Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Emikras, trochę już widziałeś Atlantików, trochę naszych ocen czytałeś.

Może najpierw ty nam powiesz co o nim myślisz? :)

 

szczerze powiem że patrząc tak na samą tarczę nie powiedziałbym ze to "warszawski" bo nie wiem o co jeszcze chodzi :)

ale patrząc na mechanizm odrazu wiem ze to nie atlantic! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze konieczna będzie renowacja koperty, wymiana szkielka, koronki, oczywiście pasek i pewnie konserwacja mechanizmu. Nie jestem pewien, czy to cos przy godzinie piątej, to kwestia szkielka, czy tarczy. Jeżeli tarczy, to jeszcze potrzebne malowanie. Ogólnie, ja bym sobie odpuścił, chyba ze na części, lub cena niższa niż 40 złotych.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze konieczna będzie renowacja koperty, wymiana szkielka, koronki, oczywiście pasek i pewnie konserwacja mechanizmu. Nie jestem pewien, czy to cos przy godzinie piątej, to kwestia szkielka, czy tarczy. Jeżeli tarczy, to jeszcze potrzebne malowanie. Ogólnie, ja bym sobie odpuścił, chyba ze na części, lub cena niższa niż 40 złotych. :)

 

odnośnie tego co ja wysłałem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze potocznie nazywane "warszawskie" to nic innego jak podróbki z lat siedemdziesiątych produkowane przez naszych rzemieślników w czasach bardzo dużych trudności z częściami zamiennymi. Wzory czerpane były miedzy innymi z Atlanticów i Delban i tam właśnie najczęściej można je spotkać. Cechą charakterystyczna jest ich "płaskość" krój czcionki i specyficzny kolor bardzo podobny we wszystkich modelach. Różnie postrzegane przez kolekcjonerów, dla mnie nieoryginalne, ale kawałek polskiego zegarmistrzostwa z tamtych , trudnych lat. Wartość kolekcjonerska, raczej znikoma.

Tak na szybko wygrzebana z pudełka tarcza typu "warszawskiego" 

post-57210-0-25291000-1379783349_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumim :) szczerze to za darmo bym takiego nie wziął. chyba ze ktoś z was chce kupić ? heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do tarczy Worldmastera ORIGINAL. 

Jedno jedyne pytanie.

 

Czy jest to oryginalna tarcza, czy podróbka i co uzasadnia waszą opinię?

post-57210-0-12333000-1379783655_thumb.jpg

post-57210-0-60094000-1379783656_thumb.jpg

post-57210-0-93024700-1379783657_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wcale łatwo zrobić dobre zdjęcia, czarnej bestii. Ale będę próbował.

post-57210-0-73550500-1379783806_thumb.jpg

post-57210-0-03880900-1379783808_thumb.jpg

post-57210-0-29457800-1379783809_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym aparatem i z różnych stron

post-57210-0-29972900-1379784423_thumb.jpg

post-57210-0-63235000-1379784424_thumb.jpg

post-57210-0-24137800-1379784426_thumb.jpg

post-57210-0-81531500-1379784458_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz filtra polaryzacyjnego? ;)

Jak wygląda przejście pomiędzy krawędzią indeksu lub logo a farbą? Ładne i ostre czy rozlane i "meniskowate"?


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawę, że zdjęcia są niskiej jakości, ale nic lepszego chyba nie da mi się wyskrobać. Te są jeszcze ciepłe. Przejścia są moim zdaniem bardzo równe, ostre i jednakowe. Światło w tych zdjęciach robi złą robotę. Wolałbym jednak nie brać udziału w ocenie, trudno pozbyć się subiektywizmu :)

post-57210-0-83708700-1379791038_thumb.jpg

post-57210-0-62574500-1379791040_thumb.jpg

post-57210-0-32829800-1379791042_thumb.jpg

post-57210-0-01280100-1379791044_thumb.jpg

post-57210-0-57689600-1379791045_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,bo byście odpuścili te czarne tarcze :D ,zdrowia oszczędzicie. Atlantic to chyba specjalnie tyle "odmian" narobił by swoim fanom nery szargać :)

@zasadas-jest oryginalna lub nie-50/50 ....i tak koniec końcem w finale tematu "wyjdzie"

 

To tak żartobliwie trochę :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zasadas

W każdym bądź razie lakieru na damskie szponki ktoś nie żałował. :)

 

Przypatrz się na napis "ORGINAL" wydaje się być wypukłym. :(  

porównałem ze swoim cyferblatem, co prawda jasnym

i w moim ten napis jest płaski jak reszta opisów.

Zwróć uwagę no otwór, gdzie na zdjęciach wyraźnie widać jak spłynął lakier w otwór.

Gdyby co tom ślepy dioptrii w oczętach mam może za mało.  :D

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, byście przekonali mnie, ale o to byście przekonali się nawzajem co do  zasadności swojej opinii. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tak właśnie podejrzewałem.

 

Ale tak dla ciekawości, wrzuć fotki z drugiej strony. Znaczy od spodu.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę oto tył. Wracając do zdjęć tarczy, to bardzo trudno poradzić sobie ze światłem.

post-57210-0-49013300-1379799486_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to oryginał,porównałem ze swoim kupionym nowym w sklepie dawno temu,więc jeśli twoja to tzw.malowanka to moją chyba podrobili jeszcze w czasie producji albo w sklepie <_<.Zdjęcia nie są tak dokładne jak Twoje,ale to tylko takie poglądowe dla porównania

post-58864-0-19231500-1379833946_thumb.jpg

post-58864-0-92760700-1379833958_thumb.jpg

post-58864-0-43883200-1379833971_thumb.jpg

post-58864-0-98374100-1379833984_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem pozwolę sobie wstrzymać się od komentarza i nie dlatego by później wybrać najbardziej prawdopodobną wersję, lecz między innymi dlatego że postaram się dzisiaj umieścić zdjęcia drugiej tarczy, tej bez datownika. Mam nadzieję, że Artur i John dorzucą swoje opinie. Chciałbym może jedynie podać kilka informacji by nie oceniać tylko na podstawie samego zdjęcia. Tarcza była wymontowana z zegarka jakieś 10 lat temu i przeleżała w kompletnej kopercie ze szkiełkiem wraz ze wskazówkami i plastykowym ringiem dociskającym. Na odwrotnej stronie nie ma żadnych zacieków,a nóżki maja podobne odciski od dokręcania. Nie ma żadnych śladów przetłoczeń w miejscach występowania indeksów. Znajomy zegarmistrz nie miał w tym żadnego interesu by mówić nieprawdę, a jak na razie wszystkie jego "przypowieści " się sprawdzały.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No to jasne, 10 lat temu nikt tak nie robił tarcz.

Dopiero niedawno pojawiły sie tak dobrze zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są oryginalne a jeśli masz wątpliwości to chętnie ją przytulę-pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że znajdą się chętni?

 

Trzeba docenić wkład pracy Zasadasa - to niezwykle trudne wykonać dobre fotografie czarnym błyszczącym przedmiotom nie dysponując właściwym doświetleniem, filtrami i całą resztą fotograficznego ustrojstwa. Nie pomoże tu nawet próba późniejszej obróbki. Niestety efektem na podstawie takich zdjęć są często w późniejszej próbie analizy błędne oceny, i to dlatego większość z Nas jest ostrożna w przypadku ferowania wyroków. Jedynie poprzez fizyczny kontakt można być bliskim właściwej oceny. I tu się zgadzam, że wynik będzie oscylował w okolicach 50/50.

Ja jednak wczoraj postawiłbym 60/40 i miałem prosić o fotografię tyłu - i bardzo dobrze, że się znalazła. Otóż w ocenie powłoki głównie zwracamy uwagę na krawędzie indeksów - czy są "zalane farbą" i nie widać kąta prostego pomiędzy płaszczyzną tarczy a krawędzią indeksu. Nie zawsze to jednak się sprawdza. Czasami mogą wystąpić błędy technologiczne - w końcu to masówka i to z okresu ciężkiej walki o rynek z elektronikami. Istotny jest również sposób produkcji tarczy - ta Twoja ma indeksy nakładane, ale występowały również tłoczone. Myślę, że fajnie gdybyś spróbował zamieścić jeszcze fotografię krawędzi, aby wypatrzeć ewentualne rozwarstwienie powłok oraz fotografię horyzontalną aby uwidocznić łączenie płaszczyzny tarczy z indeksami.

Reasumując:

Na dzień dzisiejszy stawiam 70/30 na oryginał (stawiam bo to tylko loteria na podstawie zdjęć):

- tarcza pozyskana od zegarmistrza - jeśli człowiek nie trudni się "renowacjami" ani pośrednictwem takimi wyrobami daje to podstawy do myślenia, iż to oryginały - ponadto, tak jak mówi Xylog, (jeśli oczywiście wierzymy zegarmistrzowi, bo na tym ta opinia się opiera) 10 lat temu przemysł malowanek jeszcze tak silnie nie prosperował

- napis" Original" na czarnych tarczach z wiekiem uzyskuje delikatny odcień różu - na podstawie fotografii prawdopodobnie tak jest w tym przypadku, ponadto na czarnych tarczach napis ten wydaje się "tłustszy" jakby na niego zużywano więcej farby.

- materiał fluorescencyjny przy indeksach w stanie szczątkowym a ten który pozostał wygląda na stary

- krój i wygląd napisu Worldmaster bez zastrzeżeń; pozostałych również

- tył bez zalań

 

Można jeszcze przyjrzeć się zadrapaniom jakie powstały w miejscy zetknięcia się tarczy z kopertą.

 

Ogólnie - to tylko opinia, która w oparciu o ewentualny nowy materiał dowodowy może ulec diametralnej zmianie - i niestety, otrzymasz tylko opinie i żadnej pewnej oceny, którą musisz przeprowadzić sam, bo tak to już jest z czarnymi tarczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że utrudniam wszystkim życie tymi tarczami, ale czarne z lat osiemdziesiątych, są trudne do oceny. O ile nakładane indeksy w jasnych są bardzo jednoznaczne to, a wierzchnia warstwa lakieru o ile występuje, nie powoduje załamania światła i zaokrąglenia pomiędzy tarczą, a brzegiem indeksu, to w czarnych farba "wchodzi" na część bocznej ściany indeksu powodując wrażenie malowanki. Prócz tego jak zauważył John niektóre tarcze z tamtego okresu miały tłoczone indeksy (co zobaczycie niebawem), co powodowało prawdopodobnie do nakładania powłoki z już wytłoczonymi indeksami i stąd lakier na bocznej krawędzi indeksu. Ważne by był równy i z wyraźnym odcięciem. Istotnym elementem w ocenia są nadruki lub napisy jak kto woli. I tu podobnie jak poprzednio, na czarnym, gdzie bez wątpienia jest lepszy kontrast, widzimy wyraźniejsze, grubsze napisy, choć niekoniecznie takie są. Ale aby was nie zanudzać, kolejna tarcza, to samo pochodzenie. I jeszcze raz sorry za jakość zdjęć.    

post-57210-0-21339300-1379848261_thumb.jpg

post-57210-0-79167500-1379848262_thumb.jpg

post-57210-0-16831700-1379848264_thumb.jpg

post-57210-0-54346500-1379848265_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, iż dla dobra sprawy w nauce rozpoznawania oryginalności zdjęć nikt nie będzie miał pretensji o ilość wklejanych zdjęć.

post-57210-0-92889500-1379848420_thumb.jpg

post-57210-0-53213600-1379848422_thumb.jpg

post-57210-0-66991300-1379848425_thumb.jpg

post-57210-0-97238000-1379848426_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.