Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

a kółko to nie funkcja

 

Mam ten model i nie ma on kółka 8)

 

hehehe ... fakt trochę z rozpędu ( ten plastykowy ma ) - ale zawsze śmieszy mnie we wszelkich wyliczankach dodawanie kółek do funkcji. To dobra sprawa, czasem się przydaje ... ale "funkcja" to to nie jest ( moim skromnym zdaniem ) kółko to kóło i tyle ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft - nie masz noża, ale masz gust ... i zadatki na posiadacza :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noże Tlima polecam bardzo gorąco. Sam mam ten:

 

konkurs_out_DSC3251.jpg


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiecie co, przeglądam ten wątek o nożach i kompletnie tej pasji nie rozumiem. Odbieram to jako przerost formy nad treścią, sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Wiecie co, przeglądam ten wątek o nożach i kompletnie tej pasji nie rozumiem. Odbieram to jako przerost formy nad treścią, sorry.

 

my ciebie też tak odbieramy,od dawna

:twisted: :lol: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
my ciebie też tak odbieramy,od dawna

:twisted: :lol: :twisted:

 

Dobrze wiedzieć, dzięki za szczerość. Będę o tym pamiętał zanim wpadnę na jakiś dziwny pomysł angażowania się w to Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ech z tego co widze to nie jesteś aż tak pamiętliwy :wink:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalop - tego Pana nie znałem ... ciekawe, ciekawe ...

 

krell - no wiesz pasje mają to do siebie, że nie mają racjonalnego wytlumaczenia. No, może poza jedną ... zegarki. Wiadomo, że chodzi w niej o precyzyjne mierzenie czasu przy pomocy bardzo drogich, niedokładnych i archaicznych urządzeń ;-) . A tak na poważnie mam wrażenie że gdybyś wziął do ręki dobry nożyk zrozumiałbyś bez słów ( ale lepiej nie rób tego ! Zarazisz się :twisted: )

 

5 minut później ...

 

jestem w szoku :shock: wygląda mi na prawdziwy damast ... to w ogóle jest możliwe :?:

 

post-2204-0-44095800-1330531034.jpg

 

albo "nawet" to :

 

post-2204-0-59275000-1330531035.jpg

 

szczególnie ten w "greckie kwadraciki" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
a ja lubię ebnera

 

boska ta zebra :D znasz ceny tych nozy? domyslam sie, ze kosmos? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D:lol::D

 

NIE SPRZEDAJE NOŻY :!:

 

Ja pier... jak za komuny, zamknięte do odwołania ...

 

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielu top-makerów nie przyjmuje zamówień od klientów. Zazwyczaj robią noże na 1 czy 2 knifeshow w roku, plus kilku stałych dobrych klientów (zazwyczaj są z nimi w przyjacielskiej relacji) i realizacja starych zamówień. Najczęściej zamykają możliwość zamawiania jak okres oczekiwania zaczyna przekraczać dwa lata... ale zawsze można się wybrać na jakiś show (np. do Włoch, Niemiec, USA) i zapolować na coś z kolekcji.

 

A ten damast to odmiana damastu mozaikowego. Mistrzem w tej dziedzinie jest bezwzględnie Raymond Rybar (M.S.)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ... Piter wybrać to się pewnie można ( na szoł nożowy ) ale z kupieniem czegokolwiek poza lodami w budce przed wejściem ... to może być ciężko ;-)

 

Ps. Na szczęście dla mnie ... potrafię jeszcze podziwiać i cenić seryjną produkcję. Aż strach pomyśleć co byłoby w innym przypadku. Spydeco D'Allara przyjemności by mi raczej nie sprawił ... nerki mam zdrowe ( od piwa ) może jedną bym sprzedał, ale co potem :?: ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny?

 

znaczy nie moj, ale się zastanawiam czy nie przygarnąć.

 

crktjpbh6.jpg

 

Blade Material

AUS8

black titanium nitride coated blade

 

RC Hardness

57-58

 

Blade Thickness

.08"

 

Blade Length

3.12"

 

Handle Material

T6 Alloy

 

Length Open

7.12"

 

Weight

2.5 oz.

 

Country of origin

Taiwan


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny

tylko to nie jest maleństwo , do kieszeni garniaka się nie nada

mam dwa CRKT M21-04 i 21-02

do noszenia na codzień polecił bym zdecydowanie ten drugi model :wink:

to mały i poręczny EDC :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się w nim podoba to że jest leciutki - mniej niż połwa wagi M21

 

To jest właśnie "edecowa" odmiana M16. Normalny jest nieco cięższy.

 

W gajerze nie chadzam :)

 

Ciekawi mnie tylko ta czarna powłoka - czy nie zlezie za szybko.

 

Wygląda kozacko.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja co do powłok to mam mieszane uczucia

jak się używa to zawsze jakieś rysy powstaną

nóż ma być do użytku a nie do leżenia na półce

dlatego polecił bym jednak ten

d6935f138481ec24.jpg

na nim śladów nie będzie widać :wink:

z nożami to jest taki problem , że jak kupisz nóż to i trzeba dokupić ostrzałkę :wink:

ja mam pręty Lansky o dwóch gradacjach takie ustrojstwo w drewnianym pudle z dwoma rodzajami kątów ostrzenia i nijak nie potrafie na niej naostrzyć noża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kompaktowe M16 występują wyłącznie z czernionymi ostrzami. Można wyybrać jedynie kolor trzymadła - czarny albo zielony :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRKT - to w miarę solidna firma ( wiem bo miałem LIGHTFOOT'a ). Stal ok, konstrukcja "przejrzysta" ... ja bym wzioął gdybym nie miał. Słuszna sugestia jeżeli chodzi o wielkość ale warto też zwrócić uwagę na "płaskość" nożyka. To tyle o wymiarach. Teraz o powłokach. Moim zdaniem jedno wielkie G. Nie ma powłok nie zniszczanych, prędzej czy później rysują się, ścierają się ... i co gorsza zostają w krojonym jedzeniu. Tak wiem, ze patelnie też pokrywa się teflonem - i również jest to nie zdrowe, każde uszkodzenie powłoki to praktycznie dyskfalifikacja naczynka ... to teflon - o innych powłokach ... aż strach pomyśleć.

A poza tym powiedzmy że płuczemy nóż na biwaku w jeziorze wpada nam do głębszej wody ... wolę mieć taki z błyszczącym ostrzem - łatwiej będzie odnaleść na dnie - wiem bo już szukałem ;-) noża stołowego coprawda ...

 

ps. Kukri które opisywałem dawno, dawno temu - specjaliści uznali za podróbę. Nic to nie zmienia w mojej ocenie, mam je już sporo czasu działa super i nie rdzewieje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. Kukri które opisywałem dawno, dawno temu - specjaliści uznali za podróbę. Nic to nie zmienia w mojej ocenie, mam je już sporo czasu działa super i nie rdzewieje :-)

No kukrusek po oszlifowaniu z tego czernidła fajna sprawa /jeśli mam tego samego na myśli co ty /

tylko on na biwaki i w teren z kieszonkowym EDC mało wspólnego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.