Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie moge kupic wszystkich ktore mi sie podobaja :)

 

To już jakaś epidemia :(

 

A zegar ładny, nie powiem :)

 

Ja też szykuje niespodziankę, na jutro...

 

Mam tylko nadzieję, ze nie bedzie to wielki niewypał (od czasu nieoryginalnego półmostka mam uraz ;) )

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka krótka historia jednej stotrójki :)

Qrde - całe popołudnie i wieczór w plecy ;)

 

en_usa_info_103.jpg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponujące!

Gratuluję CI, Pawle, umiejętności, pomysłowosci i zapału. No i oczywiscie pięknego mechanizmu przywróconego do życia :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ciekawe zbiegi okoliczności. Z oryginalnej tarczy, trzyczęściowej, do użytku nadaje sie środek i tarcza sekundnika. Zewnętrzny pierścień jest tak zniszczony, że o porządnej renowacji nie może być już mowy. Tymczasem na ebayu wisi to:

 

$(KGrHqEOKkUE4fNg-N7lBOJ2Wzot5!~~0_3.JPG

 

Nie wiem, skąd to wzięło się w Argentynie... ale to właśnie dokładnie ten element!

Jemu dla odmiany brakuje pozostałych, czyli spokojnie będzie można poskładać.

Nóżki w sam raz dla modelu 2:

 

$(KGrHqN,!hsE3,H)57rtBOJ2(Dri7w~~0_3.JPG

 

Jeszcze fotka oryginalnej tarczy:

 

$(KGrHqVHJFIFGW98PnfsBRm-WP0eRQ~~60_57.JPG

 

Niestety przy jej rozbieraniu brzeg środkowej części nieco się wyszczerbił, ale po złożeniu nie będzie bardzo widać... Szkoda, bo mało brakło a byłby idealny, jednak biorąc pod uwagę lokalizacje pęknięcia (12-12:30) pewnie był już "nadpęknięty" wcześniej :(

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, cel szczytny - i ladny zegarek przywrocony do zycia. Jak by bylo potrzeba jakichs czesci to moge popytac wsrod znajomych, czase sie takie niespodzianki znajduja.... No koperte z epoki tez wypadalo by znalezc :D Widze ze masz duzo samozaparcia, byle tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperte to nawet jakąś tam mam ;). Się wypoleruje i będzie git ;).


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dzisiejsza zdobycz z giełdy w Legnicy,nie taka rzadkość ,ale w ładnym stanie i z piękną kopertą zdobioną w niesamowity sposób ,patrząc pod różnymi kątami inaczej widać rysunek na deklu ,wykonany z różnych odcieni złota a i mechanizm też ładny :)waltham%20riwerside%20tarcza.JPGwaltham%20riwer%20ty%C5%82.JPGwaltham%20riwer%20ty%C5%82%20sk..JPGwaltham%20riwer%20bok.JPGwaltham%20riwer%20mech.JPGwaltham%20riwer%20mech%202.JPG

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riverside :) śliczności!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki, swietny zegarek, wyglada na dobry stan mechanizmu a i tarcza zdaje sie niezbyt popularna, nieczesto widuje sie rzymianki :) no i riverside, zanim zdecydowalem sie na South Bend sam chcialem taki miec hehe

 

Mozna by sprobowac wypelnic ubytek na tarczy i wywabic hairlines i bedzie ok. niedlugo potestuje srodek do czyszczenia tarcz to sie podziele wynikami, czekam tylko na tarcze treningowe...

Edytowane przez RAF7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę ktoś już łatał, a pęknięcia po umyciu w detergencie powinny być mniej widoczne.Testuję właśnie mieszankę bieli cynkowej z żywicą poliuretanową F 17 do wypełnień ubytków ale wychodzi trochę za kremowa,spróbuję z innym utwardzaczem,jak wyjdzie przyzwoicie to pokażę efekty.Może ktoś podpowie jak i czym uzupełnić nadruk na tarczy?

A zegarek od wczoraj zrobił12s +bez żadnej regulacji,jeden z moich dokładniejszych zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafio mi się takie cóś:

 

usa_mvmt_raymond_0.JPG

 

Pierwszym model mechanizmu produkowanego w Elgin, dość wczesny - w pierwszej, jeszcze niezmienianej wersji. Kamienie w prawdziwych szatonach, złote śrubki w balansie, 18.000bph i - rzadki wówczas w osiemnastkach - wychwyt szwajcarski - słowem top :). Najwyższy wówczas produkowany model...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle i niski numer seryjny, gratulacje. Ja tez bede mial 2 niespodzianki ale to dopiero jak przyjda :) . Nawet dobrze wyglada, niezbyt zmeczony mechanizm, mam nadzieje ze na chodzie?

 

 

Btw. do reperacji tarczy mozna zakupic preparat, jest w timepolu, nawet nie jakos strasznie drogi (nie jak zestaw z luma - 200+ zlociszy...). Co do napisow to nie jestem pewien czy sa "wpuszczone" w tarcze czy nadrukowane na w wierzchu, jak wpuszczone to nic nie zrobisz, ale jak nadruk to mozna pokombinowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z obiecanych niespodzianek - South Bend grade 111, size 0, wyprodukowano tylko 1000 sztuk, rok produkcji 1911, ciekawostka jest brak sekundnika:

 

 

post-44644-0-71733400-1371160179.jpg

post-44644-0-40145700-1371160185_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny :) Rozkręcasz się, widzę :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Damie sekundy nie były potrzebne :D a serio to piękny zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest malutki ale faktycznie bardzo ładny (nawet zona stwierdziła ze mogla by nosić hehe). Coś ostatnio się rozkręciłem i to za bardzo, budżet mocna nadwyrężony, trzeba będzie wakacje od zakupów zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza poskładana :)

Jak się okazało - pierścień zewnętrzny nie pasował idealnie. Po pierwsze dlatego, że jest ciutkę późnijeszy i minimalnie różni się promień wycięcia na tarczkę sekundnika ( to jest mniej niż pół milimetra chyba, ale jak się przyjrzeć, to widać, a co gorsza - jest nieznacznei zgięty, co sprawia, ze środkowa cześć między 1-3 nie przylega tak idealnie jak gdzie indziej. Ale ogólnie - efekt dobry :)

 

vhl1.jpg

 

at09.jpg

 

ud1o.jpg

 

że przypomnę:

 

1114310d1370773115-american-watch-co-wal

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale traf, czasami na takie elementy można czekać baardzo długo,ale efekt super!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toto wisiało na ebayu od dawna, ale nikt nie kupił, bo na co to komu :) Dopiero przypadkiem zorientowałem się, ze to model 2, jak moja uwagę zwróciło, że ma identyczny nadruk i moze się nadać :) Tu więcej o tym zegarku - ładnie wyszedł :)

 

http://pmwatch.republika.pl/Watches/usa_illinois_103_0.html

 

usa_illinois_103_0_5.JPG

 

usa_illinois_103_0_1.JPG


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra robota, wyglada naprawde swietnie, napisz moze jak to zalatales, lutowanie czy klejenie? miales jakis zestaw do naprawy emalii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę posklejałem kitem epoksydowym. Zresztą - jest to dość zbliżone do rozwiązań oruginalnych, bo wtedy I.W.Co. nie robiła jeszcze lutowanych. Ubytek na brzegu środkowego elementu załatałem epoksydową emalią naprawczą. Nie jest idealna, ale do niewielkich ubytków się nadaje :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze - z opóźneiniem - Raymond. Jakoś nei miałem siły, zeby go obfotografować:

 

usa_bwr_0_0.JPG

 

usa_bwr_0_2.JPG

 

Koperta wygląda na młodszą od mechanizmu, ale to właśnie o mechanizm tu chodzi.

 

usa_bwr_0_5.JPG

 

Już pisałem o nim wyżej - topowy National z wczesnego okresu.

Więcej tu:

 

http://pmwatch.republika.pl/Watches/usa_elgin_bwr_0_0.html


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale okaz !doskonale pasuje do Twojej kolekcji wczesnych amerykanów,gratuluję zdobyczy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widze ze nie tylko ja sie specjalizuje :) . Masz reke do fajnych okazow. Wlasnie przyszla 2 obiecana niespodzianka wiec jak znajde czas na zdjecia to sie tu pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.