Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Lukaspl21, nie wiem, czy to zamierzone zestawienie powyżej, ale widać, jak powstała Manta S500 (w stosunku do S1350/S1400) :P

Wyleciał czas 24h i chrono.

No nie zamierzone ale faktycznie jakoś tak wyszło , wcześniej jakoś te konkretne modele mi umknęły ;) a też są ciekawe

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech P500 za 2000 na allegro... szkoda że niema miedzi... a na citka nikt się nie skusił ^^.

 

Gratki nowej manty... piękna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akism, a mozesz powiedziec gdzie dokonales zakupu?

 

dzieki

 

Zegarek nabyłem od forumowicza,który go sprowadził,ale zegarek chyba mu się nie spodobał,nawet go nie nosił.Niestety tani nie jest ponieważ po opłatach(cło itp) koszty ogólne wyniosły 3900zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawy jestem jak długo będą produkować T1000...Znając japończyków szybko zastąpią go nowym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nabyłem od forumowicza,który go sprowadził,ale zegarek chyba mu się nie spodobał,nawet go nie nosił.Niestety tani nie jest ponieważ po opłatach(cło itp) koszty ogólne wyniosły 3900zł..

 

 

tak, faktycznie cena nie jest latwa do "przelkniecia" niestety. mimo tego, nie jest wcale latwo kupic ten zegarek (w czarnej wersji) on-line bezposrednio z Japonii. w wielu miejscach jest on po prostu wyprzedany. ale nic, trzeba probowac.;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech T1000 to jest bajka po prostu, używkę z ciemną tarczą poniżej 3k pln bym łyknął z pocałowaniem ręki... ale chyba ciężej dorwać niż nówkę ;) , zaś przy obecnym kursie $ nówka to dla mnie zbyt duża bariera finansowa ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super watek. podziekowania dla sergserg-a za jego stworzenie.

 

wlasnie rozmyslam nad zmiana zegarka na radiowego japonca, i te Oceanusy... po prostu bajka. najlepiej miec wszystkie:-)


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając fotki trafiłem na bliźniaków ...

 

paradv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

GS 1150 i T 600

 

Czy faktycznie różnią się tylko "opakowaniem" ?

 

ops. GS nie ma MVT... :)

Edytowane przez Piras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

gs-1400

 

GS-1400-1AJF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanusy, za wyjątkiem Mant, dostają mechanizmy, które są używane także w topowych modelach analogowych G.

Sam układ tarczek jeszcze o niczym nie świadczy, tak jak to porównanie GS 1150 i T 600 w poście wyżej - mechanizmy w obydwu są różne. Mechanizm nr 5040, taki jak w T600 jest w GIEZach GS-1300 i GS-1400, a także w MTG-1200.

 

Podobnie rzeczy się mają także u Seiko i Citizena - topowe mechanizmy trafiają do różnych linii stylistycznych.

 

Na rysunku powyżej MRG na górze po lewej i obydwa G na dole mają inne mechanizmy. 5040 jest tylko w Oceanusie i GIEZie po prawej.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanizm z T1000 jest aplikowany do jakiegoś Gieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sam układ tarczek jeszcze o niczym nie świadczy,

 

 

Najzupełniej się zgadzam, aczkolwiek inność mechanizmów może być znikoma :)

 

Przeoczyłem MTG 1200, pasował by do rodzinki...

 

Zastanawiam się czy do 5060 dodano MVT tworząc 5040...

- czy też w 5040 wyłączono LEDa i powstał "tańszy" 5060...

To takie gdybanie, lecz wydaje się ekonomicznie uzasadnione zbudowanie modułu

z którego można "odcinać" funkcje w zależności od półki na którą ma trafić.

A produkcja na tej samej taśmie :)

 

 

GW-2000 i GS-1150 /te na dole/ mają mech 5060,

T-600 i GS-1400 /na górze/ mech 5040

MRG-8100... nie znalazłem... już mam - 5068.

 

Poprawiona fotka o podobieństwach trafiła do wątku o różnicach w rodzince "G"

 

http://imageshack.us/photo/my-images/717/braciapop.jpg/

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/66302-roznice-giez-mt-g-mr-g/page__st__40__gopid__726479#entry726479

Edytowane przez Piras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piras, numeracja modułów jest chronologiczna, te z większymi numerkami są po prostu późniejsze.

I nie jest to produkcja taśmowa wszystkich modułów, nie starczyłoby linii produkcyjnych. Podejrzewam, że jest tak, że dany model zegarka wchodzi do produkcji, jest przez jakiś czas produkowany trafiając do magazynów, po czym linia produkcyjna jest ustawiana na nowy model. Masowa, stała produkcja dotyczy tanich zegarków (poza Japonią), a tutaj poruszmy się w zakresie analogowych G (z ToughMvt) i Oceanusów - zegarków "made in Japan", to nie jest produkowane na okrągło, nowe modele zastępują poprzednie.

 

Czy mechanizm z T1000 jest aplikowany do jakiegoś Gieka?

 

Póki co nie, ale jest Edifice EQW-A1000 ze Smart Access. Nie wiem czy Smart Access nadaje się do G-Shocka, ta koronka jest dużo bardziej wrażliwa niż klasyczne dla Casio przyciski.

Z tym, że w Oceanusie jest mechanizm nr 5141, a w Edifice 5142, pozbawiony ToughMvt (zgodnie z przyjętą przez Casio polityką, że Edifice jest bez tej technologii).

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piras, numeracja modułów jest chronologiczna,

Podejrzewam, że jest tak, że dany model zegarka wchodzi do produkcji, jest przez jakiś czas produkowany trafiając do magazynów, po czym linia produkcyjna jest ustawiana na nowy model.

 

 

Dokładnie się z tym zgadzam :) dany model modułu jest produkowany, trafia do magazynu,

a potem np. w Japonii jest z MVT, a do np. Tajlandii jedzie jako nowszy moduł bez MVT ...

w końcu to oprogramowanie decyduje co zobaczymy po naciśnięciu "guziczka" ;)

A fakt, że przynajmniej z wyglądu, mechanizmy są identyczne. /sorry- widoczne na tarczy elementy/

bardziej popiera teorię o wspólnej linii produkcyjnej... bo tak taniej...

 

No i zostanę "zwolennikiem teorii spiskowych" ;)

 

Podobny "sposób" był z m.in. aparatami foto, gdzie po wgraniu "nieoficjalnego" oprogramowania,

pojawiały się funkcje z wyższych modeli...

 

A Oceanus i tak nie ma sobie równych B)

Edytowane przez Piras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz nabyć 5060 i go rozebrać. Jeśli w środku będzie LED, to jako pierwsi puścimy w świat informację o zdemaskowaniu Casio ;)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozbieraniem nie jest tak prosto,

trzeba mieć umiejętności i odpowiednie narzędzie by kontynuować.

Rozbieranie tylko aby popatrzeć, zwykle nie kończy się dobrze... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post. Witam więc miłośników i sympatyków Oceanusa.

Od wczoraj jestem posiadaczem T1000 zakupionego na e-bay'u. W tym miejscu powinienem pochwalić się fotkami pięknego sprzętu ale zrobię to, kiedy uda mi się rozwiązać pewien problem. Może ktoś z was spotkał się z czymś takim, ale przeglądając cały wątek nie znalazłem żadnych problemów z ockami.

Wszystko gra oprócz stojącej w jednym miejscu wskazówką dolnej tarczy. Po przyciśnięciu i przytrzymaniu koronki wchodzę w tryb stopera, timera i alarmu, mogę je ustawiać ale wskazówka stoi jak ten mikroskopijny ON. Od poniedziałku dłuższy koniec jest na granicy środy i czwartku a dolny na AUTO bliżej STD. Niestety nie radzę sobie zbyt dobrze z "anglijską" instrukcją. Dodam jeszcze, że zmieniłem celowo dzień, godzinę, miesiąc i po synchronizacji (na Paryż) wszystko ustawiło się oprócz dnia tygodnia. W jednym z postów napisanych przez sergserg, za tę czy też tą wskazówkę odpowiada silnik nr 3. Czyżby to był feler czy to ja jestem nietomny?

Co o tym myślicie? Mam podobno 7 dni na zwrot.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połóż zegar na noc na parapecie przy oknie-powinien się zsynchronizować.Też mam T1000 i dolna tarczka służydo przełączania funkcji,naciskasz koronkę i wskazówka wskakuje w pożądanie przez Ciebie pole .Kręcąc nią ustawiasz czas timera alarmu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 19:57

 

Połóż zegar na noc na parapecie

 

Problem w tym, że naciskając koronkę wskazówka przełączania funkcji ani drgnie a funkcja stopera, timera i alarmu działają. Po synchronizacji wszystko się dostroiło a dzień tygodnia nie. Krócej mówiąc, po wyjęciu z pudełka nie zauważyłem aby się ruszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś nie tak(tak myślę),po nacisnięciu koronki dolna wskazówka powinna wskoczyć np na alarm lub inne funkcje.Jak naciskasz koronkę nie widzisz żadnej reakcji na tarczy zegarka?Aktualnie w jakiej pozycji jest ustawiona?Przed chwilą przetestowałem swój egzemplarz i po naciśnięciu koronki wskakuje stoper i wszystkie duże wskazówki na tarczy lądują na godz 12,potem po naciśnięciu koronki wskazówka przeskakuje na alarm i timer a następnie wracxa do punktu wyjścia czyli wskazówki pokazują godz a mała dolna ustawia się na dniu tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.