Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 110010000010011001

Nowosci Casio

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, zorro napisał(-a):

Masakra designu

Widocznie teraz takie modne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, unadarek napisał(-a):

Widocznie teraz takie modne :)

Przez takie wynalazki Casio zawsze będzie się kojarzyć z tanią tandetą. 
I nawet linia Oceanus im nie pomoże. 
Taka ciekawostka: kiedyś Oceanusy były bez problemu dostępne na całym świecie. W USA był tylko napis Oceanus na tarczy a Casio drobną czcionką na deklu. Ale nikt nie chciał płacić za Oceanus/Casio 1k$ i więcej i dlatego jest teraz tylko dostępny w Japonii.  A co jest trudno dostępne to jest pożądane i stąd między innymi wynika obecna popularność Oceanusów. 

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zorro napisał(-a):

Przez takie wynalazki Casio zawsze będzie się kojarzyć z tanią tandetą. 
I nawet linia Oceanus im nie pomoże. 
Taka ciekawostka: kiedyś Oceanusy były bez problemu dostępne na całym świecie. W USA był tylko napis Oceanus na tarczy a Casio drobną czcionką na deklu. Ale nikt nie chciał płacić za Oceanus/Casio 1k$ i więcej i dlatego jest teraz tylko dostępny w Japonii.  A co jest trudno dostępne to jest pożądane i stąd między innymi wynika obecna popularność Oceanusów. 

Casio pewnie bada rynek wiec pewnie dużo ludzi lubi taki design i co na to poradzisz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, unadarek napisał(-a):

Casio pewnie bada rynek wiec pewnie dużo ludzi lubi taki design i co na to poradzisz :)

 

Casio nic nie bada. Tłucze w kółko to samo po taniości i leci na sentymencie do pierwszych

G-shocków. 

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zorro napisał(-a):

Casio nic nie bada. Tłucze w kółko to samo po taniości i leci na sentymencie do pierwszych

G-shocków. 

bada bada :) a ze jest sentyment to też to wykorzystuje :) jak się da zarobić to czemu nie :)  to i tak w końcu chodzi  na końcu o pieniążki :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Casio nic nie bada. Tłucze w kółko to samo po taniości i leci na sentymencie do pierwszych
G-shocków. 
Zgadzam sie - w kolko to samo. A samego gshocka mozna by zrobic duzo lepiej bo poza godzina to one nic pożytecznego nie pokazuja.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie - w kolko to samo. A samego gshocka mozna by zrobic duzo lepiej bo poza godzina to one nic pożytecznego nie pokazuja.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka


I o to chodzi! W prostocie siła! 🤣 Taki ma być G-shock. Mi poza godziną nic więcej nie trzeba. Rzadko kiedy innych funkcji używam. Żadne fit opaski, smarłocze mnie nie jarają. Wszystkie smartfonowe pierdoły masz też już w serii gbx, gbdh, gbrp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, p.r.p. napisał(-a):


I o to chodzi! W prostocie siła! 🤣 Taki ma być G-shock. Mi poza godziną nic więcej nie trzeba. Rzadko kiedy innych funkcji używam. Żadne for opaski, smarłocxe mnie nie jarają. Wszystkie smartfonowe pierdoły masz też już w serii gbx, gbdh, gbrp.

100% sie zgadzam -też jestem za prostotą - kompas i zegarek wystarcza w zupełności !!! o takie EDC

 

2081939144_Zrzutekranu2021-12-07153154.jpg.5f45a5efa6631678268aee817e3248c3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andrzejp1242 napisał(-a):

Spójrz na ranking ulubionych firm za zeszły rok , użytkowników naszego forum.

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/193195-ranking-ulubionych-firm-ad-2020-wyniki/

Spojrzałem. To że Casio zajęło 10 miejsce nie oznacza ze nie robi coraz większej powtarzalnej tandety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spojrzałem. To że Casio zajęło 10 miejsce nie oznacza ze nie robi coraz większej powtarzalnej tandety. 

Rozumiem, że dotyczy to wszystkich modeli od najprostszego dw-5600 na MRG za 40 tys kończąc, czy tak sobie tylko hejtplujesz? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, p.r.p. napisał(-a):


Rozumiem, że dotyczy to wszystkich modeli od najprostszego dw-5600 na MRG za 40 tys kończąc, czy tak sobie tylko hejtplujesz? 🤔
 

Poniżej masz przykład tandety do kupienia na chrono24 za 101 tys. zł

Casio G SHOCK Frogman x "TAKASHI MURAKAMI" GWF-1000TM

73CECE11-D372-4E3E-878D-3C0C0FEC4612.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniżej masz przykład tandety do kupienia na chrono24 za 101 tys. zł
Casio G SHOCK Frogman x "TAKASHI MURAKAMI" GWF-1000TM
73CECE11-D372-4E3E-878D-3C0C0FEC4612.jpeg.4e9e04bb1b55cd87887d944ef307a256.jpeg

Przecież ten sprzedawca to "łowca jeleni".. Wystarczy spojrzeć na inne ogłoszenia. 🤣 Nikt normalny, kto choć trochę liznął temat tej firmy i jej modeli, nie kupi tego za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność nie mam żadnego urazu osobistego do firmy Casio. 
Po prostu stwierdzam fakt że wciąż odcinają kupony od pierwszych modeli G-Shock tłukąc te same odgrzewane kotlety w różnych kolorach obudowy z tym samym prehistorycznym wyświetlaczem. 
Może najwyższy czas zaprezentować  coś oryginalnego z opracowanym na nowo współczesnym wyświetlaczem. 

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby była jasność nie mam żadnego urazu osobistego do firmy Casio. 
Po prostu stwierdzam fakt że wciąż odcinają kupony od pierwszych modeli G-Shock tłukąc te same odgrzewane kotlety w różnych kolorach obudowy z tym samym prehistorycznym wyświetlaczem. 
Może najwyższy czas zaprezentować  coś oryginalnego z opracowanym na nowo współczesnym wyświetlaczem. 

Nie no rozumiem. Trochę to jednak poszło do przodu.. Pierwsze G miały proste moduły, i ta prostota została zachowana w serii dw-5600 itp. Później pojawiły się modele z Tough Solar, Multiband 5, czyli gw-m5600 (obecnie z MB 6 seria z gw-m5610 czy najnowsze gw-m5610U) i również lcd zmieniły się (czy na lepsze to już różne są głosy). Teraz oprócz ww serii mamy też doskonale czytelne STNy (seria modeli gmw-b5000) jak i najnowsze super czytelne wyświetlacze MIP (gbx-100, gbd-200, gbdh, etc.). Oprócz tego moduły też poszły do przodu pod kątem funkcjonalności. Masz funkcje BT, krokomierze, barometry, termometry, wysokościomierze, kompasy, powiadomienia z telefonu, pulsometry, tryby treningowe etc etc etc.
Czy to źle, że jest cała masa modeli, zarówno pod kątem prostoty modelu, jego modułu, jak również możliwości dopasowania do siebie wersji kolorystycznych, camo, moro sroro itp.? Pomijam możliwość miksowania bezeli, pasków, modułów, między różnymi modelami tzw kostek, dzięki czemu można stworzyć sobie praktycznie własnego G, który np. zwyczajnie w ofercie producenta nie istnieje. Wracając do "coś nowego", myślę, że oprócz mnie, znajdzie się tu naprawdę cała masa osób, które zdecydowanie wolą tradycyjne G, proste moduły, a możliwość miskowania części pod siebie i tworzenie zegara wg własnych upodobań jest tu dużo bardziej satysfakcjonująca niż milion kolejnych zbędnych funkcji.
Moje 3 proste mody - nie ma takich u producenta.
febc1a6eb39d3aec148499785747a8f3.jpg&key=8c84f18617d20911fc71c99c9d440661d0ead9d2e3230264281e05a8c0edb0db001b24579c0791efe65ecb74c3ae54dc.jpg&key=3eba493dd538f63fe2ff9f4e7a6193667e71b2eab87e4ed206490727ea61091941241de58f5d7a759b2169ed643aea40.jpg&key=713c72cdef2c583e101c614a19b61926fef01bb39bd3e01679adf3433f97a608

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. Wszystko rozumiem. Tylko może w firmie Casio powinni popracować nad takim wyświetlaczem jak w Seiko na załączonym zdjęciu. 

3A091055-E73D-4AE9-98CC-C67E49190E2B.jpeg

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ok. Wszystko rozumiem. Tylko może w firmie Casio powinni popracować nad takim wyświetlaczem jak w Seiko na załączonym zdjęciu. 
3A091055-E73D-4AE9-98CC-C67E49190E2B.jpeg.07b2772845c16f2c6f3b08d3900d27ad.jpeg

To ci wystarczy? No chyba, że chodzi o ilość rzeczy, które seiko wyświetla, to faktycznie tu jest lepszy.
f87b399c6c393d366db3e452794d54b1.jpg&key=e30a991eaf778662928c81d2cc347eeb4dac883efb371ef910ed11025c16a2db5f32a8cc541e56e1187cad82002610b2.jpg&key=dc9dc5afcd548d8f074db321399be52c871e5ba9c95c95ec424d886d6ae820481145a294bc406af0c4900ef631ad91f0.jpg&key=3f4af90cda8983c218f7ecd31c9a2446e64426445ce7a3fc7bf0b141ff240714d898c67629f81bdc51ad8964e40898fb.jpg&key=1a7f927a1a26cbf53c2d9289014df40cc8494f9b8d2147ba8bc1af3e0cf721ea
239711ab29f00dbf65b2a344597ca191.jpg&key=7e187ef0c3d73372ecbb7ba6d2910c7bc5745f510e4b7cc286d61e413a287e68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to co jest w Seiko to wyświetlacz EPD. Na czym polega ta technologia trzeba sobie wygooglać. 

A to co pokazujesz w Casio to jakaś popierdółka dla fanbojów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego to co jest w Seiko to wyświetlacz EPD. Na czym polega ta technologia trzeba sobie wygooglać. 
A to co pokazujesz w Casio to jakaś popierdółka dla fanbojów. 

Ja wiem o czym piszesz kolego. Pokazuję tylko, że mimo twojego stwierdzenia, że Casio ciągle odgrzewa te same kotlety i nie idzie do przodu, tak nie jest, co pokazałem na wcześniejszych zdjęciach różnych zegarków jako ogólne porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, p.r.p. napisał(-a):


Ja wiem o czym piszesz kolego. Pokazuję tylko, że mimo twojego stwierdzenia, że Casio ciągle odgrzewa te same kotlety i nie idzie do przodu, tak nie jest, co pokazałem na wcześniejszych zdjęciach różnych zegarków jako ogólne porównanie.

W takim tempie to za 40 lat Casio wciąż będzie stosować te same wyświetlacze co w latach 80-tych XX wieku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim tempie to za 40 lat Casio wciąż będzie stosować te same wyświetlacze co w latach 80-tych XX wieku. 

I po co głupio piszesz w ten sposób? Jakąś dziką satysfakcję ci to daje? Czy Casio dalej stosuje we wszystkich modelach te same wyświetlacze z lat 80? Pokazałem, że nie. Zresztą, oby nigdy nie przestali produkować tych prostych modeli. G-shocka kupuje się z innych względów niż ww seiko SDGA001, które zresztą zawsze gdzieś tam mi się bardzo podobało. Ale.. Jakoś zawsze przegrywało z G-shockami.
Poza tym patrząc na specyfikację i funkcje to przegrywa nawet z prostym gw-m5610.
Caliber S770 movement
– Hours, minutes and seconds, plus calendar for year, month, date and day
– Perpetual calendar up to December 31, 2060
– World time function for 32 cities with daylight saving time capability
– Dual time function
– 3-channel daily / single-time alarm function
– Sound demonstration function
– Automatic radio wave reception function with manual reception capability
– Automatic time correction function
– Battery level indicator
– Power reserve: 9 months (41 months in ‘sleep’ mode)
– Overcharge prevention function
– Power save function
– 2 LED bulbs
– Clasp type: Three-fold with push button release
– Glass: Sapphire crystal with anti-reflective coating
– Water resistance: 10bar
– Dimensions: 45.5 x 46.0 mm, thickness: 9.5 mm

IMA


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, p.r.p. napisał(-a):


I po co głupio piszesz w ten sposób? Jakąś dziką satysfakcję ci to daje? Czy Casio dalej stosuje we wszystkich modelach te same wyświetlacze z lat 80? Pokazałem, że nie. Zresztą, oby nigdy nie przestali produkować tych prostych modeli. emoji16.png G-shocka kupuje się z innych względów niż ww seiko SDGA001, które zresztą zawsze gdzieś tam mi się bardzo podobało. Ale.. Jakoś zawsze przegrywało z G-shockami. emoji6.png

Dla fanboyów g-shocków co bym nie napisał zawsze będzie głupio.  
Inni mam nadzieje spojrzą na problem z zastojem twórczym w firmie Casio bardziej obiektywnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla fanboyów g-shocków co bym nie napisał zawsze będzie głupio.  
Inni mam nadzieje spojrzą na problem z zastojem twórczym w firmie Casio bardziej obiektywnie. 

Nie popisuj się.. 🤣 Bo głupio to brzmiał właśnie najbardziej twój ton. Ale widzę że dalej brniesz. Fanboyem nie jestem, wiem jakie ma wady Casio i z chęcią zobaczył bym ww ''papierowy wyświetlacz" w g-shocku. Tylko z tego co mi wiadomo, to na razie ww seiko działa z nim trochę powolnie, a i ilość funkcji (co akurat mi wisi) ma ograniczoną. Pokazałem ci, że Casio stosuje już różne wyświetlacze, od prostego po STN i MIP a ty dalej jedynie potrafisz strzelić focha i obrazić wyzywając innych od Fanboy jak również twardo stać przy stwierdzeniu, że "Casio dalej za 40 lat będzie stosować wyświetlacze z lat 80".



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, p.r.p. napisał(-a):

To ci wystarczy? No chyba, że chodzi o ilość rzeczy, które seiko wyświetla, to faktycznie tu jest lepszy.

Niema ładowania solarnego i radia ;) lipa Panie - choć wygląda twarzowo na tej bransolecie - i jakby nie to że z "G" mi JUŻ nie po drodze to pewnie bym już ze dwa razy kupił i trzy razy sprzedał :D :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.