Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Arturr

Zegarki firmy Bisset

Recommended Posts

Bisset to taki wirtualny "szwajcar" jak wiele innych obecnie. Zazwyczaj jest tak że marka o szwajcarskim rodowodzie, która w pewnym momencie znalazła się na zakręcie, zostaje przejęta przez zagranicznego inwestora. Zwykle dalej figuruje w rejestrach jako aktywna, aby można było sprzedawać zegarki "made in swiss", ale faktycznie nie ma po niej śladu. Tak jest z Bissetem. W Lengnau w Szwajcarii pod adresem gdzie jest zarejestrowany Bisset Uhren AG obecnie jest drogeria. Wystarczy sprawdzić w streetview. Na korzyść tej marki, przemawia jedynie to że kupiła ją firma z Katowic.

Guest Turrican

Na korzyść tej marki, przemawia jedynie to że kupiła ją firma z Katowic.

To akurat sprawa dyskusyjna :)

Bisset nie jest zły. Sam nie noszę bo nie przepadam za kwarcami ale znam osoby noszące je od lat i sobie je chwalą. Są modele, które wizualnie są atrakcyjne, a ogólnie cechuje je trwałość na przyzwoitym poziomie.

Edit.

Dopiero spostrzegłem, że drugi raz tu dałemkomentarz.

Edited by BlasiusG

Guest Turrican

.

Edited by Turrican

Kolega miał Bisseta, wygląda tak na ile kosztuje.... :( chińczycy na targu podobne sprzedadzą....

Jak się komuś bisset podoba to dlaczego nie. Postrzegany jest jako markowy, a przy tym jest tańszy od "prawdziwych szwajcarów".

Postrzegany jest jako markowy,

Z taką opinią to się jeszcze nie spotkałem .

Deus Dona Me Vi

Ja się spotkałem, sam dopóki nie doczytałem tutaj to miałem go za szwajcara i dobrej jakości czasomierz. Faktem wg mnie jest to, że wiele osób tak o nim myśli - jestem tego przykładem. Wg mnie jest to zasługą obecności tej firmy w sklepach oraz reklamy. No i są też bissety tańsze od konkurencji (tej docelowo szwajcarskiej, choć wiem, że mnie do końca jest ona adekwatna). Sam chciałem sobie kupić i gdybym nie trafił na forum, już bym posiadał :)

Wiem, że odkopuję stary temat, ale w razie czego złotą koparkę przyjmuję na klatę 😉

Zarejestrowałem się na forum ponieważ szukam dla siebie pierwszego zegarka mechanicznego i potrzebowałem trochę uzupełnić wiedzę, żeby nie kupić bubla. Teraz już dzięki tej kopalni wiedzy wybrałem model i szukam dobrej ceny 🙂

Coś mnie podkusiło i postanowiłem sprawdzić opinie o marce, której zegarek posiadam i chyba tylko dlatego, że nie byłem świadomy jaki to bubel (i z powodu braku wiedzy, że z zegarkiem dobrze co kilka lat iść na przegląd) jestem z niego tak zadowolony 😛

A tak na serio - pewnie po prostu miałem szczęście. 10 lat temu dostałem od żony Bisseta Twins, przez ten czas dwa albo trzy razy wymieniłem baterię i raz pasek. Tyle. Do tej pory nie wiedziałem, że zegarki kwarcowe mogą się spieszyć/ późnić - mój wymagał tylko co pół roku zmiany czasu na letni bądź zimowy, nie mogło być większych odchyłów niż 30 sekund, bo bym raczej zauważył. Szkiełko bez rys, po kopercie widać te 10 lat, ale jakoś to sobie spoleruję, bo zegarka na pewno nie będę się pozbywał.

20200812_180413.thumb.jpg.9bdc07baac9cef502e49a3f4c83e14e6.jpg

20200812_180335.jpg.45ceb4616b37be886241a9d85cf4d494.jpg

Mojego Bisseta też dostałem od Żony na wiosnę 2015r. Noszę go regularnie i z przyjemnością 😀

IMG_20200531_180211.jpg

Edited by paul221