Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny South Bend, rowniez trudny do znalezienia grade 415, 12s, 1910, adjusted to temp., 17j, wyprodukowana tylko 4 tysiace, poniewaz jest to model przejsciowy, ten akurat pochodzi z pierwszego cyklu produkcyjnego i jest to model A. Zegarek jest z serii Chesterfield jak mozna zobaczyc na kopercie.

 

 

post-44644-0-75764600-1371598171_thumb.jpg

post-44644-0-62402100-1371598177_thumb.jpg

post-44644-0-99130500-1371598187_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego pęknięcia. Dobry i ładny zegarek!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "jeleń"w kolekcji :) Potężny Sears Roebuck Specjal z troche rozgrzebanym mechanizmem ale do uratowania,firma dla mnie znana bardziej jako Dom towarowy działający w USA,a zegarek nie wiem czy produkowany dla nich przez jakąś zewnętrzną firmę czy ich własna produkcja,w każdym razie w wykonaniu pancernym!Tu nie ma mowy  o wgięciu srebrnego dekla czy przypadkowym stłuczeniu szkła!

Grubość to 23mm! a waga samej koperty to 123g!.Nie znalazłem materiałów na temat tych zegarków ,może ktoś się spotkał z jakąś stronką?sears%20jelen.JPGsears%20tarcza.JPGsears%20werk%202.JPGsears%20werk.JPGsears%20bok.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny zegarek, moze jakis private label? wyglada troche jak Waltham...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny zegarek, moze jakis private label? wyglada troche jak Waltham...

 

To jest Illinois private label - grade 64 albo coś zbliżonego.

Tu taki przykładowy:

 

Movement.jpg

 

 

A zegarek jest bardzo fajny i szczerze gratuluję.

 

EDIT:

 

Zerknąłem w tradycyjne talmudy pisane - z pewnoscią Illinois w rozmiarze 18, około 1905 rok.

Te werki były sygnowane całą gamą nazw i rózniły się nieco specyfikacją. Były wsród nich znane Bunny, ale były i takie zagadkowe Searsy, Chesapeake, Dean, Presidenty, Washingtony i ze 100 innych

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,czyli trzeba go reanimować! trochę pracy przy nim jest bo ktoś usilnie próbował go naprawiać,ale po rozebraniu mechanizmu na elementy pierwsze rzuca się w oczy solidność i elegancja wykonania mechanizmu.

Ale jak już wiem czego szukać ,to będzie łatwiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Illinois to świetne zegarki. Może poza najtańszymi wersjami, które musiały być odpowiednio "okrojone", są bardzo dobre jakościowo.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościłem Pawłowi staruszków i też sobie sprawiłem (od Kolegi Roberta) wczesnego Elgina:

 

post-23302-0-17046900-1374007963_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23302-0-07088600-1374008073_thumb.jpg

 

Niestety, zachowana w znakomitym stanie argentanowa koperta o słusznej średnicy 57mm i grubości z pancernym szkłem 23mm nie jest oryginalna, ale pochodzi z późniejszego okresu.

 

W jej środku zamontowano kluczykowy, 15-to kamieniowy Grade 62 sygnowany H.Z. Culver w równie słusznym rozmiarze 18.

Werk ma numer 26330 i jest w świetnej kondycji - chodzi równo i żwawo w każdej pozycji. Nie zdążyłem jeszcze sprawdzić dokładności, ale przez ostatnie 8 godzin zupełnie nieźle trzyma czas - przyśpieszył leżąc na płask o jakies 10 sekund.

Ale co się dziwić dobrej kondycji? W końcu ma dopiero 144 lata :) :)

 

post-23302-0-34004500-1374008768_thumb.jpg

 

post-23302-0-46937300-1374008798_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz ja będę szukał tak zacnego staruszka..............świetny :)

A przy okazji czym wypolerować szkło w kieszonce,w moim jest takie pancerne szkło ale z masą drobnych rysek

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Stałem się posiadaczem zegarka kieszonkowego firmy ''Waldemar''.

Próbowałem szukać o nim informacji zarówno w polskim jak i angielskim internecie, niestety bez pożądanego rezultatu.

Interesuje mnie stopień unikatowości, orientacyjna wartość, oraz rok produkcji.

 

Poza tym bardzo ciężko określić mi z jakiego materiału został wykonany, podejrzewam jednak, że jest tylko pozłacany, chociaż mogę się mylić.

 

Jestem kompletnym laikiem, dlatego będę bardzo dzięczny pasjonatom tematu za opinię i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania..

 

Oto zdjęcia:

ob0k.jpg
 
9w4q.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
 
ro6q.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
Edytowane przez rafelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopień unikatowości-z tym logiem nieczęsto spotykany choć mechanizm robiony przez New York Standard popularny i nie najwyższych lotów ale nie całkiem złom ot jak to NYS.Koperta nie jest złota ,a i pozłacana cieniutko co widzisz sam że na krawędziach wyłazi śniedź z koperty mosieżnej całkiem ładnie zresztą zdobionej,wartości Ci nie podam bo warta jest tyle ile ktoś da :) a regulamin zabrania wycen,ale majątek to to nie jest.......roku produkcji nie podam bo nie mogę odczytać numeru seryjnego werku,ale strzelam na 10-20 rok może ciut wcześniej no i wymaga zadbania i czyszczenia.NYS produkował zegarki pod bardzo wieloma nazwami ,stąd ten Waldek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - to jest NYS. Wśród takich z oznaczeniem USA były m.in. Crown, Excelsior, Gloria, Hamlet, Hercules, Pacific, Remington, Solar no i nasz delikwent - Waldemar.

Co do ceny - to nie są cenne zegarki, a cena zalezy od stanu zachowania i od tego, jak bardzo się komuś spodoba. Gdybym miał na imię Waldemar, to z pewnością bym takiego szukał ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - czyli Culver jednak znalazł właściciela :) I fajno, bo mechanizm jes świetny i - przede wszystkim, w kapitalnym stanie!

A ja, po powrocie z wakacji:

 

p8kj.jpg

 

...odpakowałem paczuszkę z USA. Taniocha - dawno nie miałem juz zegarka, który (po mojeju odpowiedzi na wystosowane zapytanie!) został puszczony bez opłat...

Taka tam tandeta :)

 

usa_columbus_0_0.JPG

 

usa_columbus_0_1.JPG

 

kopertę ma boską:

 

usa_columbus_0_2.JPG

 

a w środku, nieco zalany, nieststy, mechanizm:

 

usa_columbus_0_7.JPG

 

szkody głównie pod tarczą, ale bez katastrofy. Reszta mechanizmu w porządku...

 

usa_columbus_0_8.JPG

 

piękny, wczesny, regulowany Columbus!

 

usa_columbus_0_9.JPG

 

Myślałem, że nie wygram tej licytacji, ale prawie nikt go nie chiał :/

Dobra - nie będę wciskał kitu, ze kupiłem go za darmo, ale cena ok $120 wydaje mi się niewysoka za regulowanego Columbusa w złoconej kopercie

Nie wiem, czy chodzi o tarczę, czy o to, ze Columbus...

Śladów zalania w aukcji nie było widać, więc nie mam pojęcia.

Potem pomyślałem, że pewnie inni widzą coś, czego ja nie widzę, więc natychmiast po sprawdzeniu stopnia zardzewienia werku odkreciłem mostki i... numerki są zgodne!

Cóż - moje szczęście, bo brakowało mi ładnego Columbusa w kolekcji, a ten jest i ładny i stary :)

 

http://pmwatch.republika.pl/Watches/usa_columbus_0.html


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny staruszek,zalany delikatnie ,chyba nie będziesz miał problemów z oczyszczeniem :) a rzadkość duża,szczerze zazdroszczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdza nie wygląda źle. Jest czarna, a FeO jest stabliniejszy niż FE2O3 :). Brak ząbka w ćwiertniku nie utrudnia ustawiania, więc też nie ma powodów do interwencji. A zegarek śliczny! tarczę można by wymoczyć, ale wskazówka godzinowa tak mocno siedzi, że boję się

z nią walczyć...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekny zegarek, troche ciezko z czesciami do niego ale jeden zabek to pikus. Calkiem niezly stan mechanizmu jak na zalanie.

Na rdze mam plyn - europejska wersje evapo rust, nawet dziala, tylko zostawia czarna powloke ochronna ktora trzeba usuwac.

Ja ostatnio experymentuje i musze powiedziec ze corega tabs do mycia tarczy sa calkiem niezle :) Testowalem tez plyn do kibla eco na kwasie cytrynowym i tez niezle, ale chyba corega lepsza, za malo tarcz mam na testy hehe i corega lecialem tarcze po plynie. Mam zdjecia, jak znade czas to uaktualnie topic o projektach, jakos ciezko z czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corega tabs... to brzmi obiecująco :)

U mnie jeszcze taki nabytek...

 

asb3.jpg

 

Przyszedł dzisiaj. Sam mechanizm i bez widoków na kopertę (była złota i poszła na przetop), ale za to nieczęsto spotykany. Wczesny model 1872, jeden z bardziej poszukiwanych modeli Walthama. Bardzo niski numer jak na ten model - mechanizm pochodzi właśnie z 1872. roku. Stan przeciętny, ale do kolekcji się nadaje...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietasz Polident? corega tabs to ten sam producent, sklad bardzo podobny, corega jest na rynek europejski zdaje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie pomyślałem że to cos podobnego. Tylko z oczywistych względów nie znam się jeszcze na tym :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł jak zwykle coś ciekawego wygrzebał. Fajny ten Columbus. Też takiego chcę za 120$!!

Gratulacje :)

 

A mnie przybył taki maluszek Elgina:

 

post-23302-0-56760400-1374261590.jpg

 

 

Ciekawostką jest w nim tarcza, wykonana ze srebra i sygnowana od środka:

 

post-23302-0-16015000-1374261705_thumb.jpg

 

 

Zewnętrzny dekiel ktoś ozdobił dwoma "dyjamentami":

 

post-23302-0-87971100-1374261787.jpg

 

A w środku taki G.M. Wheeler:

 

post-23302-0-44316200-1374261885_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na alle... śliczny zegareczek :) Mój w zwykłej, złoconej kopercie, do tego z obdartym tyłkiem aż się zaczerwienił ze wstydu przed takim majestatem :)

 

Acha - i nie wiem, co się dzieje z moim zdjeciem na imageshacku :(. Nie wyświetla się, a szkoda,. bo to śliczny 1872 ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sezon ogórkowy chyba za nami :D wysyp pięknych okazów ,wreszcie jest co oglądnąć...był na alle..?

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowo :)

Dodam, ze na fotkach ten maluszek dużo traci, a w rzeczywistości jeszcze zaraz zyska, bo właśnie wymieniam mu szkło na jakię ludzkie - na fotce plastik i to podrapany

 

Pawle, jesli mówisz o ostatnim Walthamie, to ja fotkę widzę. Tys pikny, choć Columbus bardziej mi się podoba :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.