Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 110010000010011001

Nowosci Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Niema ładowania solarnego i radia lipa Panie - choć wygląda twarzowo na tej bransolecie - i jakby nie to że z "G" mi JUŻ nie po drodze to pewnie bym już ze dwa razy kupił i trzy razy sprzedał

Piotrek, ten nie ma, podałem tylko jako przykład samego wyświetlacza. Ale chyba doskonale wiesz, że chociażby GBDH1000 ma ww wyświetlacz, jak również i radio i solara plus masę innych (raczej zbędnych dla mnie..) funkcji, także tego..
A, że byś że 3 razy sprzedał to wiem.. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zorro napisał(-a):

Kolego to co jest w Seiko to wyświetlacz EPD. Na czym polega ta technologia trzeba sobie wygooglać. 

A to co pokazujesz w Casio to jakaś popierdółka dla fanbojów. 

zorro Ty tak nie fikaj :D słuchaj nie miałem tego Seiko w ręku, ale z tego co wiem ta wspaniała technologia wyświetlacza ma odświeżanie na takim poziomie, że z tego powodu zegarek nie pokazuje sekund, tylko godzinę i minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Admof napisał(-a):

zorro Ty tak nie fikaj :D słuchaj nie miałem tego Seiko w ręku, ale z tego co wiem ta wspaniała technologia wyświetlacza ma odświeżanie na takim poziomie, że z tego powodu zegarek nie pokazuje sekund, tylko godzinę i minuty.

Najlepsza jest technologia wyświetlaczy Casio od 40 lat taka sama. Amen
 

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brnij dalej, brnij.. 🤦‍♂️ 
Jak widać poniżej, Casio od 40 lat wciąż nie ruszyło z miejsca w kwestii używanych wyświetlaczy.
f05c70ff05e859f46ed704051a63fa6d.jpg&key=e07b4f8312d9fc1e1a10d7f64221cf09c8309df85a2dcb16f5792036a0e0d1a6
16396c1b78866c54b4c82b65cf4dfb36.jpg&key=7aac84e5cf4e4b3342593cfc9765dfb05ad81662222bba50b9e5a2ceeaf544fb
d6ea78e2a5b54bc4c6b88e392d69d11b.jpg&key=34ccb04c0d5c6938f6af67862e9a08f9a7bdf315a14aebcd5d89185e7f48ce65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, p.r.p. napisał(-a):

Brnij dalej, brnij.. 🤦‍♂️ 
Jak widać poniżej, Casio od 40 lat wciąż nie ruszyło z miejsca w kwestii używanych wyświetlaczy.
f05c70ff05e859f46ed704051a63fa6d.jpg&key=e07b4f8312d9fc1e1a10d7f64221cf09c8309df85a2dcb16f5792036a0e0d1a6
16396c1b78866c54b4c82b65cf4dfb36.jpg&key=7aac84e5cf4e4b3342593cfc9765dfb05ad81662222bba50b9e5a2ceeaf544fb
d6ea78e2a5b54bc4c6b88e392d69d11b.jpg&key=34ccb04c0d5c6938f6af67862e9a08f9a7bdf315a14aebcd5d89185e7f48ce65
 

Wyświetlaczy używanych w zegarkach nie smartwatchach. 
BTW

Poniżej kolejna tandeta na chrono24 za grube pieniądze. Okazja za jedyne 46 tys. zł.  
Casio g-shock GB-X6900B-2ER Bluetooth

DF88C335-AEDA-486B-A285-AC7723A8B97C.jpeg

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyświetlaczy używanych w zegarkach nie smartwatchach. 
BTW
Poniżej kolejna tandeta na chrono24 za grube pieniądze. Okazja za jedyne 46 tys. zł.  
Casio g-shock GB-X6900B-2ER Bluetooth
DF88C335-AEDA-486B-A285-AC7723A8B97C.jpeg.8ab9161ef264c13094ccdaa46ec9d459.jpeg

Zejdź na ziemię kolego bo naprawdę coraz bardziej się pogrążasz i za chwilę nikt nie będzie brać na poważnie tego co piszesz i chcesz udowodnić.
Zacząłeś swoje wywody od wyzywania Casio od tandety, że nawet seria Oceanus ich tu nie ratuje. Chwilę potem twardo stanąłeś, że od 40 lat stoją w miejscu używając tych samych wyświetlaczy, na co gdy ci pokazałem, że nie używają tylko takich, bo mają w ofercie już i stare modele i najnowsze STN, MIP i nawet jak widać powyżej smartłoczowe "coś", dalej wyjeżdżasz z jakimiś z czapy ofertami dla jeleni i chcesz udowodnić, że nic się nie zmieniło. Co chcesz osiągnąć, pytam? To co napisałem na samym początku? Przecież nikt nie neguje, nawet ja sam, że Casio używa i tych starych wyświetlaczy (uwierz, SĄ ZWOLENNICY I TAKICH, tu na forum..) jak również i najnowszych. Gdzie widzisz problem? Że wypuszcza kolejne modele również ze starszymi wyświetlaczami? No i co? Widocznie są chętni i na takie. A seiko ma fajny ten swój wyświetlacz, choć nie bez wad, co zresztą również napisałem (wiem na pewno o dwóch modelach, czarnym i srebrnym, czy jest więcej? ), ale jak widać przyjęło się to najlepiej chyba w czytnikach e-booków a nie w zegarkach.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, p.r.p. napisał(-a):


Zejdź na ziemię kolego bo naprawdę coraz bardziej się pogrążasz i za chwilę nikt nie będzie brać na poważnie tego co piszesz i chcesz udowodnić.
Zacząłeś swoje wywody od wyzywania Casio od tandety, że nawet seria Oceanus ich tu nie ratuje. Chwilę potem twardo stanąłeś, że od 40 lat stoją w miejscu używając tych samych wyświetlaczy, na co gdy ci pokazałem, że nie używają tylko takich, bo mają w ofercie już i stare modele i najnowsze STN, MIP i nawet jak widać powyżej smartłoczowe "coś", dalej wyjeżdżasz z jakimiś z czapy ofertami dla jeleni i chcesz udowodnić, że nic się nie zmieniło. Co chcesz osiągnąć, pytam? To co napisałem na samym początku? Przecież nikt nie neguje, nawet ja sam, że Casio używa i tych starych wyświetlaczy (uwierz, SĄ ZWOLENNICY I TAKICH, tu na forum..) jak również i najnowszych. Gdzie widzisz problem? Że wypuszcza kolejne modele również ze starszymi wyświetlaczami? No i co? Widocznie są chętni i na takie. A seiko ma fajny ten swój wyświetlacz, choć nie bez wad, co zresztą również napisałem (wiem na pewno o dwóch modelach, czarnym i srebrnym, czy jest więcej? ), ale jak widać przyjęło się to najlepiej chyba w czytnikach e-booków a nie w zegarkach.

 

Kolego jesteś na etacie Casio że tak bronisz tych 40-letnich wyświetlaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zorro napisał(-a):

Kolego jesteś na etacie Casio że tak bronisz tych 40-letnich wyświetlaczy ?

 

Masz rację.

Casio nic nie robi i ogólnie jest do du.py.

Przekonałeś wszystkich.

Możesz już odpuścić i zająć się ważniejszymi dla siebie sprawami :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje idę po 

8 minut temu, Sol napisał(-a):

 

Masz rację.

Casio nic nie robi i ogólnie jest do du.py.

Przekonałeś wszystkich.

Możesz już odpuścić i zająć się ważniejszymi dla siebie sprawami :)

 

Dziękuję. Idę po wypłatę do konkurencji 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zorro napisał(-a):

Kolego jesteś na etacie Casio że tak bronisz tych 40-letnich wyświetlaczy ?

W którym momencie ich bronię? Masz problemy z czytaniem? Bo tak to wygląda. Przeczytaj kolego sobie na spokojnie wszystkie moje odpowiedzi. Potem jeszcze raz i może nawet jeszcze raz.. 

Piszesz, że od 40 lat Casio używa tych samych wyświetlaczy. Napisałem Ci, że przecież już tak nie jest, że używa różnych, od tych najstarszych po najnowsze. Ty dalej brniesz w te swoje pierdoły trzymając się jednego durnego stwierdzenia. Może to tobie płacą za takie sformułowania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, p.r.p. napisał(-a):

W którym momencie ich bronię? Masz problemy z czytaniem? Bo tak to wygląda. Przeczytaj kolego sobie na spokojnie wszystkie moje odpowiedzi. Potem jeszcze raz i może nawet jeszcze raz.. 

Piszesz, że od 40 lat Casio używa tych samych wyświetlaczy. Napisałem Ci, że przecież już tak nie jest, że używa różnych, od tych najstarszych po najnowsze. Ty dalej brniesz w te swoje pierdoły trzymając się jednego durnego stwierdzenia. Może to tobie płacą za takie sformułowania? 

Ja nie mam problemów z czytaniem ale widzę ze Ty masz problemy z jednoczesnym czytaniem i zrozumieniem tego co jest napisane. 
Poza tym nie denerwuj się już tak bo żyłka pęknie. 
Dla świętego spokoju świątecznego potwierdzam że Casio robi wspaniałe zegarki i od 40 lat używa tych samych wspaniałych wyświetlaczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zorro napisał(-a):

Ja nie mam problemów z czytaniem ale widzę ze Ty masz problemy z jednoczesnym czytaniem i zrozumieniem tego co jest napisane. 
Poza tym nie denerwuj się już tak bo żyłka pęknie. 
Dla świętego spokoju świątecznego potwierdzam że Casio robi wspaniałe zegarki i od 40 lat używa tych samych wspaniałych wyświetlaczy. 

Hahaha! Ale mnie to nie denerwuje a wręcz bawi, bo właśnie swoimi wpisami potwierdzasz, że to tobie chyba żyłka zaraz pęknie. Jak widać ewidentnie ty sam masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz, gdyż próbujesz udowodnić coś co nie bardzo może się obronić, pisząc, że casio pod kątem wyświetlaczy od 40 lat nie poszło do przodu tylko ciągle produkuje kolejną nową tandetę..🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, p.r.p. napisał(-a):

Hahaha! Ale mnie to nie denerwuje a wręcz bawi, bo właśnie swoimi wpisami potwierdzasz, że to tobie chyba żyłka zaraz pęknie. Jak widać ewidentnie ty sam masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz, gdyż próbujesz udowodnić coś co nie bardzo może się obronić, pisząc, że casio pod kątem wyświetlaczy od 40 lat nie poszło do przodu tylko ciągle produkuje kolejną nową tandetę..🤣🤣

Przecież potwierdziłem Ci powyżej że Casio robi wspaniałe zegarki i od 40 lat używa tych samych wspaniałych wyświetlaczy. 
Tak więc mnie już przekonałeś. 
Ale jak jeszcze chcesz przekonać siebie samego to ja już wysiadam z dyskusji i nie przeszkadzam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2021 o 20:16, zorro napisał(-a):

Przez takie wynalazki Casio zawsze będzie się kojarzyć z tanią tandetą
I nawet linia Oceanus im nie pomoże. 
Taka ciekawostka: kiedyś Oceanusy były bez problemu dostępne na całym świecie. W USA był tylko napis Oceanus na tarczy a Casio drobną czcionką na deklu. Ale nikt nie chciał płacić za Oceanus/Casio 1k$ i więcej i dlatego jest teraz tylko dostępny w Japonii.  A co jest trudno dostępne to jest pożądane i stąd między innymi wynika obecna popularność Oceanusów. 

 

W dniu 6.12.2021 o 21:19, zorro napisał(-a):

Casio nic nie bada. Tłucze w kółko to samo po taniości i leci na sentymencie do pierwszych

G-shocków. 

 

17 godzin temu, zorro napisał(-a):

To że Casio zajęło 10 miejsce nie oznacza ze nie robi coraz większej powtarzalnej tandety

 

16 godzin temu, zorro napisał(-a):

Poniżej masz przykład tandety do kupienia na chrono24 za 101 tys. zł

 

16 godzin temu, zorro napisał(-a):

... tłukąc te same odgrzewane kotlety w różnych kolorach obudowy z tym samym prehistorycznym wyświetlaczem

 

15 godzin temu, zorro napisał(-a):

A to co pokazujesz w Casio to jakaś popierdółka dla fanbojów

 

14 godzin temu, zorro napisał(-a):

W takim tempie to za 40 lat Casio wciąż będzie stosować te same wyświetlacze co w latach 80-tych XX wieku

 

14 godzin temu, zorro napisał(-a):

Dla fanboyów g-shocków co bym nie napisał zawsze będzie głupio.   

 

8 godzin temu, zorro napisał(-a):

Najlepsza jest technologia wyświetlaczy Casio od 40 lat taka sama. Amen

 

3 godziny temu, zorro napisał(-a):

Poniżej kolejna tandeta na chrono24 za grube pieniądze. Okazja za jedyne 46 tys. zł.  

 

Tak, udowodniłeś.. Nam wszystkim. Tyle można wywnioskować z twoich wpisów. 🤣 Miłego dnia!

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zorro napisał(-a):

Wyświetlaczy używanych w zegarkach nie smartwatchach. 
BTW

Poniżej kolejna tandeta na chrono24 za grube pieniądze. Okazja za jedyne 46 tys. zł.  
Casio g-shock GB-X6900B-2ER Bluetooth

DF88C335-AEDA-486B-A285-AC7723A8B97C.jpeg

 

Wyłącz translatora i cena wróci do normalnego poziomu - takie mi ceny np wyskakują, jak otwieram ebay.uk i używam automatycznego translatora.

Albo wklej linka, bo sam jestem ciekaw.

Bo może faktycznie jest tak jak piszą wyżej, że ktoś szuka jeleni - ale nawet nie moge sobie wyobrazić tego jelenia jak kupuje ten zegarek ze zdjęcia za 46 tyś :)

Tym różowym frogiem się też nie sugeruj. Ten model w dniu premiery miał horendalną cene ze względu na nazwisko artysty. Tak samo wersja GWF MasterMaind.

Też nie rozumie tego fenomenu, ale cóż - zyjemy w czasach dzikiego kapitalizmu i zidiociałych nabywców.... także z końem sie nie kopie ehehe

 

Ale z jednej strony Cię rozumie, też nie podoba mi się podejście Casio do klienta.

Różne wersje kolorystyczne - ok - ale cene powinni zachować wersji podstawowej, bo nie sądze że barwniki do wtryskarek są w Japoni aż takie drogie*

Mało tego, uważam i jestem przekonany że o wiele lepiej by na tym wyszli, bo nie jeden ze skromniejszym portfelem kupiłby dwa lub trzy.

 

 

*choć, jak dobrze pamiętam, barwniki do wtryskarek faktycznie róznią sie ceną ze wzgledu na kolor :)

 

Ten Seiko pokazany przez Ciebie, nie powiem, ciekawy - ale jeżeli odświeżanie ma takie jak zostało powiedziane wyżej, to stopera chyba w nim nie uświadczysz.

Pisze z głowy, zaraz bede sobie goglował w jego sprawie

 

No prosze..kilka sekund i odrazu trafiłem na wersje, którą bym przytulił ze względu na Star Wars

Seiko SDGA005 Star Wars R2-D2 EPD Digital Watch - Bing video

Ale faktycznie, odświeżanie jest troszke wolne

 

Edytowane przez -mrovka-
wklejka z linkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Mało tego, uważam i jestem przekonany że o wiele lepiej by na tym wyszli, bo nie jeden ze skromniejszym portfelem kupiłby dwa lub trzy....
To, że z cenami casio coraz bardziej ostro przegina to jest zupełnie już inny temat.. O kostce MRG nawet nie chcę wspominać, bo nóż się w kieszeni otwiera.  Padły jednak stwierdzenia inne powyżej - głównie braku postępu stosowanych wyświetlaczy, co jednak jest bzdurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Wyłącz translatora i cena wróci do normalnego poziomu - takie mi ceny np wyskakują, jak otwieram ebay.uk i używam automatycznego translatora.

Albo wklej linka, bo sam jestem ciekaw.

Bo może faktycznie jest tak jak piszą wyżej, że ktoś szuka jeleni - ale nawet nie moge sobie wyobrazić tego jelenia jak kupuje ten zegarek ze zdjęcia za 46 tyś :)

Tym różowym frogiem się też nie sugeruj. Ten model w dniu premiery miał horendalną cene ze względu na nazwisko artysty. Tak samo wersja GWF MasterMaind.

Też nie rozumie tego fenomenu, ale cóż - zyjemy w czasach dzikiego kapitalizmu i zidiociałych nabywców.... także z końem sie nie kopie ehehe

 

Ale z jednej strony Cię rozumie, też nie podoba mi się podejście Casio do klienta.

Różne wersje kolorystyczne - ok - ale cene powinni zachować wersji podstawowej, bo nie sądze że barwniki do wtryskarek są w Japoni aż takie drogie*

Mało tego, uważam i jestem przekonany że o wiele lepiej by na tym wyszli, bo nie jeden ze skromniejszym portfelem kupiłby dwa lub trzy.

 

 

*choć, jak dobrze pamiętam, barwniki do wtryskarek faktycznie róznią sie ceną ze wzgledu na kolor :)

 

Ten Seiko pokazany przez Ciebie, nie powiem, ciekawy - ale jeżeli odświeżanie ma takie jak zostało powiedziane wyżej, to stopera chyba w nim nie uświadczysz.

Pisze z głowy, zaraz bede sobie goglował w jego sprawie

 

Nie za bardzo wiem o co chodzi z tym translatorem google bo nie używam przeglądarki google. 
Poniżej linki o które prosiłeś:

https://www.chrono24.pl/casio/casio-casio-g-shock-frogman-x-takashi-murakami-gwf-1000tm--id14861714.htm

 

https://www.chrono24.pl/casio/casio-g-shock-gb-x6900b-2er-bluetooth--id13506680.htm

 

i na deser

https://www.chrono24.pl/casio/casio-international-edition-g-shock-x-porter-gmw-b5000tfc-1--id11093334.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na to to nawet nie patrz. To jest właśnie idealny przykład tego co wyżej pisałem. Ten model wyszedł jako mocno limitowany. Jego cena krążyła początkowo chyba - już nie pamiętam - w granicach 5-6 tys. Gdy "na zachodzie" wszystkie wykupili, to potem zaczęły się pojawiać takie kwiatki jak powyżej właśnie. Nawet największy fanboj nie kupi tego wiedząc ile faktycznie kosztowała.
Zresztą, daleko nie trzeba szukać, bo u nas na alle.. też czasami są podobne kwiatki, typu gmw-b5000tb za 11999, podczas gdy w sklepie stoi połowę.. co i tak jest chorą ceną.

 
... No prosze..kilka sekund i odrazu trafiłem na wersje, którą bym przytulił ze względu na Star Wars
Seiko SDGA005 Star Wars R2-D2 EPD Digital Watch - Bing video
Ale faktycznie, odświeżanie jest troszke wolne
 

Taka fanbojska, "te same odgrzewane kotlety w różnych kolorach obudowy".... 🤣

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zorro napisał(-a):

 

Faktycznie, zwracam honor....zmiana języka nic nie daje, tak samo ustawienia kraju.

Ale @p.r.p. ma racje - tak własnie robią

I nie musze daleko szukać, bo przykład podobny mam u siebie na półce.

GWF1000BS w dniu premiery był stał koło 500 funtów, ale teraz jego cena jest prawie dwukrotnie wyższa.

Ale nie ukrywam, jak znalazłbym nabywce, to oddam z pocałowaniem ręki, mimo tego że ten model wypływa na aukcjach raz na kilka lat :P

 

Także luz, nie ma co się wkurzać, tylko dzielić przez dwa i patrzeć zdroworozsądkow na ceny

A jeżeli chodzi o ścisłość, to te wyświetlacze w G-Shockach z przed 40 lat bardziej mi pasują niż np ten w GW5000. Chodzi o kąty w których zmienia się w ósemki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe GBD-200RD-4. Ładne, kurde!
850010c55db87b5a67c65c028c0c7ca3.jpg&key=667c04e26a17a84d635e12f62a932018343d31b09d0c853a114502b8717befb3

Wracaj do faktycznego koloru, są pierwsze foty tego Rd. Kolor lux.
23d36445f0231b0d32e6af85e20d77f4.jpg
df95b27405db0bf671373b721cd1b3a0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio Moon?

 

Jak nie lubię złotych Casio to ten zrobili całkiem fajnie.

Tylko musiałbym zobaczyć na żywo, bo mam obawy co do bezela.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sol napisał(-a):

Casio Moon?

 

Jak nie lubię złotych Casio to ten zrobili całkiem fajnie.

Tylko musiałbym zobaczyć na żywo, bo mam obawy co do bezela.

spoko - złoto mi możesz oddawać w każdej postaci zegarków też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sol napisał(-a):

Casio Moon?

 

Jak nie lubię złotych Casio to ten zrobili całkiem fajnie.

Tylko musiałbym zobaczyć na żywo, bo mam obawy co do bezela.

Mnie osobiście chyba bardziej z Księżycem kojarzył by się srebrny kolor


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.