Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ritter

Ja bym takie coś chociaż raz ubrał, bo chciałbym zobaczyć reakcje ludzi :).

Zwykłem zegarek zakładać dla siebie a nie ludzi. Staram się by był możliwie elegancki z klasą. Dlatego nie założę zegarka z sierpem i młotem, Adolfem czy wolnomularskiego. Jest mi to cywilizacyjnie obce.

Zastanów się za kogo byś był uważany przez człowieka, który spędzał noce siedząc na odwróconym taborecie z raz po raz wybijanymi zębami w kazamatach UB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast oceny zagarka mamy wywody okołohistoryczne, Panowie, prosba o w miare trzymania sie tematu, dla zainteresowanego w tym za duzo tresci nie ma;)

Ocz taki apel osoby czasem sie pytającej mundrzejszych Kolegów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zamiast oceny zagarka mamy wywody okołohistoryczne, Panowie, prosba o w miare trzymania sie tematu, dla zainteresowanego w tym za duzo tresci nie ma;)

Ocz taki apel osoby czasem sie pytającej mundrzejszych Kolegów;)

 

Na aukcji też treści nie ma. Brak szczegółowych zdjęć a ja mocno wątpię, że to jest NOS. 

Może Tobie Kolego wydaje się to historią. Dla mnie ocena noszącego taki zegarek wypadłaby natychmiast bardzo negatywnie. A to doprawdy ma bardzo realne i praktyczne znaczenie w rzeczywistości.

W przypadku gdyby w środku siedział szary mechanizm Rakiety z sygnaturą "RU" bądź "Russia" co by oznaczało, że zegarek nie jest historyczny to zgłosiłbym naruszenie zasad aukcji. Propagowanie sierpa i młota podobnie jak swastyki w polskim prawie jest zakazane. Tu i teraz a nie w historii.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji też treści nie ma. Brak szczegółowych zdjęć a ja mocno wątpię, że to jest NOS. 

Może Tobie Kolego wydaje się to historią. Dla mnie ocena noszącego taki zegarek wypadłaby natychmiast bardzo negatywnie. A to doprawdy ma bardzo realne i praktyczne znaczenie w rzeczywistości.

W przypadku gdyby w środku siedział szary mechanizm Rakiety z sygnaturą "RU" bądź "Russia" co by oznaczało, że zegarek nie jest historyczny to zgłosiłbym naruszenie zasad aukcji. Propagowanie sierpa i młota podobnie jak swastyki w polskim prawie jest zakazane. Tu i teraz a nie w historii.

Nasuwa się pytanie co zrobić z forumowiczami którzy choć by, prezentują swoje nowe nabytki, niejednokrotnie pokazując zegarki z  lat związku radzieckiego które posiadają znak sierpa i młota na tarczy . Też zgłosisz naruszenie zasad forum? Nie jestem za propagowaniem idei komunizmu  czy socjalizmu ,ale  nie przesadzajmy i nie dajmy się zwariować . Pytanie zadałem  prosto - czy jest to oryginał ?  W   porównaniu z innymi popularnymi zegarkami  ten model nie występuje dość często na aukcjach . Moim zdaniem  warto mieć tego typu zegarek w kolekcji choćby ze względu na jego formę  czy model katalogowy ,jest inny niż popularne poljoty,  które występują w milionach sztuk   . Drugą sprawą jest to ,czy jest się kolekcjonerem  który zbiera to co się podoba , czy zbiera się według jakiegoś schematu  , katalogi zbiory itp? Nie każdy musi nosić swoją kolekcję. Chyba rozpętałem małą wojnę jednym zwykłym prostym pytaniem...- Czy to oryginał ?.... 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłem zegarek zakładać dla siebie a nie ludzi. Staram się by był możliwie elegancki z klasą. Dlatego nie założę zegarka z sierpem i młotem, Adolfem czy wolnomularskiego. Jest mi to cywilizacyjnie obce.

Zastanów się za kogo byś był uważany przez człowieka, który spędzał noce siedząc na odwróconym taborecie z raz po raz wybijanymi zębami w kazamatach UB?

No cóż, nie dorabiajmy do zegarków ideologi, mimo iż te z lat 80 są nią mocno przesiąknięte :).

 

Poljot z MiG-iem, ale cena już niezła.

http://allegro.pl/rzadki-okolicznosciowy-poljot-kwarcowy-mig29-i4405962041.html

 

Czy to oryginał ?.... 

Widziałem już taki zegarek na naszym allegro, więc uważam, że jest to oryginał

 

Tutaj jeszcze inny z archiwum

http://xarchiwum.pl/rakieta-zssr-sierp-mlot-i-klos-nos-nowa-z-metka-i1438470365.html

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nasuwa się pytanie co zrobić z forumowiczami którzy choć by, prezentują swoje nowe nabytki, niejednokrotnie pokazując zegarki z  lat związku radzieckiego które posiadają znak sierpa i młota na tarczy . Też zgłosisz naruszenie zasad forum? Nie jestem za propagowaniem idei komunizmu  czy socjalizmu ,ale  nie przesadzajmy i nie dajmy się zwariować . Pytanie zadałem  prosto - czy jest to oryginał ?  W   porównaniu z innymi popularnymi zegarkami  ten model nie występuje dość często na aukcjach . Moim zdaniem  warto mieć tego typu zegarek w kolekcji choćby ze względu na jego formę  czy model katalogowy ,jest inny niż popularne poljoty,  które występują w milionach sztuk   . Drugą sprawą jest to ,czy jest się kolekcjonerem  który zbiera to co się podoba , czy zbiera się według jakiegoś schematu  , katalogi zbiory itp? Nie każdy musi nosić swoją kolekcję. Chyba rozpętałem małą wojnę jednym zwykłym prostym pytaniem...- Czy to oryginał ?.... 

 

Pozdrawiam 

Jeżeli coś jest z czasów gdy dana rzecz występowała to jest to oryginał historyczny i nie ma sensu z tym robić czegokolwiek. Jednak jeżeli widzę mechanizm, który pojawił się w danej wersji w późnych latach '50 a na jego tarczy są runy albo Adolf to sam wiesz co należy w tym przypadku zrobić. Choćby po to by ochronić nieświadomych kupujących przed naciągaczami.

 

W nauce czy technologii, a zegarek jest wytworem technologii, w cywilizowanym świecie opieramy się na dowodach. Jeżeli czegoś nie można udowodnić to znaczy, że nie spełnia wymogów prawdy a w tym przypadku oryginalnosci. 

Tutaj warunek oryginalności nie jest spełniony ponieważ nie ma dowodu na NOSowatość tego czegoś. Słowa przeciw dowodom nic nie znaczą podobnie jak wzmianka sprzedającego.

Dla choćby pobieżnej oceny autentyczności a nie "squadakowości" potrzebne są zdjęcia. Na tej aukcji ich nie ma. Wniosek jest prosty. To nie jest oryginał. Tak nakazuje logika.

 

Tutaj mamy aukcję, którą uważam za atrakcyjną. Elegancka tarcza, dobry, solidny, jeden z lepszych pod względem wersji mechanizm i bardzo przystępna cena. Nawet jeżeli wzrośnie o 100% i trzeba będzie dołożyć po pewnym czasie przegląd to i tak jest to warte choćby zastanowienia.

 

http://allegro.pl/wyjatkowy-wostok-retro-18-jewels-nietypowa-tarcza-i4403172812.html

 

Zegarek może nie jest unikatem ani nie ma znamion NOS nie mniej nadaje się do noszenia na co dzień a jak się opatrzy zawsze można zlecić wymianę tarczy bądź wskazówek na inne zegarmistrzowi. 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś jest z czasów gdy dana rzecz występowała to jest to oryginał historyczny i nie ma sensu z tym robić czegokolwiek. Jednak jeżeli widzę mechanizm, który pojawił się w danej wersji w późnych latach '50 a na jego tarczy są runy albo Adolf to sam wiesz co należy w tym przypadku zrobić. Choćby po to by ochronić nieświadomych kupujących przed naciągaczami.

 

W nauce czy technologii, a zegarek jest wytworem technologii, w cywilizowanym świecie opieramy się na dowodach. Jeżeli czegoś nie można udowodnić to znaczy, że nie spełnia wymogów prawdy a w tym przypadku oryginalnosci.

Tutaj warunek oryginalności nie jest spełniony ponieważ nie ma dowodu na NOSowatość tego czegoś. Słowa przeciw dowodom nic nie znaczą podobnie jak wzmianka sprzedającego.

Dla choćby pobieżnej oceny autentyczności a nie "squadakowości" potrzebne są zdjęcia. Na tej aukcji ich nie ma. Wniosek jest prosty. To nie jest oryginał. Tak nakazuje logika.

 

Tutaj mamy aukcję, którą uważam za atrakcyjną. Elegancka tarcza, dobry, solidny, jeden z lepszych pod względem wersji mechanizm i bardzo przystępna cena. Nawet jeżeli wzrośnie o 100% i trzeba będzie dołożyć po pewnym czasie przegląd to i tak jest to warte choćby zastanowienia.

 

http://allegro.pl/wyjatkowy-wostok-retro-18-jewels-nietypowa-tarcza-i4403172812.html

 

Zegarek może nie jest unikatem ani nie ma znamion NOS nie mniej nadaje się do noszenia na co dzień a jak się opatrzy zawsze można zlecić wymianę tarczy bądź wskazówek na inne zegarmistrzowi.

Dzięki, za link do aukcji, teraz cena podskoczy i nie kupię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Dzięki, za link do aukcji, teraz cena podskoczy i nie kupię...

Póki co cena stoi w miejscu :) . To nie jest gablotkowy NOS lecz zegrek do noszenia. Dlatego nie podejrzewam by doszło do poważnej bijatyki o ten artefakt.

Jestem ciekaw do jakiego poziomu dojdzie cena w czasie "ostatniosekundowego pojednku snajperów"?

Gdy odbiegłem nieco od tematu to kilku Kolegów wyraziło niezadowolenie. Teraz gdy przedstawiłem pierwszy z brzegu przykład in plus też jest niedobrze? Co w takim razie robić... :) ?

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dzięki, za link do aukcji, teraz cena podskoczy i nie kupię...

Chłopaki nie Wy jedni czatujecie na tego Wostoka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

http://allegro.pl/wyjatkowy-wostok-retro-18-jewels-nietypowa-tarcza-i4403172812.html

 

Zegarek może nie jest unikatem ani nie ma znamion NOS nie mniej nadaje się do noszenia na co dzień a jak się opatrzy zawsze można zlecić wymianę tarczy bądź wskazówek na inne zegarmistrzowi. 

Jakoś te złocone indeksy nie pasują do chromowanej koperty ....  Zresztą porównanie oferty  sprzedawcy z kupionymi przedmiotami... nie wypada korzystnie .....

np.... http://allegro.pl/zegarek-poljot-17-jewels-i4348368012.html i awans na NOSA....  http://allegro.pl/nowy-piekny-poljot-made-in-ussr-jak-nos-stan-fab-i4394472435.html

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te złocone indeksy nie pasują do chromowanej koperty ....

 

To nie jest jakaś zasada.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Chłopaki nie Wy jedni czatujecie na tego Wostoka ;)

 

Ja z całą pewnością licytował nie będę. Wejdę w posiadanie prostszą metodą. Złożę sobie :D . Mam jedynie dylemat odnośnie tarczy niebieska, ecru czy biała  :) ? Pewność solidności przeglądu... bezcenna  ;) .

 

Jakoś te złocone indeksy nie pasują do chromowanej koperty ....  Zresztą porównanie oferty  sprzedawcy z kupionymi przedmiotami... nie wypada korzystnie .....

np.... http://allegro.pl/zegarek-poljot-17-jewels-i4348368012.html i awans na NOSA....  http://allegro.pl/nowy-piekny-poljot-made-in-ussr-jak-nos-stan-fab-i4394472435.html

 

W tych prostokątnych Poljotach nie ma żadnego uszczelnienia w kopercie - rurki na wałek naciągu. Stan zachowania tarczy a szczególnie wskazówek świadczy o tym, że to "leżak szufladowy". Ten który już został wylicytowany, w mojej opinii, był wart wyższej ceny.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakaś zasada.

(powtarzam za Zdziśkiem)

Ten wostok występował w dwóch wersjach:

1) w złoconej kopercie - wtedy złocone indeksy i wskazówki, a tarcza beżowo-żółtawa

2) w chromowanej kopercie - wtedy srebrne indeksy i wskazówki, a tarcza biało-szarawa

 

Ten z aukcji jest składakiem (chyba, że kolory plików jpg przekłamują)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Rzeczony Wostoczek z ryflowaną tarczą poszedł za 6 dyszek czyli względnie i zgodnie z przypuszczeniami. Cóż za zażarta walka pomiędzy snajperami w rozstrzygających sekundach :) . Trzeci w kolejności zawodnik był chyba najbliższy ceny równowagi.

I cóż z tego, że to składak? Nie pokiereszowany mechanizm, przyzwoita koperta, nowe szkiełko. Jeżeli jest na dobrym chodzie to przeżyje z 5 kwarców kupionych na rogu i dwa kupione w salonie.

Wiem, że to nie jest podejście kolekcjonera. Ale u licha dlaczego mam kolekcjonować zegarki skoro wolę je nosić? Podoba się, działa, spełnia funkcję i tyle. Jak się odpodoba tarcza albo wskazówki to krótki wypad do zegarmistrza albo na aukcję i mamy coś innego. Z kwarcami małe szanse na taką modyfikację.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie na niego czailem ale teraz w snajperze musialem ustawic 220 zeta :(

ladne kwiatki panie ¡!!!!!!!!!!


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

tez sie na niego czailem ale teraz w snajperze musialem ustawic 220 zeta :(

ladne kwiatki panie ¡!!!!!!!!!!

Więc ja ustawie na 250 ;)

Żartuję oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Hmmm to jak mam dwa takie to bogaty jestem :D:D:D

Za karę musisz oddać je nam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A po co Wam takie małe i odrapane, niech leżą w wiadrze :D

Ta...w wiadrze. Akurat ;) Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.