Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje,

widzę, że prócz Delban i Atlantici zawładnęły Twoim serduchem.

Taki zegarek po ojcu to najfajniejszy prezent dla syna.

pozdrawiam

 

Dzięki za dobre słowo. Atlantic po ojcu to jest świętość. Nie wiem czemu, pewnie sentyment rodzinny - Atlantic Worldmaster jest dla mnie podświadomie "prawdziwym i pięknym zegarkiem". Zawsze z zazdrością spoglądałem na nadgarstek mego rodziciela :wub: Dwadzieścia z dużym hakiem lat ciągłego użytkowania przez zawodowego kierowcę, świadczy o jakości produktu, a przy najmniej takie przeświadczenie mam ja. ;)

Ogólnie nie jestem fanatykiem jednej marki. Jest kilka takich gdzie serduszko bije mocniej, ale nie ograniczam się na razie tylko do jednej marki.

Pewnie w najbliższym czasie zagoszczę u innych "śwajcarskich" kolegów z kilkoma innymi sikorkami i dalej będę poszukiwał skarbów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnio mały zakup grupowy i był w nim taki oto Worldmaster:

 

post-23302-0-27610300-1342035799_thumb.jpg

 

post-23302-0-99119400-1342035829_thumb.jpg

 

post-23302-0-13911400-1342035845_thumb.jpg

 

post-23302-0-57059100-1342035870_thumb.jpg

 

post-23302-0-44223700-1342035890_thumb.jpg

 

Stan zachownia uważam za bardzo dobry. Niepokoi mnie tarcza. Niby nie wygląda na odnawianą, ale napis Worldmaster jakby za wysoko.... Czcionka, grubość napisów, kreski indeksów itd wydają się ok, ale ten napis nie daje daje mi spokoju. Zwykle oglądając tarczę na żywo nie mam wątpliwości - tu i owszem... Co sądzicie?

 

 

 

Witam,mam podobny SUPER DE LUXE,jestem przekonany, że napis WORLDMASTER jest dobrze pozycjonowany,a tarcza jest nie ruszana.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No toś chopie odkopał posta :))

 

Ale jak już tu jesteś, to pokaż tego swojego Super De Luxa, jak tytuł dobrze mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

archeolog :-) , ale ożywił wątek i dlatego odszukałem swojego pierwszego mechanika. Ważny dlatego, gdyż w tym czasie królowały kwarce, a mi tykał zegarek z duszą.

post-57210-0-96749600-1358276956_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Atlantic po ojcu to jest świętość. Nie wiem czemu, pewnie sentyment rodzinny - Atlantic Worldmaster jest dla mnie podświadomie "prawdziwym i pięknym zegarkiem". Zawsze z zazdrością spoglądałem na nadgarstek mego rodziciela :wub: Dwadzieścia z dużym hakiem lat ciągłego użytkowania przez zawodowego kierowcę, świadczy o jakości produktu, a przy najmniej takie przeświadczenie mam ja. ;)

Ogólnie nie jestem fanatykiem jednej marki. Jest kilka takich gdzie serduszko bije mocniej, ale nie ograniczam się na razie tylko do jednej marki.

Pewnie w najbliższym czasie zagoszczę u innych "śwajcarskich" kolegów z kilkoma innymi sikorkami i dalej będę poszukiwał skarbów :D

Kurcze dokładnie takiego samego poszukuję ze względów bardzo podobnych jak Ty. Niestety zegarek ojca został gdzieś i nie doczekałem się na niego. Szukałem jakiś czas temu na aukcjach i znalazłem coś co wydawało mi się takie jak nosił mój tata. Niestety koledzy których pytałem wtedy o zdanie uświadomili mi że to nie ten model co szukam, była to źle wykonana renowacja. Gdzieś w tym wątku są te pytania. Ale teraz widzę że jest nim taki dokładnie jak Twój de luxe. Gratuluję kolego ze względów czysto sentymentalnych. Mam nadzieję że upoluję w końcu coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś chopie odkopał posta :))

 

Ale jak już tu jesteś, to pokaż tego swojego Super De Luxa, jak tytuł dobrze mówi.

 

post-58181-0-10991200-1358285280_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Staruszek:

 

img2247y.th.jpg

 

w środku standardowo (fotka zapożyczona) :

 

insidedw.th.jpg


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

booggie77

 

Szalejemy na forum :-) Delbana, Atlantic, co następne? :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) na Atlanticu i Delbanie się skupię :) ale mam też kilka innych fajnych moich skarbków :)

W dziale tissota pokazałam fajnego vintage'a tatowego ale tam nie chcą ze mną gadać jakoś :) :)

 

PS.

lubię seiko ;)

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) na Atlanticu i Delbanie się skupię :) ale mam też kilka innych fajnych moich skarbków :)

W dziale tissota pokazałam fajnego vintage'a tatowego ale tam nie chcą ze mną gadać jakoś :) :)

 

PS.

lubię seiko ;)

 

Bardzo fajna specjalizacja, a właściwie to bardzo fajny obiekt specjalizacji. Jak dorzucisz do tego jeszcze Doxe to będziesz miała pełen przekrój NASZYCH kultowych zegarków, uważanych w czasach komuny za głównych przedstawicieli "szwajcarskiej precyzji" i obiekt westchnień rzesz ....... :D

Nie chcą gadać ? to z nimi nie gadaj. Niestety w śwajcarskiej części forum bywają takie tematy, że aby wywołać jakiś dialog to trzeba błysnąć Patkiem po oczach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w klubie wiele osób, które doceniając kunszt Patka, L&S czy innych kultowych wytwórców, kolekcjonują Atlantici, Delbany, zegarki z Błonia czy radzieckie (które bardzo często maja in-housowe werki :-) ). Sadzę, że bez problemu można wybrać tematy ważne dla siebie i tam swobodnie "istnieć". Jest tam wielu bardzo życzliwych kolegów, a z każdym dniem obcowania z tymi "kopalniami wiedzy" uświadamiam sobie jak dużo pozostaje jeszcze do odkrycia i to wciąga, bardzo pozytywnie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Doxy też są super :) ale jak tak dalej pójdzie to mnie mąż z domu wypędzi za te moje zakupy zegarkowe :D

Wy drżycie przed żonami, a ja przed mężem! Mimo tego, że on też zegarkowy to stara się studzić moj apetyt. Niestety z marnym skutkiem... ;)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zasadas - strasznie wciąga. I piękne jest to, że ciągle tyle jest do odkrycia i nauki - dzięki temu to hobby na całe życie bo się nie znudzi.

A co do atmosfery forum - jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Jest bardzo przyjazna i życzliwa. Na forach o innej tematyce różnie bywa - czasem lepiej się tam nie wypowiadać bo mozna się baaardzo narazić.

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę zaśmiecamy watek :-) ale może pozostali miłośnicy atlanticów się ożywią.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) na Atlanticu i Delbanie się skupię :) ale mam też kilka innych fajnych moich skarbków :)

Oj Doxy też są super :) ale jak tak dalej pójdzie to mnie mąż z domu wypędzi za te moje zakupy zegarkowe :D

Wy drżycie przed żonami, a ja przed mężem!

 

Jeśli Cię mąż wypędzi, to ja mam parę fajnych delban i atlantików...... ;)

Miło, że jesteś na forum


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tu życie już powoli zamiera, bo chyba wszystkie Worldmastery jakie były zostały już pokazane :)

 

Ale fajnie, że kobieta znalazła się wśród miłośników atlantika. I to z Lublina ;)

 

To tak na zachetę, parę z moich zbiorów, ale nie tylko Worldmasterów:

 

z1192.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 x 12 = piękna kolekcja :) , a widać że nie tylko w wymiarze ilościowym - gratulacje. Nie sadze by wszystkie zostały już pokazane, przecież każdy jest tak naprawdę inny. Wpływ czasu pomaga w odmianie tych samych modeli, nadaje im niepowtarzalne cechy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w klubie wiele osób, które doceniając kunszt Patka, L&S czy innych kultowych wytwórców, kolekcjonują Atlantici, Delbany, zegarki z Błonia czy radzieckie (które bardzo często maja in-housowe werki :-) ). Sadzę, że bez problemu można wybrać tematy ważne dla siebie i tam swobodnie "istnieć". Jest tam wielu bardzo życzliwych kolegów, a z każdym dniem obcowania z tymi "kopalniami wiedzy" uświadamiam sobie jak dużo pozostaje jeszcze do odkrycia i to wciąga, bardzo pozytywnie.

 

Zasadas - pisząc swoją uwagę nie chciałem nikomu ujmować jak również nic złego nie miałem na myśli o samym naszym forum. Jest wśród nas rzesza prawdziwych miłośników zegarków dla których liczy się zegarek. Sam jednak zauważyłem na niektórych tematach, że czasami aby ożywić dyskusję, trzeba błysnąć nabytkami z górnej półki jakościowej czy cenowej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog - wiedziałem, że masz parę zegarków :) ale to powyżej to przeszło moje wyobrażenia... I to nie wszystko???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wszystko nie ;) tylko nie chce mi się nad takimi zdjęciami siedzieć.

Bo Atlantic natłukł tych modeli jak głupi. Jak zacząłem zbierać, to niebacznie zacząłem też zabierać te z logo "a atlantic". I tych kolorowych mam teraz bez liku i ciągle przybywa, choć na szczęście już dużo wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię mąż wypędzi, to ja mam parę fajnych delban i atlantików...... ;)

Miło, że jesteś na forum

 

Ja sobie to zapamiętam ;)

 

@xylog - Lublin to fajne miasto ;)

 

@Tajtek, @zasadas - dzięki za miłe słowa :)

 

żeby wrócić do tematu: tego kupiłam dla mężu :) do małych poprawek:

 

img2272rv.jpg

 

img2278u.jpg


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jednak zauważyłem na niektórych tematach, że czasami aby ożywić dyskusję, trzeba błysnąć nabytkami z górnej półki jakościowej czy cenowej. :D

I tu masz całkowitą rację. Górna półka czy dolna pólka to pojęcia bardzo względne, lecz dla niektórych to bardzo ważne kryterium. Nie chciałbym być posądzonym o hipokryzję bo i mi podobają się bardzo zegarki chociażby z obecnej wystawy SIHH 2013 ale "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" , Longinesy, Hamiltony, Bulowy, Atlantici, Delbany.....Błonie... są po prostu piękne, i dla tego je zbieram i układam na swoich własnych górnych półkach ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu masz całkowitą rację. Górna półka czy dolna pólka to pojęcia bardzo względne, lecz dla niektórych to bardzo ważne kryterium. Nie chciałbym być posądzonym o hipokryzję bo i mi podobają się bardzo zegarki chociażby z obecnej wystawy SIHH 2013 ale "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" , Longinesy, Hamiltony, Bulowy, Atlantici, Delbany.....Błonie... są po prostu piękne, i dla tego je zbieram i układam na swoich własnych górnych półkach ;)

 

Pełna zgoda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wrócić do tematu: tego kupiłam dla mężu :) do małych poprawek:

 

 

 

img2278u.jpg

 

 

Czy to mechanizm UNITAS 6300(N) czy coś podobnego?

 

może jeszcze jedno zdjęcie sygnatury i po prostu odczytamy nazwę mechanizmu :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.