Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

I która jest oryginalna, może obie, a może żadna? :)

Miłego niedzielnego popołudnia :P.

 

post-57210-0-59920700-1379848578_thumb.jpg

post-57210-0-15367500-1379848588_thumb.jpg

post-57210-0-15869100-1379848599_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dyskutowaliśmy na temat tarczy tłoczonej - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/79824-atlantic-original-tarcza/ - ostatecznie, po wielokrotnych oględzinach, nie dopatrzywszy się śladów ponownego nałożenia powłoki, uznałem, iż zegarek z uwagi na nietypową tarczę warto mieć i go kupiłem - dokonam niedługo prezentacji (o czym wcześniej zapomniałem).

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to bardzo dobrze, że mamy szansę zobaczyć kolejne tarcze od spodu - osobiście widziałem ze dwadzieścia parę a wynik ten wcale szybko się nie zmienia, bo zazwyczaj nikt nie chce zegarka "wybebeszać" z uwagi na ryzyko powstania możliwych uszkodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas

 

na swe juz wyblakłe oczęta, :(

i pożal się Boże ignoranta zegarkowego, :angry:

myślę, że na ostatnim zdjęciu

tarcza po prawej ( patrząc na zdjęcie ) jest autentyczna,

czemu świadczą wszystkie mi znane znaki, 

na ziemi wodzie i niebie!  :D

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z teorią dolnych napisów. Tutaj widać różnicę. Musimy przenieść się do jednego wątku z dyskusją, bo teraz lecimy na dwóch równolegle.  Może lepiej na Atlantic - oryginalny czy nie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Dawajta chopy, stereo lepij się czyta. Ciekawi mnie tylko czy do jakiejś konkluzji dojdziecie i kiedy.

W każdym razie kibicuję i obiecuję już więcej nie zabierać głosu w tej sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja oczywiście znana była na początku - 50/50, ale przecież przyjemność wynika z możliwości prowadzenia konwersacji - no to se gadamy. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na zakończenie mej teorii wielkiego Atlatyckiego wybuchu  :D

spójżcie Panowie na linię indeksu godz. 7 która poprowadzona do góry niemal idealnie wpasowuje się w lewą nóżkę każdej z trzech liter A nie mylić z ogólnie znanym klubem lubicieli alkocholnych napojów. :D  

I to już wisio w tym temacie z mej strony. :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubicie dociekać to dam wam zagadkę bo mnie samo tak jakoś natknęło przy oglądaniu zegareczka w sieci.

 

Na deklu widnieje napis " NO INCABLOCK" wiecie może co on oznacza?(czy to co jest napisane, że bez systemu zabezpieczającego?) Chociaż było widać w środeczku ete z incablock'iem. Na moich skromnych ilościowo nie ma nic takiego więc siedzę w swoim pokoju i dumam póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale tak bez fotki?

 

No to może być, albo i nie. Zalezy pod którym kątem patrzeć, bo od koronki to tak, a z drugiej to nie.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nabyłem w Niedzielę , przeszedł małe spa być moze jeszcze zmiana koronki go czeka .

 

1wlz.jpg

 

zghr.jpg

 

kqwd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny :blink: nie widziałem na giełdzie pod Tesco,żeby takie sprzedawali,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne rzeczy nabywa się tzw. z pod lady :) i niekoniecznie pod Tesco 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoity stan, gratuluję. Sekundnik nie ma tylnej części (chyba, że zdjęcie przekłamuje).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sekundnik był ułamany , szkiełko wymieniłem  dzisiaj  na nowe ale spękało w ciągu kilku godzin. Jutro zareklamuje, widocznie zegarmistrz za dużo miał siły jak sciskał pająkiem, lub założył za duże na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne zdjęcie warte pokazania bo na reszcie nic nie widać co do tematu NO inclablock

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z243/2434404/big/8.jpg?screen

 

 

Skoro zadajesz pytanie to daj nam samym ocenić co jest warte zobaczenia - przyjęło się, iż pytając prezentujemy zarówno tarczę, mechanizm jak i dekiel. A tu  "NO" wydaje się "dograwerowane" chałupniczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

I takie jest. INCABLOC było umieszczone symetrycznie względem innych napisów.

NO burzy tę symetrię. Nie warto zawracać sobie tym głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają 100% racji z tym incablockiem. Tak to wyglądać powinno.

post-59607-0-51190500-1379963206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"NO" Właśnie,

cóż miał na myśli "poeta" wygryzając  :( te dodatkowe literki?

Czyżby chciał udowodnić, że nabywca lub nieznany osobnik ma w ręku unikalne "dzieło" o wyimaginowanej wartości?  ;)

Nabić kogoś w butelkę?

Czy też naprawdę teściowa lub osobista w chwili złości puściła za nim budzik trafiając w ścianę pozbawiając onego incabloc-a  :D

Co też nasz fahura rzeźbiarz postanowił zapisać na kopercie dla potomnych. :lol: 

Pomysły na interpretacje tego "dzieła" dają pole do popisu w dopisaniu dalszych dziejów czasomierza oraz jego losów jego właściciela. 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MWATCH, który to już Twój Atlantic? Wcześniej chyba pokazywałeś 2 inne? ;)

Z całej tej dyskusji o tarczach, wyciągnąłem swojego czarnego Atlantica, który ma paskudne odpryski lakieru na tarczy i zastanawiam się czy to aby nie jest zamiennik. Nie mam jak teraz zrobić zdjęcia. Może jutro wkleję. Chciałbym go wyremontować, ale bez nowej tarczy się nie obędzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MWATSCH

zegar jak "się patrzy" :)

i nie ma się do czego tak bardzo doczepić a to, że przeciwwaga grota urwana, to może czyjaś radosna twórczość, lub łapki obarczone taką precyzją działania jak moje doprowadziły do jej urwania.

 

Tym czasem stawiam jak "guru" chronofil garść suszonych śliwek z przyszłorocznych zbiorów, że mogę się czuć jak siewca z obrazu Podkowińskiego, {bo do Van Goga jeszcze daleko) gdyż rzucone ziarno w Atlantyckie tytuły wątków zaczyna kiełkować. Zamieszczenie przez kolegę fotki zegarka nie mal na pewno przyciągnęły wzrok ku napisom na tarczy, by sprawdzić teorię ostatniego Atlantyckiego wybuchu.  :D  :D  :D 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.