Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

Alpina ktoś jest specjalistą w tej dziedzinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych!!!

Szukam jakichś wiadomości na temat zegarków marki Alpina, zaufany zegarmistrz posiada Alpine do sprzedania, srebrna koperta,srebrna tarcza, czarne wskazówki niestety nie posiadam zdjęć tego modelu, ale może ktoś coś wie o zegarkach tej marki,spotkałem się z kilkoma na portalach aukcyjnych, ale wydaje mi się ,że te zegarki to jakaś rzadkość. Za wszelkie informacje będę wdzięczny.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacna firma. Przede wszystkim własne werki. Zegarki bardzo porzadnie wykonane. Od dwóch dni cieszę sie taka naręczną w stalowej kopercie z ok 1940r. Werk 586, o taki

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&3&2uswk&Alpina_586

Mimo, ze jeszcze przed czyszczeniem, to cyka, aż miło.

Koperta stalowa, bardzo ładnie zachowana, tarcza pieknie się trzyma (oryginał).

Widac, ze zegarek był używany, ale jednak jest w znakomitej kondycji.

Może spróbuj podać trochę wiecej danych o tym Twoim modelu, to coś bysmy pogrzebali.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie az taka rzadkosc, troche ich jest. A firma calkiem w porzadku.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam jedna Alpinke i jestem bardzo z niej zadowolny.Od czasu jej kupienia dziala bez problemow a napewno nie byla na czyszczeniu berdzooo dlugo.Jest wykonana ze zlota do srodka nie jestem w stanie zajrzec gdyz nie mam odpowiedniego klucza tym co mam nie moge tego zrobic bo jest za mocno zakrecone i zloto jest zbyt miekkie.

Tyle co moge powiedziec to to ze firma robila naprawde dobra robote.

a0edf752dbcdb7a1m.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Witajcie.

Chronofil czy to nie jest czasem tresor alpina(stal koperta ,werk 586)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Fajne,milusie malenstwo 26-28mm bez uszu. Jest to wersja cywilna produkowana w latach 40-tych.Naprawde dobry zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne,milusie malenstwo 26-28mm bez uszu. Jest to wersja cywilna produkowana w latach 40-tych.Naprawde dobry zegarek.

 

Malutki, ale nie aż tak. Ma całe 31,5mm bez koronki, wysoki 39mm, pasek 18. Wcale niegłupio wygląda na ręce. Może na przegubie Pudziana by zginął, ale na moim (ok 18cm)zupełnie dobrze leży


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina,o której pisałem wyglądem bardziej przypomina tą :

http://www.chrono24.com/pl/alpina/1090745.htm?showpage=2

koperta srebrna identyczna jak ta z linku podobnie jak tarcza,tylko że na tarczy jest czarny napis ALPINA bez żadnego wypukłego monogramu,natomiast wskazówki wydaje mi się że są w prostokącie podobnie jak altlantic z lat 80-tych, tylko krótsze, fakt mechanizm piękny widziałem na własne oczy rewelacyjna robota przykuwa uwagę. I zapomniałem że jest manualna, nie pytałem z jakiego okresu może pochodzić ale wydaje mi się że lata 80-te.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam jedna Alpinke i jestem bardzo z niej zadowolny.Od czasu jej kupienia dziala bez problemow a napewno nie byla na czyszczeniu berdzooo dlugo.Jest wykonana ze zlota do srodka nie jestem w stanie zajrzec gdyz nie mam odpowiedniego klucza tym co mam nie moge tego zrobic bo jest za mocno zakrecone i zloto jest zbyt miekkie.

Tyle co moge powiedziec to to ze firma robila naprawde dobra robote.

a0edf752dbcdb7a1m.jpg

Szwed Twoja jest na prawdę cudowna, uwielbiam zegarki + sub second, sam mam tylko jednego jak na razie ;) zajrzyj do mojej galerii tam mam tissota w tym stylu nabyty w zeszłym miesiącu,jak na tą chwile przeważają u mnie atlantiki ale to się zmieni :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Malutki, ale nie aż tak. Ma całe 31,5mm bez koronki, wysoki 39mm, pasek 18. Wcale niegłupio wygląda na ręce. Może na przegubie Pudziana by zginął, ale na moim (ok 18cm)zupełnie dobrze leży

 

To w takim razie musi w srodku siedziec alpina 592.Kaliber identyczny tylko ze wiekszy od 586 i wkladany w koperty 31,5mmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie musi w srodku siedziec alpina 592.Kaliber identyczny tylko ze wiekszy od 586 i wkladany w koperty 31,5mmm.

 

Nie, ma bank 586 - sprawdzałem oznaczenia i porównywałem z katalogiem. Werk przykryty jeszcze dekielkiem przeciwkurzowym, chociaż rzeczywiście jest mały. Koperta też w pełni sygnowana.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Normalnie az zmierzylem swojego tresora:).Patrzac na tarcze Twojego i mojego tresora to rzeczywiscie widac po umieszczeniu subsekundy, ze u Ciebie tarcza jest wieksza wiec i rozmiar 31,5 jest ok.Ja zazwyczaj widzialem alpiny w tych kopertach z werkiem 592 robione dla KM, ale ze 592 jest z incablocem a 586 jest z i w wersji bez (dla cywili),wiec do wersji cywilnych mogli wkladac 586 bez incabloca.Dekielek przykrywajacy jak stalowy to pelni role puchy antymagnetycznej,Patent stosowany w zegarkach gdzie glowny dekiel nie byl stalowy.Chociaz jezeli jest ona w stalowej kopercie to moze to byc dodatkowy dekielek pelniacy jaka druga funkcje jaka jest podtrzymanie werku.Coprawda stosowano sprezyste pierscienie jezeli dekiel byl stalowy,ale takie rozwiazania tez widzialem np w zegarkach laco-sport z tamtego okresu.

 

Odnosnie info zabytkowych kieszonek ze znaczkiem alpina na tarczy to za malo,sam znaczek nie wystarczy .Potrzebne sa sygnatury badz foto werku,dlatego ze na znak alpina skladalo sie wiele firm szwajcarskih (UH....)jak i niemieckich(tresor,siegerin,alpina) i zeby cos wiecej powiedziec o danym egzemplarzu potrzebne jest wlasnie foto badz sygnatury.Te zegarki to zadna rzadkosc wiele firm jak pisalem wyzej produkowalo pod znakiem alpina,od zegarkow z wychytem cylidrowym po calkiem dobre wytrzymale konstrukcje na wychwycie szwajcarskim.Firma zapewne dzis byla by zacna gdyby nie koniec wojny, gdyz w latach 40-tych niemieckie siegerin,tresor,alpina produkowaly wysokiej jakosci produkty szczegolnie tresor(alpina) na calkiem dobrych werkach(586,592,siegerin595) z czego kaliber 586 dlugo obowiazywal w dugenie do lat 60-tych.Mimo iz dugena jeszcze dlugi okres bazowala na dobrych konstrukcjach alpiny z poczatku lat 40-tych to jakosc chociazby kopert,tarcz i ogolnego wykonania zewnetrznego znacznie spadla.szwajcarska czesc alpiny po wojnie sie rozpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz jezeli jest ona w stalowej kopercie to moze to byc dodatkowy dekielek pelniacy jaka druga funkcje jaka jest podtrzymanie werku.Coprawda stosowano sprezyste pierscienie jezeli dekiel byl stalowy,ale takie rozwiazania tez widzialem np w zegarkach laco-sport z tamtego okresu.

 

 

Też mnie w pierwszej chwili zdziwiło, że nia ma zadnego pierscienia. Ale własnie ten wewnetrzny dekielek jest tak skonstruowany, ze słuzy do mocowania werku po dokręceniu stalowego zewnetrznego


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed Twoja jest na prawdę cudowna, uwielbiam zegarki + sub second, sam mam tylko jednego jak na razie ;) zajrzyj do mojej galerii tam mam tissota w tym stylu nabyty w zeszłym miesiącu,jak na tą chwile przeważają u mnie atlantiki ale to się zmieni :)

Bylem widzialem.Gratuluje kolekcji.Fajny ten tissot.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie az taka rzadkosc, troche ich jest. A firma calkiem w porzadku.

 

Jako ciekawostkę dodam, że przed laty Alpina, Gruen i...Rolex były powiązane kapitałowo i używały częściowo tych samych mechanizmów wykonywanych we wspólnej fabryce.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zgadza sie.Widzialem kiedys rolka gdzie werk byl do zludzenia taki jak w alpinie z ta roznica ze inne wykonczenie werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy alpina w wersji wojskowej o której pisaliście powyżej, to może być ten okaz ze zdjęcia? Mam okazje go nabycia i zastanawiam się czy warto...

post-28745-0-35592100-1357129895.jpg

post-28745-0-82564400-1357129896.jpg

post-28745-0-50897400-1357129897.jpg

post-28745-0-48722700-1357129898.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze ten zegarek nie ma nic wspolnego z Alpina,na nieoryginalnym cyferblacie jest tylko napis Alpina i nic poza tym.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę , słaba pasówka z napisem alpina i do tego w lichym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy alpina w wersji wojskowej o której pisaliście powyżej, to może być ten okaz ze zdjęcia? Mam okazje go nabycia i zastanawiam się czy warto...

Po czym wnosisz, że ta Alpina to wersja wojskowa?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz, że ta Alpina to wersja wojskowa?

 

Po czarnym, po czarnym :D :D

No właśnie - a dlaczego nie po zielonym ? Zacznijmy pisać, że wojskowe zegarki miały wyłącznie zielone tarcze. Po jakimś czasie się to przyjmie i liczba pytań o takie zegarki dramatycznie spadnie ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo feldgrau odłazi i nie może być wojskowy!!! A jak wykopek to brudny, a jak brudny to czarny , a wiec to wykopek, a jak wykopek to wojskowy, a wojskowy bo niedaleko leży żołnierz, a zwierzęcy żołnierz to też żołnierz i też czarny, a więc wojskowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wojaki miały zielone tarcze i basta" - oficjalne stanowisko na wniosek Taranta.

Marcin dobrze przeprowadzony wywód - wszystko co czarne i koło żołnieża jest wojskowe, nawet kiepska pasówka z czarną tarczą chce być dienstuhrem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.