Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny. Przychylam się do zdania John Time tylko pasek. Ciemny brąz proponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam jakiegoś paska, na razie nie mam pomysłu :) dzisiaj przeglądałem forum i marzyłem o Worldmasterze, po południu pojechałem do babci, pytam się czy ma jeszcze zegarki dziadka, a ona mi wyciąga ten zegarek :) szok :D

Napisy na dekielku mi nic nie mówią, nie znam się aż tak. Możesz mi napisać coś więcej o tym zegarku? Czemu nazwałeś go " firaneczką" ? :)

post-59764-0-56936100-1360866036_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam jakiegoś paska, na razie nie mam pomysłu :) dzisiaj przeglądałem forum i marzyłem o Worldmasterze, po południu pojechałem do babci, pytam się czy ma jeszcze zegarki dziadka, a ona mi wyciąga ten zegarek :) szok :D

Napisy na dekielku mi nic nie mówią, nie znam się aż tak. Możesz mi napisać coś więcej o tym zegarku? Czemu nazwałeś go " firaneczką" ? :)

 

jak ja lub ktoś inny Ci opowie to stracisz dużo dobrej zabawy a na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w tej publikacji: http://atlantic.helwecja.com/ksiazka

trafiła Ci się perełka a to co jest jeszcze ciekawe to jaki ma mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała pamiątka po dziadku, stan do pozazdroszczenia, Oryginał w każdym calu. Tarcza powinna dać się umyć, ale delikatnie bo to piękny okaz i szkoda by było coś tu uszkodzić, Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie ruszałbym tarczy, bo można zrobić mu kupu. Nalot z rdzy jest trudny do usunięcia.

Sądząc po Incablocu, to w środku siedzi ETA, pewnie 1100.

Felsy miały jeszcze Shockprotected.

A napisy na deklu jak najbardziej poprawne, ale nie jest on dedykowany do tylko tego modelu.

 

Zegarek super, dbaj o niego i nie noś zbyt często. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Felsy nie miały Incablocu, ale z wrażenia nie zerknąłem na zapisy na tarczy; xylog ma tu dużo racji - takie zabrudzenia są trudne, nawet dla doświadczonych, o ile w ogóle możliwe do usunięcia bez uszczerbku dla tarczy

 

na dniach pokażę swoją firankę, niestety też na 1100, ale ma felsową siostrę

 

xylog - to prawda, że gilosze na tej tarczy są na bazie papieru?

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No właśnie nie wiem. Chyba Wojtek puścił taka informację, pewnie skądś ją wziął.

Nigdy nie podchodziłem do ich mycia, ale chyba mam jedną czyszczoną roztworem wody utlenionej, bo dość jasną.

Najciekawsze, że Felsy 756 nie ma u Ranffta.

A ja właśnie znalazłem u siebie Wolmeistera ze stalową Felsą 756 - i jest na incablocu. Może jutro wrzucę fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że to taki okaz :) ok, więc na codzień sprawię sobie inny zegarek, a ten będę zakładał tylko na specjalne okazje :) Tarczy nie będę ruszał, nie przeszkadza mi to w ogoóle, a uważam, że nadaje właśnie charakteru. A czy kto z Was zna może dobrego zegarmistrza w Bielsku- Białej? Bo przydałby się jakiś przegląd czy coś, po tylu latach leżenia... A nie boję się go oddać w ręce przypadkowego zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu tarcz - wczoraj zrobiłem fotkę perłowej z napisem DIAL FRANCE na odwrocie, o którym pisałem. Czy to typowe sygnowanie dla tych tarczek?

post-46051-0-28905600-1360915222_thumb.jpg

post-46051-0-51118900-1360915228_thumb.jpg


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moment nabrałem Was, że mam 2 Worldmastery, mam nadzieję, że wybaczycie ten sztubacki żart :D? Faktycznie mam jeden i dwie tarcze. Dla czarnej szukam dawcy na FHF w przyzwoitej kopercie, ale to raczej będzie trudna sprawa.

post-46051-0-64530000-1360915397_thumb.jpg


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moment nabrałem Was, że mam 2 Worldmastery, mam nadzieję, że wybaczycie ten sztubacki żart :D? Faktycznie mam jeden i dwie tarcze. Dla czarnej szukam dawcy na FHF w przyzwoitej kopercie, ale to raczej będzie trudna sprawa.

 

ja osobiście pomyślałem, iż mając fajną tarczę zdołałeś już dokoptować resztę - co do srebrnej, to czysta fantazja, ale może to nazwa dystrybutora części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, to fajny pomysł mieć jeden zegarek i zmieniać diametralnie jego oblicze co pewien czas.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zabawny, ale z drugiej strony to nie lego - po pewnym czasie, gdy wkradnie sie rutyna przestaje być człowiek ostrożny i ..... ciach śrubokrętem po tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam na pewno nigdy tarczy zmieniał nie będę, a i częstotliwości zmian nie przewiduję zbyt dużej - co najwyżej od przeglądu do przeglądu. Chyba, że znajdę "dawcę" godnego tak ładnej tarczki.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pomysł zabawny, ale z drugiej strony to nie lego - po pewnym czasie, gdy wkradnie sie rutyna przestaje być człowiek ostrożny i ..... ciach śrubokrętem po tarczy"

i wtedy złość na samego siebie jest tak ogromna, że trudno sobie wybaczyć :angry: wiem bo już tak miałem :) dlatego teraz szukam tarczy tylko bez datownika

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o właśnie, zasadas, świetnie się rozumiemy - ja również z autopsji - a nauka taka, zeby jednocześnie robić jedną absorbującą rzecz a już absolutnie nie prowadzić wówczas moralizatorskich wywodów z córką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny! Uwielbiam w zegarkach czerwone wskazówki sekundnika. Czy to zegarek od Sneera?


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sneer wystawiał niedawno taki na bazarku, dlatego zapytałem. Gratulacje, ładny egzemplarz.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :) mój identyczny wisi na bazarku. Ale faktycznie rownie ładny stan, widac ze " nie picowany"

Nawet nie przypuszczałem ze równie fajnie wyglada na brązowym pasku, tak mnie przyzwyczaił do niebieskiego. Gratuluje nabytku bo w tych kolorach i stanie to rzadkość !


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Ja tylko wymieniłem pasek, a zegarmistrz mi go trochę wyczyścił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.