Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz dzięki.

 

Mam jeszcze kilka, w tym też niebieskiego i parę fajnych super de luxe. Jak wrócą od majstra po spa to dodam zdjęcie kolejnego pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym z podwójną datą był popsuty mechanizm przerzucający datę. Majster cudem załatwił od znajomego majstra, który miał taki i czekał z nim na taki zegarek 25 lat. Naprawa kosztowała 100.

Co do ustawienia daty to nie jest łatwa sprawa.

Nie wiem czy sam potrafię bo widziałem tylko raz jak robił to mój zegarmistrz.

Najpierw nazwa dnia a potem kręcenie do tyłu i do przodu aż uzyskamy odpowiedzią liczbę.

Zebranie tych zegarków zabrało mi ok. 7 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - mam takiego w doskonałym stanie, ale coś mi się wydaje że mechanizm ma podobny defekt. Cóż, do zegarmistrza zatem marsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym z podwójną datą był popsuty mechanizm przerzucający datę. Majster cudem załatwił od znajomego majstra, który miał taki i czekał z nim na taki zegarek 25 lat. Naprawa kosztowała 100.

Co do ustawienia daty to nie jest łatwa sprawa.

Nie wiem czy sam potrafię bo widziałem tylko raz jak robił to mój zegarmistrz.

Najpierw nazwa dnia a potem kręcenie do tyłu i do przodu aż uzyskamy odpowiedzią liczbę.

Zebranie tych zegarków zabrało mi ok. 7 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie czarny na dole ostatni świetny ;] ale cały zbiór też niczego sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W tym z podwójną datą był popsuty mechanizm przerzucający datę. Majster cudem załatwił od znajomego majstra, który miał taki i czekał z nim na taki zegarek 25 lat. Naprawa kosztowała 100.

Co do ustawienia daty to nie jest łatwa sprawa.

Nie wiem czy sam potrafię bo widziałem tylko raz jak robił to mój zegarmistrz.

Najpierw nazwa dnia a potem kręcenie do tyłu i do przodu aż uzyskamy odpowiedzią liczbę.

Zebranie tych zegarków zabrało mi ok. 7 miesięcy.

 

Możesz to wytłumaczyć dokładniej,najpierw nazwa dnia,potem kręcąc do tyłu,do przodu,i koronka jest cały czas w tej samej pozycji.Ma takiego samego jakoś to nie działa,wychodzi że wszystkie mają defekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste jest to skomplikowane.

Właśnie siedzę z tym zegarkiem i ustaiwiam datę.

1. Koronka oczywiście ma tylko jeden skok.

2. Kręcąc do tyłu wybieram odpowiedni dzień.

3. Kręcę do przodu w okolicy 12 (cofam wskazówki) aż pojawi się białe pole na miejscu nazwy dnia.

4. Kręcę do tyłu( wskazówki zgodnie z ruchem zegra) i zmienia się numer. I tak kilka razy aż do właściwego numeru.

 

Oj ciężko to opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z moim opisem ustawiania daty pojawiły się pytania.

 

A więc odpowiadam:

Białe pole w miejscu nazwy dnia pojawia się u mnie ok. 10.05.

Gdy "kręcę do tyłu" to oczywiście jak to w Atlanticu wzkaówki idą zgodnie z ruchem zegara a przy " kręceniu do przodu" cofają się.

Czynność kręcenia tył-przód powtarzam aż uzyskam odpowiedni numer.

Najlepiej wyjaśnić to na pw gdzie dla zainteresowanych podam mój nr telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat do mnie Twoje wyjaśnienie przemówiło - człowiek ciągle się jednak uczy. O tym nie wiedziałem i nie sądziłem, że to taka kombinacja a dotąd wystarczyło mi jego posiadanie. No i sukces - z moim wszystko ok i, co ważne, wiem już jak ustawiać datownik. Dzięki  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że mój opis pomógł.

Sam dwa razy odwiedzałem zegarmistrza aby mi przypomniał jak to się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

chciałem się z wami podzielić wynikami dzisiejszego mojego popołudnia. Myślę, że już więcej nie da się zrobić ale nie jest źle :)

 

przed:

t6px.jpg

4yw2.jpg

momg.jpg

 

po:

ogqk.jpg

f5t5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to bardzo indywidualna sprawa, mało tego, musi pasować i do zegarka i do ubioru który nosimy. (...)

 

No tak, do tej pory miałem czarne, więc i do wszystkiego pasowało. ;-) Wygląda na to, że muszę jeszcze przemyśleć wybór paska.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frantz70

 

Gratuluję kolekcji Originali. Siedem miesięcy to bardzo krotko jak na zebranie tak i pokaźnej i dobrej jakościowo kolekcji, a z tego co piszesz to jeszcze nie wszystkie zobaczyliśmy. Jak w takim tempie będziesz powiększał kolekcje to niebawem dobrniesz do zbioru pełnego :), chociaż czy ten zbiór jest w ogóle możliwy? ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

 

Jeszcze wiele różnych tarcz i indeksów jest do zdobycia a jak braknie original'i to Atlantic nie da o sobie zapomnieć.

Jedyny kłopot to mała podaż fajnych stanów i czasami dziwnie wysokie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wypycha te w kiepskim stanie, a rarytaski pozostają w kolekcjach. Stąd mało oryginalnych Originali w stanie NOS.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No właśnie, może pokażemy różne ORIGINALe, na początek może jasne?<br />Ile rodzajów może ich być? 10, 20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawy pomysł bo w opracowaniach o Originalach jest niewiele. Powstała by ciekawa, przydatna baza danych o tych zegarkach. Pytanie tylko czy w tym wątku, czy w nowym. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tego jest tyle, że chyba założymy nowy. Ale ja ostatni, jeśli mam coś czego u was nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tego srebrnego Originala gratuluję i szczerze zazdraszczam, bo takiego nie mam.<br />Chyba musimy jednak założyć ten temat z Originalami, bo jakmwidać jest co ogladać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

U mnie temat Original'i dobiega końca.

Mam "na oku" jeszcze jednego ale nie wiem czy wypali a jego stan nie jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być dobry pomysł. Zasadas wywołałeś sprawę - czyń honory i otwieraj wątek.

 

Franz70 - oczywiście nie odpuścimy Ci - Tu takie zwyczaje, że pokazuje się od strony tarczy, ale również dekiel i mechanizm - myślę, że niebawem powstanie jednak nowy wątek, zatem już szykuj fotografie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.