Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Casio DW-6900

Jak zlikwidować rysy na szkiełku mineralnym ( g-shock )?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie i prośbę zarazem: jak pozbyć się drobnych rys ze szkiełka mineralnego ( Casio G-Shock DW-5600C ) nie oddając zegarka do serwisu i nie wymieniając szybki na nową, tylko próbując pozbyć się problemu w warunkach domowych? Jaka metoda jest najskuteczniejsza, aby pozbyć się tych rys i nie zmatowić szybki? Jakieś pasty polerskie? Jaki sprzęt jest do tego potrzebny ile kosztuje i gdzie go mogę nabyć ( np: w Warszawie )? Jest to możliwe? Dzięki!


Kobiety! Zwłaszcza te z Electra Luminescent Backlight...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Iko, ale czy ta diamentowa pasta 3-mikronowa do polerowania wstępnego + 1/4-mikronowa do wykończenia + ściereczka do czyszczenia obiektywów ( lub podobna ) pomoże pozbyć się rys ze szkiełka mineralnego ( g-shock ) w moim DW-5600C, skoro rysa jest głębsza, niż ta na tych zdjęciach z timezone? Może to usunie małe ryski wielkości włosa, ale takie gdzieś na ok. mm grubości w głąb szybki? Mimo wszystko warto spróbować? Gdzie w Warszawie można dostać takie pasty polerskie w jakim sklepie i za ile? Wielkie dzięki!


Kobiety! Zwłaszcza te z Electra Luminescent Backlight...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale takie gdzieś na ok. mm grubości w głąb szybki?

coś mi się wydaje, że tak głęboko to z pastą, ręcznie nie wyrobisz. Zorientuj się ile wymiana szkiełka cię wyniesie bo raczej tym się się skończy.

:blink:


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z łatwością znajdziesz na Allegro pasty polerskie. Ja taką kupiłem i po godzinnym szlifie dało wspaniały efekt. Grubej rysy jednak nie usunie, musi się przecież zedrzeć grubszą warstwę szkła. Są dwa wyjścia: Trzeba tę rysę polubić, lub wymienić szkiełko.

Pozdrawiam B.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to usunie małe ryski wielkości włosa, ale takie gdzieś na ok. mm grubości w głąb szybki?

 

Nie wierzę w rysę głębokości 1mm na mineralnym szkle.

Z pewnoscią jest to mniej, bo 1mm to strasznie dużo!

Pasta diamentowa powinna poradzić, choć roboty troche jest


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak głęboką rysę trudno zrobić nawet na szkiełku z plexi - chyba, że celowo jakimś narzędziem. Spróbuj polerki pastami diamentowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za mopmoc :lol: Spróbuję tych past diamentowych, czy są dobre.


Kobiety! Zwłaszcza te z Electra Luminescent Backlight...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do polubienia rys :) to nie za bardzo. Jak jest gdzies z boku to nie musi az tak przeszkadzac jak wtedy gdy jest np. przy analogowym wyswietlaczu dokladnie na godzinie lub na sekundniku. U mnie jest na sekundniku i odkad sie tam pojawila to nie na sie o niej zapomniec. I co smieszniejsze, kiedys tutaj omawialismy temat wymiany mineralnego szkla w G-Shocku na szafirowe. Bylem w koncu w serwisach i tego szkielka na szafirowe nie da sie wymienic bo najciensze szafirowe szkielka jakie maja w serwisach sa przynajmniej o 2,5 razy grobsze. Wiec wracajac do tematu rysek i wymianie szkielka bez bawienia sie w zegarmistrza to chyba najlepiej zrobic ten proces w serwisie Casio. Chyba ze macie zegarmistrza ktory naprawde wie co robi i zrobi to tak ze i bedzie szczelnosc i bedzie dostep do ponownej wymiany szkielka bez komplikacji. Lepiej raz na 2 lata gdy zdarzy sie ryska wymienic sobie w serwisie i wiedziec ze nic sie na bank nie stanie niz ryzykowac.


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.