Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

nic poza zwykłą renowacją nie zamierzam robić z tego typu zegarkami. Zastanawia mnie co przedmówcy mieli na myśli mówiąc o chromowanej kopercie i malowanej tarczy? Nic takiego z nim nie robiłem, dziadek na pewno też nie, więc jeśli mogli byście coś więcej o tym powiedzieć?

pozdrawiam.

 

niestety te koperty mają to do siebie, że łatwo o uszkodzenie warstwy chromu którą jest ona pokryta. Z racji wieku i intensywności użytkowania wiele egzemplarzy ma ubytki i przetarcia kopert, niekiedy tak rozległe że nie ma możliwości odświeżenia jej domowymi metodami i konieczne jest ponowne chromowanie (patrz mój 61660- sprawa poruszana w innym wątku).

 

Swoją drogą ma ktoś na zbyciu dobrze zachowaną kopertę od tego modelu, ewentualnie jakiś pomysł gdzie ją można zdobyć??


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniany leżak szufladowy ... Atlantic Worldmaster kupiony w 1996 ...

atlantic worldmaster 1996

atlantic worldmaster 1996


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cvo

Dzień dobry wszystkim :)

 

Najnowszy nabytek:

 

dsc0181xw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Zdaje się, ze koronkę ma koszerną nawet. Gratulacje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czy napisy nie były poprawiane a tarcza myta....

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka wygląda na właściwą; ogólnie fajny, ale co on taki "czekoladowy"? Może pędzelkiem na sucho spróbować. Bardzo ładne indeksy, bardzo ładne napisy, krzyż, tak ładne, że aż podejrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyzwoitym stanie, tylko gratulować.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisy bankowo powtórnie malowane....niestety


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałbym się pochwalić również moim Worldmasterem (przepraszam za słabe zdjęcia)

 

Tak wyglądał przed

post-58034-0-78330100-1366334128_thumb.jpg

 

a tak wygląda po renowacji

 

post-58034-0-19174200-1366334237_thumb.jpgpost-58034-0-02413200-1366334248_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja witam wszystkich miłośników Worldmasterów;)

Od pewnego czasu przeglądam sobie Wasze zegarki, ale trafiłem tutaj przypadkiem... W pracy wpadł mi w ręce taki oto Atlantic:

20130120130048.jpg

spodobał mi się, niestety właściciel ani myślał o sprzedaży...

ale za to jakis tydzień później mogłem pooglądać wersję z datownikiem(oraz w dużo lepszym stanie:

20130305190741.jpg

Jakoś nie byłem do niego przekonany i 3 razy sprzedawał się na serwisie aukcyjnym(2 kupujących nie podjęło próby zapłaty:P).

Za to tego czasu i ja zachorowałem na Atlanica z tej serii i upatrzyłem sobie takie cudo:

17img0008001.jpg

(zdjęcie sprzedającego, u mnie zegarek będzie dopiero po majówce....)

Pomoże mi ktoś ocenić w ilu % jest on oryginalny i czy tarcza była malowana, no chyba że po tym zdjęciu nie jest to możliwe:)

A i na koniec jeszcze jedno pytanko; nada się do niego pasek Pattini, czy jednak za gruby w stosunku do koperty? (ew można w jakimś wrocławskim sklepie pooglądać paski tej marki?)

pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając na względzie możliwość pomyłki ze względu na słabą jakość zdjęcia, optowałbym jednak za oryginalnością tarczy. Indeksy są dość "ostre", pełne o bardzo wyraźne, kropki nad indeksami regularne, napisy wyraźne i kształtne. Czarne tarcze są trudniejsze w ocenie, a pewność ma się dopiero po obejrzeniu w realu, ale mimo wszystko stawiam na oryginał podobnie jak i w przypadku wskazówek.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź!

najbardziej bałem się o sekundnik, bo to chyba najczęściej zmieniana część w Wordlmasterach...

Jak już go będę miał u siebie to pochwalę się nowymi fotkami.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny model, tylko z białą tarczą i mocno nadszarpnięty zębem czasu, ale bez żadnych zmian wiec traktuję go jako "wzorzec" - ma podobne wskazówki więc sadzę, że i Twoje są od tego modelu. A tak już poza tematem oryginalności, ważne by się Tobie podobał i by sprawiało Ci przyjemność noszenie go. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie zostaje nic innego jak tylko czekać aż w końcu przyjdzie i się cieszyć z noszenia:)

jeszcze raz dzięki za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwalę się swoim zegareczkiem.

Jest bardzo podobny Worldmastera, który zaprezentował użytkownik "cvo"...

Napisałem podobny, bo mój ma napis Atlantic wypukły w kolorze indeksów godzinowych.

Koperta ma inny kształt (patrząc od "góry") jest bardziej zaokrąglona i jest węższa...

Dziwią mnie troszkę te różnice. Może wypowiecie się na ten temat ? Z góry dziekuję.

Aha... zegarek kupiłem już z "odrestaurowaną" kopertą

 

post-61285-0-30360900-1367313261_thumb.jpg

 

post-61285-0-78071300-1367313261_thumb.jpg

Edytowane przez pteris3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Znajdź mu nieodnawianą kopertę i będziesz miał piękny okaz. Gratuluję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cvo

ładnie wygląda z aplikowanym logo :) gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden zegareczek...

 

post-61285-0-34879600-1367338249_thumb.jpg

 

post-61285-0-64369400-1367338263_thumb.jpg

 

post-61285-0-04027500-1367338264_thumb.jpg

 

Zastanawiam się nad delikatnym przemyciem tarczy, żeby odsłonić indeksy godzinowe, jak również wypełnieniem wskazówek "czymś" nie rzucającym się w oczy.

Mam też zastrzeżenia do koronki. Wydaje mi się, że nie jest to oryginalny grzybek....

Zresztą w innym poście napisałem, że szukam koronki, takiej, jaka powonna być...

Jakbyście coś wiedzieli.... :)

Edytowane przez pteris3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten pierwowzór tarcz warszawskich to tarcza fajna i ciekawa, głównie z uwagi na aplikowane logo, choć koperta do wymiany.

Co do grzybków to ciężko - czasem trzeba zaakceptować coś jedynie zbliżonego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu wskazówek to tu trochę znajdziesz http://zegarkiclub.pl/forum/topic/85816-delbana-oryginalna-czy-nie-zapytania-wszelkie/page__st__360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie zbyt kategorycznie, ale to moja subiektywna opinia. Sądzę jednak, że w kopercie bez korekt może prezentować się korzystniej, chodzi o krawędzie, które "renowatorzy" zazwyczaj "wyoblają", ale to Ty jesteś właścicielem i możesz mieć swoje zdanie w tej substancji; a z ostrymi krawędziami:

 

post-53152-0-41939400-1367341604.jpg

post-53152-0-70931800-1367341615_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pteris3 - to fajny zegarek - gratuluję, ale pozwolę sobie jeszcze na wypowiedź. Oczywiście to tylko moja opinia, ale zegarek to zestawienie różnych elementów i ich estetyka poszczególnie wpływa na odbiór całości. Zegarek to mechanizm, wskazówki, koronka, koperta, również pasek, ale najistotniejsza jest tarcza, bo jej wygląd definiuje nasze pierwotne postrzeganie zegarka - tę masz ciekawą, przyznam, iż nie miałem przyjemności oglądać zegarka z tą tarczą z aplikowanym logo. Uważam, iż właśnie ta tarcza zasługuje na szczególne traktowanie, bo jej wzór znalazł się w Atlanticach, ale również w Delbanach a swego czasu nasi rodzimi zegarmistrze o jej stylistykę oparli wytwarzanie "warszawianek". Zatem tarcza z historią i jeśli udałoby się znaleźć "nietykaną" kopertę to osobiście bym ją wymienił, ale jeśli nie, to nie zmieni to faktu, że masz zegarek z ciekawą tarczą. Odrobinę zastanawia mnie tylko sekundnik.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem... myślałem, że może tarcze z aplikowanym logo mają właśnie taką kopertę... o moja ignorancjo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej pokazywałem zdjęcia sprzedawcy, ale skoro zegarek jest już u mnie to pokaże go w trochę innym świetle:)

img0609hg.jpg

img0608vc.jpg

img0446au.jpg

img0447ux.jpg

i na paseczku Hand Made(noszę od 2 dni, narazie mega wygodny, w sam raz na ciepłe dni)- czekam też na pasek Pattini, będzie na zmianę ;)

20130516145032.jpg

Mam tylko jedno pytanko, wcześniej jak miałem Worldmastery w rękach nie rzuciło mi się to w oczy, ale mój egzemplarz ma lekko zakrzywione wskazówski sekundową i minutową. Raczej nie jest to kwestia zaokrąglonej szybki, wygląda mi to na specjalne zakrzywienie mniej więcej w 4/5 długości.

 

Przed codziennym noszeniem muszę jeszcze odwiedzić zegarmistrza, bo niestety coś "dzwoni" w środku, jakby jakaś część obijała się o kopertę... Zastanawiam się nad wypolerowaniem koperty i szkiełka, ale poza tym Atlantic wydaje mi się być w bardzo dobrym stanie, no ale tu już prosiłbym o opinię Wyjadaczy:)

 

Pozdrawiam,

Fish.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.