Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

429 to dośc popularny, dobry model. Co do funkcjonowania - pamiętaj, ze South bend to przeniesiony Columbus. Może ci nieco rozszerzyć zakres zainteresowań, bo Railway King z Columbus to kapitalne mechanizmy.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza :) ciezko dostac Columbusy i nie sa tanie. Bracia Studebaker wykupili te firme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z tymi cenami. Zależy jaki model, jaki stan i... co kto rozumie przez "tanie" ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w pudełeczku zestaw do samodzielnego montazu...

Po obejrzeniu części, wyprostowaniu dwóch czopów i dorobieniu metaliwego przerzutnika (rubinowe mam wszytkie albo za duże, albo o wiele za małe :( ) wyszło coś takiego:

 

usa_mvmt_rubie_1_3.JPG

 

Z przodu:

 

usa_mvmt_rubie_1_1.JPG

 

Sekundnik trochę od rzeczy, ale z czasem pewnie poprawię.

 

Więcej tu:

 

http://pmwatch.republika.pl/Watches/usa_mvmt_frances_rubie_0_0.html

 

Rzadko się zdarza, ze z 1000 wyprodukowanych mechanizmów ma się aż dwa i to w obu wystepujących wersjach ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesujacy mechanizm, jaki to caliber? moze bede mial jakas wskazowke sekundowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looz, sekunda prędzej czy później się znajdzie. To 10s model 1 Frances Rubie grade 23. Kiedyś orygina w końcu przyjedzie w zestawie części - zawsze tak to się kończy :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze relacja z oględzin:

 

Tylko prosze nie krytykujcie za bardzo - to nie miał być pełny serwis z porządnym czyszczeniem, tylko po prostu ciciałem go uruchomić, a przede wszystkim obejrzeć :) .

 

usa_info_frances_rubie.jpg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzięki takim reportażom poznajemy rzadkie mechanizmy :) i metody napraw(prostowanie czopów to czynność naprawdę stresująca!!!)ale czy nie można podgrzać całego czopa np nad precyzyjnym palnikiem?czy straci twardość?próbował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscią można rozhartowac czop i potem zahartować go z powrotem. Ale skoro dobry zegarmistrz, jakim jest Jeff pisze, ze jeśli zegarek jest "tylko" do kolekcji to poleca taka metodę, to pewnie jest ona dobra. Efekty zresztą - jak widać - są niezłe, pod warunkiem, ze czop wyjściowo nie był już pęknięty. Zależy to tez od jakości stali - w Mołnii poszło dużo łatwiej, bo stal bardziej miękka.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuję potrenować oba rozwiazania ,bo nazbierało mi sie trochę mechanizmów i w paru właśnie czop balansu nie jest złamany a wygięty,wiele nie ryzykuję bo jedyny zegarmistrz w moim mieście niechętnie chce naprawiać mi mechanizmy amerykańskie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje relacji, swietna robota, oby bylo wiecej :) btw. moze czop wymaga polerowania i nie chodzi bo sa za duze opory w tej pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - chyba nie... przypuszczam, ze albo jest nadłamany na końcu, albo tak starty... bo faktycznie jest krótszy niż dolny. Nie wiem, ciężko to będzie na 100% ustalić. Zresztą - szczerze mówiąc nie zależy mi tak znowu na tym, żeby działał idealnie. Kolekcjinerskie zegarki moim zdaniem mogą trochę niedomagać, ich prawo.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa mechanizmy zdaje sie? mozna porownac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Brrrr - tamten drugi jest dużo lepszy.. Nie dotykam - jeden głupi uślizg śrubokręta i będę sobie pluł w brodę do zawsze ;)

 

EDIT: porwnałem z osią niższego modelu, który rozberałem na części i w tym czop jest nawet nieco dłuższy... Łozysko tez wygląda dobrze, wyczyściłem i nasmarowałem jeszcze raz i dalej pracuje gorzej. Naprawdę - skończyły mi się pomysły i tak już pewnie zostanie... Przynajmniej na razie...

 

Tzreba by jeszcze wypolerować ten czop - może by to coś dao. ale nie mam jak...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I zapowiadany ostatni nabytok:

 

aurorabl.jpg

 

 

Piękna, 15-kamniowa, regulowana Aurora. Jeszcze nie top, ale wysoki model firmy. Wypolerowałem regulator i śrubki mechanizmu (pokryte były rdzawym nalotem) i jest śliczności :)

 

reszta zegarka - pojutrze, jak porobię zdjęcia...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasowy full plate, jak juz polerowales srubki to mozna sie pokusic o zabarwienie nia niebiesko :D . Ja czekam na 2 egzemplarze, jak dotra podziele sie zdjeciami. Jeden ma dosc unikalna tarcze, a drugi jest w idealnym stanie - mechanizm oraz tarcza bez hairlines. No ale zobaczymy czy takie dotra do mnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Paweł sie ostatnio rozbrykał zakupowo. Ni epozostaje nic innego, jak zacisnąć zęby i gratulować - i nabytków i dobrej roboty ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie znalazłem nic ciekawego ,to na giełdzie dałem się skusić na mechanizm Howarda,dziś myślałem że znalazłem do niego kopertę,ale nie ten rozmiar,ale i tak wziąłem :) resztki mechanizmu były gratis......howard%20prz%C3%B3d.JPGhoward%20mech.JPGhoward%20koperta.JPGhoward%20mech%20bez%20mostka.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarl, South Bend grade 429, brak tylko szkla ale to da sie nadrobic, startuje za drugim pokreceniem koronka :D :

post-44644-0-55652700-1369915495_thumb.jpg

post-44644-0-32055100-1369915502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na fajny stan :) Enjoy!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło to nie problem ,chyba że ma jakieś specjalne wysklepienie,a zegarek klasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarl, super stan, tarcza bez hairlines, wskazowki tylko do odnowienia :D, oczywiscie South Bend grade 219 z 1917 roku, 4 Adjustments +Temp, nie jest to railroad grade ale to tak zwany trolley watch - taka tansza wersja RR grade a rownie dobra.

post-44644-0-86234800-1370382490_thumb.jpg

post-44644-0-33937400-1370382497_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wybrałeś wąską specjalizację :) ale zegar klasa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie moge kupic wszystkich ktore mi sie podobaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.