Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

No ten silnik co pokazalem powyżej jest bardzo zaawansowany technicznie 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro pasuje do skutera, to napędzi też każde auto lub motocykl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze ciągnęło do dwusuwów, pisalem nawet do Orbitala wtedy jak mialem zrobić te systemy przepłukiwania. 

I jak "se" pomyślę ile kasy poszlo na prace nad cztertotaktami, i gdyby tyle czasu i piniendzy wtedy poświęcić w dwusuwy to teraz mielibysmy wlasnie tylko takie silniki. 

 

Miałbyś w samochodzie 160-180KM, jakby sie silnik zepsuł to mozna by go wyciągnąć wsadzic do plecaka i zaniesc do seevisu na naprawę.

 

No ale ten pociąg juz odjechał 🤷🤦


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każdy z mojego pokolenia zaczynał od dwutaktów... /nie tylko w motocyklach/.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś z większymi.

I przymiarka do hd mojego kuzyna.

Kuzyn na 2m wzrostu....

Messenger_creation_dd1426c0-e0d1-4813-a2c9-41a217dc33c1.jpeg

Messenger_creation_a733374a-774d-47d3-a00c-55868bcd4f20.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę odpaliłem EnCe'ka .

Faktycznie jest różnica między pozimowym odpalaniu gaźnikowca a wtryskowca. Pół obrotu rozrusznika i już gadał... Oczywiście jazda była i wszystko cacy, ale napęd grucha i burczy jak gąsiennice czołgowe. Kupując go jesienią dokładnie zdawałem sobie z tego sprawę , choć sprzedający  - wiadomo, 100%sprawne itp.. i " a po co wymieniać" .. Cenę na to opuscić musiał  ;) 

 

Teraz, żeby z uśmiechem pojeździć to muszę na gwałt dać do zrobienia, bo o ile mógłbym sam i zębatki i łańcuch wymienić, to zanitować łańcucha bez przyrządu nie dam rady w taki sposób, żebym pewny był jadąc 140km/h ..

Tu już trzeba chyba i praktyki i narzędzia..

Najgorsze, że w okolicy nikt nie pomoże..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2024 o 06:35, zadra napisał(-a):

2T nie zniknęły z rynku.

Wciąż są produkowane bo mają dużo więcej zalet niż wad w stosunku do 4T .

Zastanawiające jest pod jakiego klienta szykowane jest to jeździdło.. 

Tylko tutaj mamy silnik wprost z lat 80 w którym jedynie co się zmieniło to to że zmienili zapłon na bezstykowy i że opcjonalnie można zamówić w nim rozrusznik i dozownik oleju :D

Dorzucam pare fotek tych motorków (model 634 i 640), są różne kolorystyki i w opcji można wziąć:

Wyżej wymienione dozownik oleju i rozrusznik

Osłony rąk

Błotniki w chromie

Boczne i centralne kufry 

I pewnie jeszcze coś. Mi wpadła w oko czarna 634 taka jak na zdjęciach. Mam 15km do oficjalniego importera więc kusi podjechać i się przejechać ewentualnie popytać co i jak z wyposażeniem itd. Można jeszcze kupić wózki boczne od velorexa które nadal są produkowane, najtańsza wersja jest za 11800zł

7_1.jpg

8_1.jpg

9.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

5_1.jpg

6_1.jpg

4_1.jpg

3_1.jpg

1_2.jpg

3.jpg

5 (1).jpg

6.jpg

8.jpg

2_1.jpg

7.jpg

https://www.jawa.eu/jawa-350-2t-en


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś paskudnego. Koszmar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo jawy i wózków velorexa :) pojezdziłem miesiąc takim tandemem.....nie skręca , nie przyśpiesza, nie hamuje 😜 i jeszcze ciągnie na wózek, ale za to jak jedziesz to wszyscy się gapią :) no i w koszu można wygodnie jechać i pić browarka 😀 

20200627_191712.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy weekend w Poznaniu PoznanMotorShow jawy nie będzie, a chętnie bym zobaczył.

Przed świętami byli w Warszawie, ale tam mi nie po drodze, choć wg relacji 4jawa.com

znowu tak paskudnie i koszmarnie nie było 😉

_mapa_pms_ttm_2024_a4_view_03.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2024 o 10:00, Yakuz napisał(-a):

A propo jawy i wózków velorexa :) pojezdziłem miesiąc takim tandemem.....nie skręca , nie przyśpiesza, nie hamuje 😜 i jeszcze ciągnie na wózek, ale za to jak jedziesz to wszyscy się gapią :) no i w koszu można wygodnie jechać i pić browarka 😀 

20200627_191712.jpg

kiedyś to było moje marzenie. Wózek dobrze ustawiony nie sciąga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, goral_ napisał(-a):

kiedyś to było moje marzenie. Wózek dobrze ustawiony nie sciąga...

Ja cały czas mam takie marzenie, ale do tego musi być odpowiedni motur.

Nie chodzi mi nawet o "Kaśkę" czy BeEmWicę, ale co klasycznego by być musiało.

Może RE by pasował.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sezon w zeszłym tygodniu, CB wróciła z serwisu, piąty sezon z tą panną, jest frajda.

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, nav napisał(-a):

Zacząłem sezon w zeszłym tygodniu, CB wróciła z serwisu, piąty sezon z tą panną, jest frajda.

 

 

 

@nav  Bardzo fajna sakwa... chętnie bym założył taką na moje MT - dasz jakąś linijkę? 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem sezon w zeszłym tygodniu, CB wróciła z serwisu, piąty sezon z tą panną, jest frajda.
2.thumb.jpg.98107aa81dc6d2065cadc1977eefe4c9.jpg
1.thumb.jpg.cab6c9037a82e902db49b813da351d64.jpg
Właśnie kupiłem nową cb500f z 2023, ma to samo zawieszenie co Twoja cb650r, w związku z czym mam pytanie - robiłeś jakiś serwis amortyzatorów na początku eksploatacji?

Wybacz absurdalne pytanie, ale zawsze miałem motocykle z drugiej ręki a moje dotychczasowe doświadczenia z rowerowymi amortyzatorami są takie, że nowe są suche i pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po zakupie jest serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Stierlitz napisał(-a):

Właśnie kupiłem nową cb500f z 2023, ma to samo zawieszenie co Twoja cb650r, w związku z czym mam pytanie - robiłeś jakiś serwis amortyzatorów na początku eksploatacji?

Wybacz absurdalne pytanie, ale zawsze miałem motocykle z drugiej ręki a moje dotychczasowe doświadczenia z rowerowymi amortyzatorami są takie, że nowe są suche i pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po zakupie jest serwis.

Nie, nie robiłem, silnik co 6tyś serwis, zawieszenie jest proste i dość twardo zestrojone, pierwszy serwis zawieszenia był teraz po czterech latach.

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczone 400km od zakupu. W czwartek jadę na 1 serwis.

Bardzo przyjemny motorek 

20240404_124126.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Stierlitz napisał(-a):

Właśnie kupiłem nową cb500f z 2023, (...)

No to serdeczne gratulacje - niech 🏍️ dobrze służy i banan z gęby nie schodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2024 o 21:23, Adi napisał(-a):

Coś paskudnego. Koszmar. 

Na pewno ładniejszy od niektórych współczesnych wyrobów 🙃

W tym tygodniu pykło mi 200km z tatą :D

Udało mi się jak narazie tą babcią pojechać 110km/h (licznikowe 120, zawyża mi o równe 10) i nie udało się wiecej bo już się prosta kończyła a chciała jeszcze szybciej jechać 🙃

Fotka z rezorekcji i z przystanku na tankowanie i przegryzienie czegoś 

20240331_072336.jpg

20240331_185501.jpg

20240331_185543.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, wlaśnie jestem po pierwszej przejażdżce, bardzo przyjazny początkującym sprzęt.
dd74f09bc7b660046db4c852450394cf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stierlitz napisał(-a):

Dziękuję, wlaśnie jestem po pierwszej przejażdżce, bardzo przyjazny początkującym sprzęt.
dd74f09bc7b660046db4c852450394cf.jpg

ten moto ma silnik 47kM ? 

1 minutę temu, Stierlitz napisał(-a):

Dziękuję, wlaśnie jestem po pierwszej przejażdżce, bardzo przyjazny początkującym sprzęt.
dd74f09bc7b660046db4c852450394cf.jpg

ten moto ma silnik 47kM ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ograniczyli go pod A2, ale w porównaniu do poprzednich wersji ma super liniową charakterystykę silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.