Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

NÓŻ

Recommended Posts

10x to samo, tak dziś forum działa

Edited by Burns

ja też tak nie składam, a jak składasz ? to nie jest typowy backlock (bo w blokadzie jest jeszcze jedno nacięcie na wzór kotwicy (patent tylko CS).

niemniej są takie czarny w necie jak pokazałem, jak trafię przy okazji na taka recenzję to podlinkuję co mam na myśli i co może pójść nie tak

tak na szybko np tutaj 1:40

ale to jeszcze nie ten styl, w każdym razie do połowy składania trzeba go przyblokować, a później zabrać wszystkie palce

jeszcze tutaj 2:10

Edited by Burns

Burns, może źle się wyraziłem. Ja nie trenuję sprytnych sztuczek z nożami ani "szybkopalcowosci". Nie mam takiej potrzeby bycia szybkim operatorem noża składanego. Składam go po prostu drugą ręka po zmianie chwytu pierwszej. Dynamikę to ja trenuję na strzelnicy przy zmianie maga czy zmianie broni z głównej na zapasową 😁. Poza tym na na życie zarabiam rękoma i każda nawet niewielka rana wyłącza mnie z obiegu na 5-7 dni i wtedy tracę. Niekoniecznie mogę sobie na to pozwolić. Wolę więc nie być szybkim nożownikiem i nie ciąć sobie łap 😁

Edited by loco50

16 minut temu, loco50 napisał(-a):

Dynamikę to ja trenuję na strzelnicy przy zmianie maga czy zmianie broni z głównej na zapasową 😁

👍👍👍

a ja jestem bardzo flegmatyczny... powolutku odciągam zamek, powolutku go zamykam  spokojnie spoglądam w lunetę ....i powolutku sciągam spust....

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Spoko, rozumiem. Mnie w nożach oprócz stali, ostrzenia, kształtu interesuje mechanika i sposób rozkładania stąd ukierunkowanie na foldery. Każdy nóż jest raczej przetrenowany pod względem otwierania i składania. Jak już mam otworzyć nożem paczkę pod paczkomatem to wolę to zrobić nożem, który dobędę i schowam jedną ręką. Na prowadzenie wysuwają się spyderco gdzie chwytając za dziurę w klindze zrzucam siła odśrodkową rękojeść.

A noże, które mnie dziabły traktuję z większym respektem ;)

7 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

👍👍👍

a ja jestem bardzo flegmatyczny... powolutku odciągam zamek, powolutku go zamykam  spokojnie spoglądam w lunetę ....i powolutku sciągam spust....

Wiem, wiem i chylę czoła. Ja tak ni umim😁 mimo, że skompletowałem nawet dość przyzwoity sprzęt do LR to ani razu nie szczeliłem. Wstyd jak ch... 😁 

Edited by loco50

Powitoł

16 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Kolejny występ mojej. Kuty nóż Victorinox Grand maitre. K... demon zniszczenia, wszystko psuje. Jej k.... dać kulkę z łożyska to też zniszczy. Zabiję babę a będę odpowiadał jak za człowieka. A taki dziś miałem w sumie dobry dzień. I już ch... po nim.

Nóż rzecz nabyta ;)

Między deskę do krojenia a blat, wygiąć lekko poza punkt w którym jest czubek prosty, sprawdzić, powtórzyć gdy potrzeba :)

Może pęknąć :D

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

40 minut temu, Remy napisał(-a):

Ciekawe...

Boję się jednak użyć tego sposobu do mojego SHINGUNTO NCO ( to nie nożyk :)  niestety...)

Pozdrawiam Mirek

Schowa się w kieszeni. Płaski. 

czy wystające łby śrub mocujących klips nie przeszkadzają Ci we wpinaniu w krawędź kieszeni?

Powitoł 

Technicznie nic - fajny węgiel + snakewood (chyba dobrze pamiętam).

Stylistycznie nie do końca moja bajka.

Zostaje aż uda się zamienić bezgotówkowo na jakiś inny nóż Kruga.

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Od dawna polowałem 

DSC_0246.JPG

DSC_0247.JPG

DSC_0248.JPG

DSC_0249.JPG

Przecena w CQB była to "wziełem" 😀 

DSC_0275.JPG

DSC_0276.JPG

DSC_0277.JPG

DSC_0278.JPG

13 minut temu, zami napisał(-a):

Ni to brzytwa ni okulizak. Jakie zastosowanie mu przewidujesz? Dla mania?

Pisałem, że w tym roku noży nie kupuję, więc również powyższego. Jak widać Loco50, złapał bakcyla i robi to za mnie.

Żeby później nie było, czekam jeszcze na 4 zamówione w poprzednim...

13 minut temu, zami napisał(-a):

Ni to brzytwa ni okulizak. Jakie zastosowanie mu przewidujesz? Dla mania?

Pisałem, że w tym roku noży nie kupuję, więc również powyższego. Jak widać Loco50, złapał bakcyla i robi to za mnie.

Żeby później nie było, czekam jeszcze na 4 zamówione w poprzednim...

2 minuty temu, Burns napisał(-a):

Jak widać Loco50, złapał bakcyla i robi to za mnie.

Jak by ktoś próbował z mojej brody dworować, to też bym wrzucał fotki noży na forum :P

2 minuty temu, Burns napisał(-a):

Jak widać Loco50, złapał bakcyla i robi to za mnie.

Jak by ktoś próbował z mojej brody dworować, to też bym wrzucał fotki noży na forum :P