Hands"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jedyny.

post-59414-0-45559000-1497865129_thumb.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jedyny.

I w dodatku na sprzedaż :D

Ale fajny jest trzeba mu przyznać.

 

Note 4


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jedyny.

 

Też uważam że świetny jest - na żywo widziałem chętnie bym na łapsko swoje założył, ale wiadomo... budżet nie z gumy :angry:

Ogólnie Signature to linia bardzo udana jakościowo i koncepcyjnie, myślę że Szwajcarom jeszcze trochę czasu zejdzie zanim zaczną takie zegarki robić o ile w ogóle zaczną. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu trzeba to powiedzieć bransoleta to istne mistrzostwo. Nie widziałem jeszcze tak spasowanej bransolety z siedmiu oddzielnych ogniw. Dodatkowo chrono zeruje szybko jak w automatach.

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

nabyłem na przecenie BN0110-06E, 

 post-93213-0-05304100-1498221738.jpg

http://www.citizenwatch.com/en-uk/watches/watch-detail/?model=BN0110-06E

przeznaczenie -  zegarek sportowo-wakacyjny (plaża, basen itp.) zastąpi mi g-shocka

 jest mniejszy niż to by wynikało ze zdjęć w necie,  IMO do prezentowania go na nadgarstkach wybierają jakiś samych chuderlaków.

Teraz chcę założyć mu gumowy pasek, oryginalny kevlarowy jest zbyt sztywny i trochę przykrótki, nie lubię jak zostaje zbyt krótka końcówka.

 

Może mi ktoś coś doradzić? Byle nie everest czy rubber B, bo to będzie droższe od zegarka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny model.

Kupiłem gumę Timexa za kilkadziesiąt złotych i jak dla mnie jest super :)

 

20150908_154053_zps0m9dhhlt.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyłem na przecenie BN0110-06E, 

 attachicon.gifDSC_6096.JPG

http://www.citizenwatch.com/en-uk/watches/watch-detail/?model=BN0110-06E

przeznaczenie -  zegarek sportowo-wakacyjny (plaża, basen itp.) zastąpi mi g-shocka

 jest mniejszy niż to by wynikało ze zdjęć w necie,  IMO do prezentowania go na nadgarstkach wybierają jakiś samych chuderlaków.

Teraz chcę założyć mu gumowy pasek, oryginalny kevlarowy jest zbyt sztywny i trochę przykrótki, nie lubię jak zostaje zbyt krótka końcówka.

 

Może mi ktoś coś doradzić? Byle nie everest czy rubber B, bo to będzie droższe od zegarka.

 

Też mam.  :)  Bardzo zgrabny pilocik, faktycznie na zdjęciach wydaje się większy, a może to kwestia tego że u mnie wskoczył zamiast diverka 44mm. :rolleyes:

Ten kewlar mnie też nie spasował, na upały próbnie na mesha, a w odwodzie niezawodne nato.

 

post-94542-0-86453200-1498235423_thumb.jpg post-94542-0-11666900-1498235437_thumb.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

ooo, mesh!  :wub:

ze też o tym nie pomyślałem, pewnie dlatego, że jeszcze nigdy nie miałem zegarka na meshu.

Na co wracać uwagę przy zakupie?

możesz podać linka do swojego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.