Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega chyba zdecydowal, ze zegarek "zostaje w domu" i wcale mu sie nie dziwie ogladajac ten egzemplarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B) Wpadły mi w rynce  ;) zwłoki . Czy jest sens ożywiać ? Najchętniej wysłałbym znawcy , celem

obdukcji a potem zastanowimy się co dalej ...  :rolleyes:

 

post-4044-0-93481700-1452276770_thumb.jpg

 

post-4044-0-50827800-1452276817_thumb.jpg

 

post-4044-0-97532700-1452276860_thumb.jpg

 

 

 

 


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Zegarek powędrował na profesorski nadgarstek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B) Wpadły mi w rynce ;) zwłoki . Czy jest sens ożywiać ? Najchętniej wysłałbym znawcy , celem

obdukcji a potem zastanowimy się co dalej ... :rolleyes:

 

Pewnie, że jest. Każdy zegarek, jeśli tylko się da, warto przywrócić do żywych. :)

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek powędrował na profesorski nadgarstek :)

To dobrze. Za piękny jest i szkoda go na chłoporobotniczą grabę. ☺


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Dlatego nie zostawiłem dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Jak coś znajdę dam ci znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy polerując dekiel zegarka atlantic ściereczka cape cod trzeba zdjąć ten dekiel z zegarka  (ponieważ stary zegarek atlantic Worldmaaster nie jest wodoszczelny a ściereczka jest nasycona)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak - cc zostawia taką tłustawą powłokę którą najlepiej po prostu zmyć w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu - nie ryzykowalbym z całym zegarkiem z mechanizmem w środku.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sciagnac bo wtedy jest latwiejszy w "obrobce"

Dokładnie tak - to jeszcze druga sprawa. Przy okazji przesmarujesz uszczelke pod deklem i sprawdzisz chociaż pobieżnie w jakim stanie jest mechanizm.

Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic Weltmeister 'Super Extra' 21 Jewels.

Mechanizm to chyba AS 1188 <???>

Zegarek z lat 1950'tych.

Werk do umycia. Cały zapaprany jakąś brudną oliwką. Sparciała uszczelka do wymiany.

Koperta co nieco 'zmęczona', ale nauczony wcześniejszymi doświadczeniami (vide moja Adriatica czy Delbana) - na pewno nie będę dawał jej do żadnej regeneracji! ;)

 

20160114_111606_zps6n3pquei.jpg

20160114_111728_zps0xsjyblv.jpg

20160114_111843_zpsrm7zzj7r.jpg

20160111_121710_zpstl5ldkim.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pokażę mój z "kolekcji" ;-)

 

Historia taka jak zwykle, pradziadek kiedyś kupił, ponosił a potem zegar przeleżał w szufladzie - jak byłem mały to maltretowałem szkiełko, jak już dorosłem to tego żałuję... Wszystko poza bransoletą wygląda na oryginał, niestety koperta już jest trącona zębem czasu wraz z koronką. Zegarek chciałbym w najbliższym czasie oddać do renowacji do polecanego na tym forum zakładu zegarmistrzowskiego w Łodzi, jednak przeczytałem kilka stron wstecz i jednak ograniczę ją do sprawdzenia mechanizmu, naoliwienia i wymiany szkła - ponieważ zegarek raczej będzie leżał to kopertę i koronkę zostawię w takim stanie jak jest.

 

Aha, bransoleta robi wyjazd, czarny pasek "kroko" z zapięciem motylkowym zakupiony na tym forumie od lookash2 już czeka - wydaje się pasować, nie świeci się za bardzo (bardziej to pół-mat) ;-)

 

I przepraszam za brak zdjęć mechanizmu, to zawsze są delikatne rzeczy a ja zwykle mam z takimi problem :)

post-85560-0-84989300-1452792718_thumb.jpg

post-85560-0-32656100-1452792719_thumb.jpg

post-85560-0-33596500-1452792720_thumb.jpg

post-85560-0-78212600-1452792720_thumb.jpg

post-85560-0-69533700-1452792745_thumb.jpg

Edytowane przez thearchitect

Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B) Wpadły mi w rynce  ;) zwłoki . Czy jest sens ożywiać ? Najchętniej wysłałbym znawcy , celem

obdukcji a potem zastanowimy się co dalej ...  :rolleyes:

 

 

Pytaj Jacka ( @xylog).

Pozdrawiam Cię.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thearchitect

 

Zegarek godny pozazdroszczenia. Może wystarczy tylko polerka szkiełka bez jego wymiany na nowe.

Z tego co widzę zegarek jest kompletny i oryginalny.

Jeśli możesz to zrób zdjęcie tarczy w świetle dziennym( może już po polerce szkiełka) gdyż jak widzę jest do podziwiania jej ciekawy wzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-79147-0-23170400-1452804659_thumb.jpgBransoletka robi wyjazd,pierwsze słysze :) fajny atlantic,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.